HENDEK ANADOLU LİSESİ MUAMMASI! VEKİL DİKBAYIR, BASIN AÇIKLAMASINA DAVET ETTİ

Önce binanım yıkım kararını çürük raporunu dayandırdılar, sağlam raporlarının basında yayınlanmasının ardından yıkım kararı evrim değiştirdi ve bina eski, miadını doldurdu! ya evrildi.

EĞİTİM - 12-09-2022 09:00 757 kez okundu.

HENDEK ANADOLU LİSESİ MUAMMASI! VEKİL DİKBAYIR, BASIN AÇIKLAMASINA DAVET ETTİ

Bugün eğitim öğretime açılan yeni öğretim yılı öncesinde ilçemizin birinci gündem maddesi olarak yerini alan, yüzlerce öğrenci velisi ve öğrenciyi endişeye sevkeden Hendek Anadolu Lisesinin  ilk açıklanan bilgilere göre “alınan tarot örneklerinde okul binasının depreme dayanıksız olduğu” ilerleyen süreçte yıkım nedeni nedendir bilinmez evrimleşerek bu kez  “eski bina miadını doldurdu!” gerekçesi ile içerisinde çok sayıda şayia barındıran okul binasının yıkım kararı sonrasında okul aile birliği  önderliğinde öğrenci velileri ve öğrencilerin endişelerini ortadan kaldırmak, eğitimin sekteye uğramaması adına yaptıkları protesto eylemi karşılık bulmaz, yetkililerce sadece gaz alma operasyonu ile öğrenci velilerine ve öğrencilere gaz alma operasyonları ilçenin birinci gündemindeki yerini koruyor.

MUHALEFET KONUYA DUYARSIZ KALDI

Böylesi önemli bir konuda ilçe halkının yaşadığı mağduriyeti sahiplenip gündem yapmayan muhalefet siyasi partileri ne iş yaparlar? Sadece seçim sathı geldiğinde sokağa inip oy istemekle mi görevlidirler?

BENDE OKULUN YIKIM KARARINI SİZLERDEN DUYDUM!

Bilindiği üzere öğrenci veli ve öğrencileri yıkım kararı ile ilişkilendirdikleri Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ile görüştüklerinde Babaoğlu; “ benim okul yıkımında bir dahlim yok, daha sı bende okulun yıkım kararını sizlerden duydum! Kaldı ki zaten diğer belediye başkan adayları da seçim beyannamelerinde burası ile ilgili projelerini kamoyuna duyurmuşlardı!” yönündeki sözleri ile kendi projesini güçlendirmek, dayanak arama gibi söylem içersine girmesi yıkım kararının perde arkasını daha da karanlaştırdı.

GERÇEKLER ENİNDE SONUNDA ORTAYA ÇIKAR

Yeri gelmişken  kamuoyunu bilgilendirmek, hafızalarımızı tazelemek adına önemli bir konunun altını çizmeden olmaz. Nedir o? Dediğinizde,  “benimde sizden sonra haberim oldu! “ söylemi ne yazık ki gerçeği açıklamaktan oldukça uzak.  Hamasi sözlerin arkasına sığınarak sığ politika yapsalar da gereçeklerin gün yüzüne çıkmak gibi bir huylarının olduğunu siyasilerimize hatırlatmak isteriz.

17 MART 2022 DE KENT KONSEYİNDE GÜNDEM OLMUŞ

Açın bakın… Hendek Belediyesinin resmi İnternet sayfasında  13 kodlu haber kuşağı serinde ; “HABER MERKEZİNİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK” başlıklı haber 17 Mart 2022 tarihinde Hendek Kent Konseyinin üçüncü toplantısında belediye başkanı Turgut Babaoğlu’nun Hendek Anadolu Lisesinin yıkım kararı konusundaki açıklamaları evlere şenlik. İddialara göre okulun yıkılacağı bilgisi Babaoğlu’na Haziran ayı içerisinde iletilmiş. Nasıl oluyorda Haziran ayında konuya vakıf olduğunu anlatan başkan Babaoğlu, aylar öncesinden böyle bir açıklama yapabiliyor , hiç düşündünüz mü?

İLÇE MUHALPŞEFETİ ÜÇ MAYMUNU OYNAYA DURSUN SORUNU YİNE DİKBAYIR SAHİPLENDİ

Nitekim bugün okullar eğitim öğretime açılıyor.  Erken ya da zamanında yapılacak olan genel seçimler nedeni ile  yoğun çalışma temposu içindeki  Sakarya İYİ Parti milletvekili ve genel başkan yardımcısı ilçemizin çocuğu Ümit Dikbayır bu konuda iktidarın bir adım atmamamsı nedeni ile konuyu sahiplendi ve bugün saat 13.30’da okulun yıkım kararı ile ilgili basın açıklaması yapacağını açıkladı.

İYİ PARTİDEN AÇIKLAMA

İyi Parti Hendek İlçe Teşkilatından yapılan açıklamaya göre; “ İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, 670 öğrencinin eğitim aldığı Hendek Anadolu Lisesi ile ilgili yıkım kararının çıkması ile ilgili 12.09.2022 Pazartesi günü Saat 13.00 - 13.30 arası Okul önünde açıklamada bulunacaktır. Bilgilerinize.

Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
MİNİKLERE OYUNLARLA  AFETLERDE  FARKINDALIK ÇALIŞMASI

MİNİKLERE OYUNLARLA AFETLERDE FARKINDALIK ÇALIŞMASI

16-11-2022 - EĞİTİM

MİLLİ  EĞİTİMDE NELER OLUYOR?

MİLLİ EĞİTİMDE NELER OLUYOR?

09-09-2022 - EĞİTİM