HAYVANSIZ HAYVANAT BAHÇESİ!!!

HENDEK HALKI KENDİSİNE HİZMETKAR SEÇTİĞİNİ SANMIŞTI AMA SİZ EFENDİ ÇIKTINIZ! EMANETE HIYANET ANCAK BU KADAR OLUR! Belediyeler halkın ortak kurumlarıdır. Başkanlığa talip olan başkan adayları kendi görüşleri istikametinde ilçenin eksikliklerini ve çözülmesi gereken sorunları, bununla birlikte ilçe insanının daha müreffeh ve insanca yaşayabilmeleri, yaşamlarının daha da kolaylaştırılması adına hazırladıkları SEÇİM BEYANNAMELERİ ile göreve geldikleri süre içerisinde yapmayı vadettikleri SÖZ VERDİKLERİ hizmetleri yapmakla mükelleftirler.

YEREL - 03-10-2022 08:19 1319 kez okundu.

HAYVANSIZ HAYVANAT BAHÇESİ!!!

HANGİ YÜZLE VATANDAŞTAN OY İSTEYECEKSİNİZ?

   Dönemleri biten başkanlar olsun ya da yönetime talip olan yeni başkan adayları olsun  yeni dönemde aday olacaklar ise, insanların değişen şartlar ve koşullar neticesinde istek ve arzuları asla bitmez günün şartlarına göre yeni yeni istek ve arzuları oluşur.  Tekrardan  aday olacak olan başkanda bu yeni statü gereği yeni yeni ihtiyaçları planlar, proğramlar ve ilçe halkının huzuruna çıkarak yeni dönemde yapacaklarını ilçe insanına anlatarak destek isterler.

EMANETÇİ OLDUKLARINI UNUTTULAR

   Eskilerin deyimi ile MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİLDiR  sözünden de anlaşılacağı üzere hiçbir makam, mevki kişiye mülk değil, kendisi de padişah ya da sultan değil EMANETÇİDİR.  Şu halde bu inanç ve anlayışla  hareket etmeli, geçmişte yapılanların üstüne koyarak gelecek dönem yeni nesle bu emanetini hakkıyla teslim etmeyi görev bilmelidir.

CENNETİ CEHENNEME DÖNÜŞTÜRMEKTE ÜSTÜNÜZE YOK

   Konumuza dönecek olursak bugün gezip tozduğumuz, şehrin gürültüsünden, stresinden uzaklaşıp dinlendiğimiz, ata sporumuz Yağlı Güreşlerin yapılması ve ilerleyen süreçte de bu etkinliğin sünnet ile gelenekselleşerek günümüze kadar geldiği   Selman Dede mesire alanı vatandaşlara sunduğu sosyal donatılar ve imkanlarıyla adeta cennetten bir köşe. Her Hendeklinin orada bir geçmişi bir anısı, yaşadıkları vardır. Hiçbir yöneticinin kişilerin geçmişini resetlemeye gücü yetmeyeceği gibi hakkıda olamaz. 

YIKMAYA MI YAPMAYA MI GELDİLER BELLİ DEĞİL

   Buradan hareket ile 2019 yerel seçimlerinde yerel idarenin başına gelen yöneticiler ve yönetim anlayışlarını 43 aylık icra dönemlerine baktığımızda yıkmaya mı yapmaya mı geldiklerini anlamakta zorluk çekiyoruz. Söylemleri ile icraatlerinin arasındaki çelişkiler yumağı her geçen gün büyümekte içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. 

HAYVANAT BAHÇESİNİN SADECE ADI VAR! HAYVANLAR ÖZEL EĞİTİM KURUMUNA HEDİYE EDİLMİŞ!

  Dün ısırgan, dikenlikler içinde olan hayvanat bahçesinde bugün dikenler ve ısırganlar kesilmiş bu kez hayvanlar ortada yoklar… İşte uzun zamandır ziyaret etmediğim Selman dede mesire alanını dün ziyaret ettim. Dönemin Hendek Belediye başkanı Ali İnci tarafından ilçe halkına kazandırılan mesire alanında inşa ettiği, gelen her vatandaşın mutlaka ziyaret ettiği  hayvanat bahçesinin hali içler acısı… Gezdiğimizde birde ne göreyim? Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak, ilçe dışına çıkma şansı olmayan bir çok çocuğumuzun sadece TV’lerin belgesel programlarında görebildikleri bir çoğu tropikal ülkelere mahsus hayvanlardan oluşan hayvanların yanı sıra değişik kümes hayvanları, midilli cinsi atlar, maymunlar, tavus kuşları, tavuk ve ördekler, tavşan ve sincaplar, koyunlar, yerli ve yaban keçileri, deve kuşları vs. hayvanlardan oluşan hayvanat bahçesinde hayvanlardan eser yok!!!Edindiğimiz bilgilere göre tüm hayvanlar Sakarya merkezde bir özel eğitim kurumuna HEDİYE edilmiş! Meydan farelere kaldı!!!

KURUMU BÖYLE Mİ KARA GEÇİRECEKSİNİZ?

   Yakın zaman önce, Hendek Belediyesi bütçe proğramında da ifade edildiğini gördüğümüz  ve büyük üzüntü duyduğumuz,  (koyunlar fazla saman yem yiyorlardı belediyemizi zarara uğratıyorlardı, biz bir kısmını kesip belediye mutfağında pişirilerek belediye personelince yenildi. Sayılarını azaltarak belediyemizi 20 bin lira kara geçirdik!! ) sözleri  hala hafızalarımızda…Bugünde halkı saf yerine koyarak  “halkın  ne önemi var”  anlayışını yaşıyoruz.

RANT ANLAYIŞI HİZMETİN ÖNÜNE GEÇMİŞ

   Ya arkadaş üstüne bir şey koymak bir yana, sattınız, kestiniz, yıktınız hülasa insan odaklı hizmetleri yapmak bir yana nerede bir menfaat nerede bir rant varsa ona yönlendiniz. Peki ilçe insanına verdiğiniz sözler nerede? Yaşam koşullarının rahatlatılması nerede? Geçmiş nesillerden emanet aldığınız  ve gelecek nesillere emanet edeceğiniz hizmetler silsilesinden eser yok… Daha dün İstanbul’da metro açılış töreninde Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi; “önümüzdeki genel seçimlerde halk hizmet görmediği belediye başkanlarını  hesaba çekecek, sandığa gömecek”diyerek 2024 belediye seçimlerinin çok çdah çetin geçeceğinin mesajını bugünden verdi.

HALKIN EFENDİLİĞİNE SOYUNANLAR SONUNUN HÜSRAN

Bende diyorum ki kimse sultan değil padişah değil. Ne yazık ki bazı yöneticiler halka hizmet için geldiklerini, hizmetkar olduklarını unutarak kendilerini bu milletin efendisi sanıyorlar. Sandık yakın,bu iş 2024 belediye seçimlerine varmadan genel seçimlerde sandığa yansıyacak.  AK mı KARA mı ortaya çıkacak…

DOST ACI SÖYLER

-Selman dede mesire alanında bulunan hayvanları ne yaptınız? 

-Kime hediye ettiniz?

-lçe halkının istek ve arzularının sizin için bir önemi yok mu?

   İlçe halkı sizlerden  önceki hizmetkarların sizlere bıraktıkları hizmetleri daha bakımlı ve donanımlI hale getirmesini beklerken sizler ne yazık ki nefsinize yenilmiş, esir olmuş, emanet aldıklarınızı koruyamamış,kollayamamış, vurdumduymaz bir hizmet anlayışı istikametinde halkı hiçe sayarcasına takındığınız tavır sergilediğinizin farkına 2023 genel seçimlerinde anlayacaksınız. Dost acı söyle ama doğruyu söyler … Emanete hıyanet içinde olandan belediye başkanı olmaz…Yeter artık ilçe halkını kandırdığınız, hayallerini çaldığınız.

NOT: Hayvanat bahçesinin bugünkü halini gösteren videoyu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.

1HAYVANAT BAHÇESİ
2HAYVANAT BAHÇESİ
3HAYVANAT BAHÇESİ
4HAYVANAT BAHÇESİ
Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Tever, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tever, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

28-10-2022 - YEREL

BTP İL BAŞKANI SAĞLAM’DAN CUMHURİYET MESAJI

BTP İL BAŞKANI SAĞLAM’DAN CUMHURİYET MESAJI

28-10-2022 - YEREL