YOĞUN ELEŞTİRİ BOMBARDIMANINA DAYANAMAYAN MECLİS BAŞKANI BABAOĞLU BAKLAYI AĞZINDAN ÇIKARDI: “ BİZİM, İLÇENİN HER SORUNUNU BİTİRDİK DİYE BİR İDDİAMIZ YOK!”

Evlere şenlik Kasım ayı meclis toplantısı 7 gündem maddesi ile açıldı 9 gündem maddesi ile sonlandı.

GÜNCEL - 03-11-2022 10:10 1383 kez okundu.

YOĞUN ELEŞTİRİ BOMBARDIMANINA DAYANAMAYAN MECLİS BAŞKANI BABAOĞLU BAKLAYI AĞZINDAN ÇIKARDI: “ BİZİM, İLÇENİN HER SORUNUNU BİTİRDİK DİYE BİR İDDİAMIZ YOK!”

MECLİS 15 DAKİKA TATİL EDİLDİ KOMİSYON TOPLANDI

Meclis tarafından onaylanan maddelerdeki yanlışlığın farkedilmesi ile meclis toplantısına ara verilerek komisyon toplantısı yapıldı. Toplantı sonrası önceden onaylanan 2 madde komisyon kararı istikametinde değiştirilerek yeniden onaylandı.

RASİMPAŞA MAHALLESİ HİZMET NOKTASINDA YETİM KALDI

Meclis başkanı Babaoğlu, gündemi açmadan önce gündem dışı söz almak isteyenler var mı? Sorusu üzerine söz alan AK Parti grup sözcüsü Hamit Canlı,  “son günlerde oldukça konu edilen GÜLKOOP’un yeri konusundaki son gelişmeler nedir?” “ GÜLKOOP’un Rasimpaşa mahallesindeki yerinden çıkması ile atıl duruma gelen bina ile ilgili tasarrufunuz nedir, Rasimpaşa mahallesi hizmet noktasında , yol, park ve kaldırımlar gibi hizmetlerde  yetim kalmış durumda, ne yapılmasını planlıyorsunuz?”  sorularını yöneltti.

GÜL KOOP HATASINI KABUL ETTİ. BİZ KARARIMIZDAN DÖNMEYECEĞİZ

Babaoğlu verdiği cevabında; “ Gülkoop başkanı ile yakın zaman önce bir araya geldik, onlar bu noktada hataları olduğunu kabul ediyorlar.Yapılan işin yanlışlığını savunmakla birlikte şu an taşımada bulunulan alanda halkın memnuniyeti söz konusu. Gülkoop neticede özel bir kuruluş.  Biz kendilerine oradan çıkmalarını ve kendilerine başka bir alan bakmalarını söyledik. Bize düşen nefsi davranmadan, hizmetide aksatmadan bir çözüm üretmeye devam etmek. İkinci boyutta ( mahkeme) devam ediyor. Önceliğimiz kimseye zarar vermeden doğru bir yere taşınmalarıdır. Onlar oradan taşınınca oradaki mevcut bina boşa düştü. Oraya nasıl bir hareket getirirz noktasında mahalle sakinleri ile görüşmelerimiz devam ediyor. Birşeyler düşünüyoruz! Ama bizim önceliğimiz Gülkopu tekrar çıktığı yere taşınmalarını sağlamaktır. İlçemizdeki minibüsleri de eski alanın karşı yakasına taşıyacağız bu yönde UKM’den karar çıktı. Gülkoop’un oradan gitmesi bizin planlarımızı aksatıyor ama biz yinede kararımızdan dönmeyeceğiz” dedi.

AVUKAT AY KENDİSİNE SÖYLENENLERİN MECLİSTE AÇIKÇA SÖYLENMESİNİ İSTEDİ

Konuşmanın burasında söz isteyen MHP meclis üyesi Ahmet Ay; “  burada anlatıyorsunuz. Rasimpaşa ve Bayraktepe mahallesi ve o civara yapılacak hizmetleri sırası ile söylediniz. Burda tekrardan ne zaman yapılabileceğini , aramızda yapmış olduğumuz müzakereleri burada açıklarsanız memnun oluruz” dedi.

BABAOĞLU: “ AÇIKCASI RASİMPAŞA MAHALLEMİZE HİZMET YAPMADIK”

Bu soruyuda yanıtlayan meclis başkanı Babaoğlu; “ Tabi. Rasimpaşa ve Bayraktepe mahalleleri ilçemizin ikinci en kalabalık mahalleleri. Bizimde hukukumuzun iyi olduğu insanlar. Biz ilçemize hizmetleri dış mahallelerimizden başladık merkeze doğru geliyoruz. Açıkcası Rasimpaşa mahallesi ile ilgili bir hizmet yapmadık. Ancak yakın zamanda rekreasyon alanımızda bir park alanı çalışmamız olacak. Kısacası ilk dönemimizde kalan 1,5 yılda burasını ve merkez mahallelerimize verdiğimiz sözleri gerçekleştireceğiz” dedi.

MECLİS ÜYESİ KOÇ, AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ! “YOLLAR PATATES TARLASI GİBİ BELEDİYE NE YAPIYOR?”

AK Parti meclis üyesi Aziz Koç’ta söz aldı ve hem sorularını hem de eleştirilerini başkanın yüzüne haykırdı. Koç:  Kasım ayı olağan meclis toplantımız hayırlı olsun diyerek başladığı konuşmasında; “  yaklaşık 3,5 yıldır hemen hemen her toplantıda dile getirmiş olduğunuz Yeşilyurt’taki yıkım kararı bulunan binaların halen yıkılmaması, mahallemizde yapıldığı söylenen zemin etüdleri konusunda bize net bilgi verilmememsi büyük sorun.

KURTKÖY MAHALLEMİZE DOĞALGAZ NE ZAMAN GELECEK?

Aziz Koç: “ Kurtköy mahallemize doğalgaz ne zaman gelecek? Bir diğer konu Otoban kenarında bulunan kapalı spor salonuna arkadan bir çıkış verilmelidir.Bir diğer soru Kargalı mahallesinde  106’ıncı sokak,Yenimahalledeki 1550 sokak patates tarlası gibi. Yani bilmiyorum, belediyede çalışanlar ne yapıyor? Yeşilyurt ilköğretim okulu sorunun çözüldüğü söylenmişti bizde arkadaşlara teşekkür etmiştik ama  hiçbir girişim yok. “ Sorularını yöneltti.

BAHSE KONU OLAN BİNANIN YIKIM KARARI YOK

Meclis Başkanı Babaoğlu; “  Yeşilyurt bölgesindeki binalar bize bağlı değil, bu yıkım kararlarının Valilikten bize tebliğ edilmesi lazım hala bize gelen bir tebliğ yok. Belediye ek binasının yıkım kararı yok. Üstündeki katı alır altınıda bir konferans salonu olarak kullanımına açarız diye düşündük. Okul konusunda biz belediye olarak imar düzenlemesini yapıp milli eğitime devrettik bizim görevimiz bitti. Zemin etüdleri konusu da valilik onayı da bize intikal etmedi. “ demesi üzerine Koç tekrardan söz aldı ve; “başkanım bize 12. Ayda bitecek sözü verilmişti. Önümüzdeki meclis toplantısına yetiştirebilecek misiniz?” Sorusu üzerine

TOP SAKARYA VALİLİĞİNDE

 Babaoğlu topu Sakarya Valiliğine atarak; “ bak Azizciğim, bunlar basit işler değil bürokraside işler böyle yürüyor. İşin büyük kısmı bitti. Zaten başlanmış iş bitmiştir” diyerek açıklık getirdi.

BABAOĞLU; “ BİZİM BİR İDDİAMIZ YOK!”

Meclis başkanı Babaoğlu gelen yoğun eleştiriler karşısında yelkenleri indirdi ve; “ bizim ilçemizdeki bütün sorunları bitirdik diye bir iddiamız yok! Yaptığımız işler ortada. 400 bin metrekare taş ve 45 km civarında sıcak asfalt döktük, yamaları saymıyoruz. Belediyemizin ekipleri yaklaşık 1 yıl malum sebeplerle sahada çalışamadı.  Dolayısı ile bu kadar iş üretebildik.” Diye konuştu.

YAMACI BAŞKAN!

Mecliste söz alan AK Parti meclis üyesi Lokman İçöz’de söz alarak, “ Çağlayan mahallesinden Çamlıca’ya kadar olan bölge yolumuzda çökmeler, çukurlar var yama istiyoruz”  isteğine Babaoğlu, “ yamalarını yapacağız “ diyerek cevapladı.

GÜNDEM MADDELERİ OY BİRLİĞİ İLE GEÇTİ

Soru-cevap faslının sona ermesinden sonra gündem maddelerine geçildi. Mecliste 5 ve 6. Maddeler geldiğinde  tekrardan toplanarak mevcut gündem maddelerinde değişikliğin sağlanması adına meclis oturumuna 15 dakika ara verildi. 15 dakika sonra tekrardan toplanan meclis gündemin diğer maddelerini oy birliği ile onaylanması ile meclis toplantısı sona erdi.

ESKİ MUHTAR BİRİNCİOĞLU: “ UYGULADIĞINIZ 18 MADDEDEN MAĞDURUZ”

Toplantı sonrasında  meclisi izleyen eski Çağlayan mahallesi muhtarı Yavuz Birincioğlu söz alarak, Uludere kenarında bulunan arazisinden 2 kez 18 madde uygulamasına tabi tutulup %48 ile geçirilen uygulamadan bahisle rahatsızlığını dile getirerek çözüm istedi.  Her meclis toplantısında 18 maddenin ilçede sorun olmaktan çıktığını, her uygulamanın mevzuata ve adaletçe yapıldığını iddia eden meclis başkanı Babaoğlu; “böyle bir uygulamadan haberim yok, arkadaşlarla bir araya gelin konuyu görüşün, netleştirelim” diyerek cevapladı.

BABAOĞLU; “ ESNAFLAR VE MAHALLE HALKI ÖNCE AÇIN DEDİLER ŞİMDİ KAPATIN DİYE TALEPTE BULUNUYORLAR!” diyerek topu mahalle sakinlerine attı…

Gazetecilerin Babaoğlu’na ; “Muammer sencer caddesinin araç trafiğine açılması sonrasında bölge halkından çok sayıda tepki aldıklarını bu konuda ne söylemek istersiniz?” Sorusu üzerine Babaoğlu; “  Muammer Sencer caddesi 10 yılı aşkın trafiğe kapalı. O zaman kapalı olmasına karşı çıkmıştım, bugünde açılmasına karşıyım.

YAP-BOZ DEVAM EDİYOR. MUAMMER SENCER CADDESİ YENİDEN TRAFİĞE KAPATILACAK. ÜRETKEN BELEDİYECİLİK BU OLSA GEREK!!!

Babaoğlu; “ Fakat orada ticaret yapan esnaflarımızın ve  mahalle sakinlerinin talepleri üzerine buranın geçici bir süre ile trafiğe tekrardan açılmasını  yanlış olmasına rağmen sağladık. Şimdi aynı insanlar kapatılsın diye tekrar talepte bulunuyorlar. Gerekli çalışmayı yaptık bitirdik. Yakın zamanda tekrar geçmişte olduğu gibi trafiğe uygun haliyle en güzel şekilde kapatacağız.” Diye cevapladı.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
HENDEK İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ  SU  GÜVENLİĞİ  ÇALIŞMALARI

HENDEK İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SU GÜVENLİĞİ ÇALIŞMALARI

31-01-2023 - GÜNCEL

BELEDİYE ÇALIŞANLARININ  PROMOSYON MUAMMASI BELİRSİZLİĞİNİ KORUYOR

BELEDİYE ÇALIŞANLARININ PROMOSYON MUAMMASI BELİRSİZLİĞİNİ KORUYOR

30-01-2023 - GÜNCEL