SASKİ’YE GAZETECİLERDEN BÜYÜK SUÇLAMA!

SASKİ BELEDİYEYE ÇELME TAKTI! “ Hendek Belediye’si yüzeysel su çalışmasını yaptı tam asfalt dökecekti SASKİ devreye girerek, (ben asbest olan su borularını değiştiriceğim) diyerek Yenimahallede yeni bir çalışma başlattı. Programa katılan katılımcılara söylenecek tek sözümüz “ TESTİ KIRILDIKTAN SONRA YOL GÖSTEREN ÇOK OLUR” anlayana…

Güncel - 27-11-2021 11:29 494 kez okundu.

SASKİ’YE GAZETECİLERDEN BÜYÜK SUÇLAMA!

KÖRLER SAĞIRLARI AĞIRLAR!!!

 TV’ciliğe özenenler yaptıkları programlarda ilçenin kronikleşmiş sorunları ile birlikte yaşanan gelişmeleri yorumlayarak sözde kamuoyunu bilgilendiriyorlar.

SAKİ’YE BÜYÜK SUÇLAMA!

 Belediyenin sözcülüğüne soyunmuşlar. Kurumdan resmi bir açıklama yok, onlar sütre arkasından gelişmeleri izliyorlar. Kurum bu polemiklere kapı açacağına çıksın resmi bir açıklama yapsın ama nerde???

Programa katılan bir yorumcunun ifadesi aynen şöyle; “ burada alt yapı maliyeti 35 milyon TL!!! buna her belediye cesaret edemez!” Diyerek bir yandan eleştiri gibi bir tavır sergilerken arkasından dolaşıp belediyenin çalışmalarına madalya takıyor!!!  Aynı şahıs, “ belediye yüzeysel su çalışmasını yaptı tam asfalt dökecekti SASKİ devreye girerek,  (ben asbest olan su borularını değiştiriceğim) diyerek Yenimahallede yeni bir çalışma başlattı. Mahalleli biraz sabretsin.

ANA İSALE HATTI DEĞİŞECEK, TALİ BORULAR ASBEST KALIYOR… BUNUN NERESİ SAĞLIKLI OLACAK? VAR MI YANITINIZ?

Hiç birine katılmak mümkün  değil, buradan söylüyorum aksini söyleyen varsa çıksın yanıtlasın… İddialar o yönde ki SASKİ Yenimahalledeki isale hattı çalışmasını sınırlı tutuyor.  Yorumcular, insan sağlığına zararlı kabul edilen ASBEST boruların değiştirildiğini balandıra ballandıra anlatıyorlar. Kazın ayağı öyle olsaydı Saski Yeni mahallenin sadece ana caddelerindeki Asbest boruları değil tüm isale hattında kullanılan Asbest boruları değiştirmesi gerekmezmiydi?

BİTME NOKTASINA GELMİŞ!!! SABIR İÇİN TARİH VEREBİLİYOR MUSUNUZ?

Keşke yorumcular neden sadece ana caddelerdeki Asbest boruların değişitirildiğini masaya yatırıp sorgulasalardı. Tali borularda asbest ve konutlara bu borular üzerinden içme suyu sağlanıyor.  Peki adama sormazlar mı çeşmeden içilen bu suyun sağlıklı olduğunu iddia edebilir misiniz?  Yaptıkları laf olsun torba dolsum. Konuyu özünden saptırıp detaylarla uğraşarak belediye yönetimini başarılı gösterip, Saski’nin belediyeye siyasi çelme taktığının algısını işliyorlar tabi yersek… Birde hep vatandaşlara sabır tavsiye eden yorumcular bu sabrın biteceği noktasında bir tarih verebilselerdi…

VATANDAŞIN ALACAK PROTESTOSU

Programın moderatörü öncülüğünde Hendek Belediyesi önünde bir vatandaşımızın anayasal hakkı olarak yaptığı protesto eylemini masaya yatırdılar, kendilerinin bu protestodan haberdar olmadıklarını ifade ettiler. Bir yorumcu da aynı gün Büyükcamide cenaze törenini takip ettiğini söyleyerek “haberim olsaydı bende takip ederdim. Cenaze sonrasında çay bahçesinde 1 saat oturduğunu” söyledi.

ÇOK İLGİNÇ DEĞİL Mİ?

Oysa cenaze töreni saat 13.30 gibi bitti. Ondan sonra cami bahçesinde 1 saat oturduğunu söyleyen yorumcunun saat 14.20 sularında vatandaşın haykırması ile başlayan, çok sayıda vatandaşın cep telefonları ile yaşananları kaydettikleri bir saatte  cami bahçesine bitişik alanda onun bu protesto eylemini duymaması sizce ilginç değil mi?

PROTESTO NEDEN BELEDİYE ÖNÜNDE YAPILIYOR?

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI

MADDE: 34

B. Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Düzenleme Hakkı

Madde 34. - Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.

 

Bu konu Anayasada 34.cü maddede yer almış. Zaten vatandaşda konuşmasında toplumu infiale sürükleyecek bir tutum ve davranış sergilemedi. Kimseye haklarette bulunmadı. Küfretmedi.  Vatandaş sadece yaşadıklarını halka anlattı. “Ben kimseden borç istemiyorum, avanta istemiyorum ben sadece alacağımı istiyorum” dedi.

SORUN DEĞİL DETAYLAR TARTIŞILDI

Anayasal olarak vatandaşın protesto hakkı var mı var. İsten Atatürk anıtı önünde isterse kurum önünde isterse evinin önünde bu protesto eylemini yapabilir mi yapar. O nedenle protesto orda olmuş burda olmuş sorgulaması yapılacağını ortada konu olan, önemli olan söz verilipte zamanında ödenmeyerek mağduriyet yaşayan vatandaşın sorununun giderilmesi.

ÖNCE PEHLİVAN ŞİMDİ BİR VATANDAŞ, YARIN KİMLER OLACAK BELLİ DEĞİL

Dahası bir başka yorumcuda “ bu ülkede hukuk var sorunu hukuksal olarak çözmesi gerekir” el hak doğru… Yorumcunun her zaman yaptığı gibi ipe un sermeyi tercih eden konuşmaları dikkat çekici. Oysa bir alacak davasının yıllar sürdüğünü bilmesi gerekir. Konuşmasının devamında aynı kişi belediye başkanı tarafından kamuoyuna açıklama yapıldığını ve borcun o gün ödendiğini söylediğini ifade etti. Keşke akabinden 2 aydır ödenmeyen borcun neden açıklamanın ardından ödendiğini sorgulayabilseydi.

İKİ AYDIR ÖDENMEYEN BORÇ İKİ SAAT İÇİNDE APAR TOPAR ÖDENDİ

Adama sormazlar mı? Yaklaşık 2 aydır bugün yarın denilerek ötelenen borç açıklamanın akabiden neden ödendi? Bana göre vatandaş dediğini yapıp Ankara yolculuğunu başlatmış olsaydı olay ulusal basının gündemine taşınacaktı.  Bunu yatırsaydınız ya  masaya. 

BUNUN ARKASINDAN BAŞKA ŞEYLER ÇIKAR!!!

 Yorumcuların, “bunu derinleştirirsek bunun arkasından başka şeyler çıkar” diyerek yaşananlara gizem katmak, katmaya çalışma gayretleri yaşanan maddi gerçeği ortadan kaldırmıyor. İşte zurnanın zırt dediği noktada burası. Konuyu derinleştirin, ne çıkarsa çıksın, şapka düşsün kel görünsün… HODRİ MEYDAN…

DOĞMAMIŞ ÇOCUĞA DON BİÇTİLER! NEREDEN BİLİYORSUN?

 Program yapımcısı modoretöre, belediyeciliğin ekip işi olduğunu söylemesinin ardından;  “ geçen dönem kimler adayıdı? Diyerek adayların isimlerini sayarak Ahmet Mercan’da olsaydı, Ali Kemal Sofu’da olsaydı değişen bir şey olmayacaktı!” demek sureti aynı kefeye koyarak itibar suikastine soyunması, başkanlık makamına getirilmeyen kişiler hakkında sui zanda bulunması, yaptıkları programın gerçekliliğini ortaya koydu.  Adama sormazlar mı? Sen müneccim misin, nereden biliyorsun?

VİCDAN AĞIR BASTI

 Programa katılan bir yorumcu programın akışı içerisinde tekrardan söz alarak;  “Babaoğlu vatandaşın büyük teveccühü ile seçildi. Ancak bugün bu teveccüh tepkiye dönüşmüş durumda bunu Babaoğlu nasıl görmez?” babında ifadede bulunarak ilçemiz kamuoyunda yaşananları, vatandaşın bakış açısını ortaya koydu.

BİZİM TURGUT’TAN SONRA BİZİM NİHAT!!! HERKESE KIRMIZI GÜL!!!

İlçemizdeki siyasetçilerin çalışmalarınında değerlendirildiği  programda AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal’ın çok başarılı olduğu anlatılırken ana muhalefet partisi ilçe Başkanı Nihat Bayraktar’da nasibini aldı. Bayraktar’ın adeta Babaoğlu’nun başkanlığa geliş sürecindeki yolun benzerini yürüdüğü ifade edilerek; “ Bayraktar cenaze bırakmıyor, düğün cemiyet bırakmıyor, halka ben yanınızdayım,Bayraktar, geleceğin bizim Nihat’ı olur!!! “  Bayraktar’ın sıkıntısının ise basınla bir araya gelmediği  belirtilerek siyasilerin sosyal medya siyaseti yaptıkları iddia edildi.

AKSU KÖYÜNDE YOL KAYMASI

 Bir süre önce haberleri yapılan Aksu mahallesinde bir evin alt tarafından geçen yolda  Köy Hizmetleri döneminde söz verildiği halde yapılmayan istinat duvarı konu edildiğinde bölge insanı katılımcı; safa yatarak “ kim söz vermiş, ne söz vermiş, o dönemde Köy Hizmetlerinden kim sorumluydu” gibi yuvarlak cümleler kurarak iddia ve isnatlarda bulunan gazeteciye sormak gerekir. Google ‘a gir bak. O dönem Köy Hizmetlerinden kim sorumluydu?  Kulağı arkadan göstermeye ne gerek var?

Sözümüzü şöyle bitirelim.

Körler sağırları ağırlar... Kalın sağlıcakla...

 

 

 

 

 

Neler Söylendi?

Hendekli

Çok biliyorsanız sizde katılın programa her yayında davet ediyorlar buyurun sizde katılın doğruları söyleyin herkes bilsin. adamlar isim vererek davet etti sıkıntınız yoksa sizi de ekranda görelim

Osman

Koca saski 1 gecede hadi yeni mh. Kazalım demiyor ya bun plan programı vardır turgutta buna göre hareket etse Turguttan sonra 3 hafta saski beklenmez mağduriyet 3 hafta daha az sürersi bu net!
DİĞER HABERLER
İŞTE BAŞKAN İŞTE SÖZLEŞME

İŞTE BAŞKAN İŞTE SÖZLEŞME

22-01-2022 - Güncel

Hanehalkı Yurt İçi Turizm, III. Çeyrek: Temmuz - Eylül, 2021

Hanehalkı Yurt İçi Turizm, III. Çeyrek: Temmuz - Eylül, 2021

21-01-2022 - Güncel

Gelecek Partisi kurucularından Özcan Kam’ın kızı Merve; dünya evine girdi!

Gelecek Partisi kurucularından Özcan Kam’ın kızı Merve; dünya evine girdi!

21-01-2022 - Magazin

Vali Kaldırım’dan Kaymakamlara ve Kurum Amirlerine Sahada Olun Talimatı

Vali Kaldırım’dan Kaymakamlara ve Kurum Amirlerine Sahada Olun Talimatı

21-01-2022 - Güncel

TÖRENE DAVET!

TÖRENE DAVET!

20-01-2022 - Güncel

AK PARTİ MECLİS ÜYESİ İŞ BAŞA DÜŞTÜ DEDİ!

AK PARTİ MECLİS ÜYESİ İŞ BAŞA DÜŞTÜ DEDİ!

20-01-2022 - Güncel

FİSKOBİRLİK’TEN İHRACATTA 21. SIRA

FİSKOBİRLİK’TEN İHRACATTA 21. SIRA

20-01-2022 - Güncel

GÖRÜNMEZ KAZA!

GÖRÜNMEZ KAZA!

20-01-2022 - Asayiş

BAŞKAN KELEŞ, STK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

BAŞKAN KELEŞ, STK ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

20-01-2022 - Siyaset

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN YENİ YILDA MUHTARLARA YENİ MÜJDELER

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN YENİ YILDA MUHTARLARA YENİ MÜJDELER

19-01-2022 - Siyaset