MİLLİ EĞİTİMDE NELER OLUYOR?

ÖĞRENCİ MAĞDUR AİLE ÖFKELİ İlçe Milli Eğitimde bu yıl yaşanan ikilemleri anlamak mümkün değil. Yetkililerin destek olacakları yerde köstek olmaları karşısında yaşanan sıkıntılar had safhada. Öğrenciler mağdur veliler öfkeli…

EĞİTİM - 09-09-2022 15:41 848 kez okundu.

MİLLİ  EĞİTİMDE NELER OLUYOR?

İsmi bizde mahfuz, bir okuyucumuz telefonla bizi arayarak yaşadığı mağduriyeti anlatarak bu durumda olan çok sayıda öğrenci ve ailesi olduğuna vurgu yaparak; “ abi, benim çocuğum ilkokulda 4 yılını Noksel İlköğretim Okulunda eğitim gördü. Eşimin Kalayık mahallesinden olması hasebi ile bu yıl ikametgahımı Kalayık mahallesine aldım ve halen  Kalayık mahallesinde ikamet ediyoruz. Dolayısı ile mahallemize en yakın okul Şehit Mahmutbey ilköğretim Okulu.  Çocuğumuzun kayıtını Noksel’den alarak Şehit Mahmutbey ilköğretim Okuluna kayıt yaptırmak istedik.

DEVLETİN RESMİ KURUMUNUN VERDİĞİ EVRAKI BİR DİĞER DEVLET KURUMU KABUL ETMİYOR!

Kalayık mahallesi muhtarı ve Hendek İlçe Nüfus Müdürlüğünün vermiş olduğu resmi ikamet belgesini okul idaresi  kabul etmiyor. Ben şimdi 5. Sınıfa gidecek çocuğumu okula kayıt ettiremedim ve çocuğun mağdur. Eğitimi sekteye uğruyor. Lütfen bu mağduriyetimi haber yapar mısınız? “ sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
MİNİKLERE OYUNLARLA  AFETLERDE  FARKINDALIK ÇALIŞMASI

MİNİKLERE OYUNLARLA AFETLERDE FARKINDALIK ÇALIŞMASI

16-11-2022 - EĞİTİM

HENDEK ANADOLU LİSESİ MUAMMASI! VEKİL DİKBAYIR, BASIN AÇIKLAMASINA DAVET ETTİ

HENDEK ANADOLU LİSESİ MUAMMASI! VEKİL DİKBAYIR, BASIN AÇIKLAMASINA DAVET ETTİ

12-09-2022 - EĞİTİM