SİYASET
Giriş Tarihi : 12-11-2022 09:13   Güncelleme : 15-11-2022 09:15

ZAFER PARTİSİ ÜLKENİN EKONOMİK FİLMİNİ ÇEKTİ, ÇÖZÜM YOLUNU GÖSTERDİ

Sakarya Zafer Partisi tarafından hazırlanan ( Türkiye’nin ekonomik şartları, yapılan yanlışlıklar ve çözüm yolları) adlı ‘Ekonomi Halk Çalıştayı’ programı Limapark Otel konferans salonunda yapıldı. Programa konuşmacı olarak Zafer Partisi Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aslan Yaman katıldı.

ZAFER PARTİSİ ÜLKENİN EKONOMİK FİLMİNİ ÇEKTİ, ÇÖZÜM YOLUNU GÖSTERDİ

Program öncesi selamlama konuşması yaparak programa akışına hazırlık yapan Sakarya Zafer Partisi il Başkanı Aydın Bahar katılımcılara hoşgeldiniz derken programın Sakarya’ya ve ülkemize hayırlı olsun temennisinde bulunarak sözü konuşmacı Dr. Aslan Yaman’a verdi.

Yaklaşık 2 saat süren program akışında  saat başı dinlenme molası verildi. Üniversite gençlerinin yoğun katılım gösterdiği  çalıştayda  Dr.Aslan Yaman program sonrasında soru-cevap şeklinde devam etti.

SAHİP OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR

Zafer Partisinde Ekonomiden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Dr. Aslan Yaman, Zafer Partisinin ekonomik programını ve ülkenin kurtuluş  reçetesini kısa başlıklar ve anektodlarla gözler önüne serdi.

ÜMİTSİZLİĞE KAPILMAYIN ZAFER PARTİSİ VAR

Ülke vatandaşlarının  hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmamaları yönünde uyarı ve ikazlarını yineleyen Yaman; “ ülkemiz her bakımdan zengin bir ülkedir. Bugün yaşanan ekonomik krizin altında liyakatsız yöneticilerin iş başında bulunuyor olmalarından kaynaklanıyor. 20 yıldır iktidarda olan yönetim ülke kaynaklarını mirasyedi gibi davranarak har vurup harman savuşturmuş, yüksek faizle borçlanmalar sonrasında alınan borçlarında rantable kullanılmamamsı nedeni ile bugün duyunu umumiye ile karşı karşıyayız. Ancak hayıflanmaya gerek yok çünkü biz güçlü bir ülkeyiz. Kaynaklarımızı rantable kullandığımızda,başta tarım olmak üzere, ağır sanayi, milli savunma,teknolojik konularında yeniden yapılanmak ülkemiz adına büyük zarurettir. Bunların yanı sıra  milli gelirimizi vatandaşlarımıza eşit bir şekilde dağıttığımızda , adaleti oturttuğumuzda, liyakatli ve ülkesini seven inanların işbaşına getirdiğimizde  ülke ekonomimiz şaha kalkacak , özellikle ülkemizin en büyük beka sorunu olarak gördüğümüz tarım politikası olmazsa olmazımızdır.  Bizler tarım ve  sanayi ve teknoloji  konularında dışa bağımlılığımızı ortadan kaldırarak, ülkemizdeki kamu maliyesindeki israfa sonlandırdığımızda, sığınmacıları ülkemizden çıkarttığımızda, hükümetin TİKA aracılığı ile ülke dışına gereksiz ve geri dönülmez yatırımlara harcanan parayı ülke içinde tuttuğumuzda , üretimimizi söylemlerle değil eylemlerle destekleyerek milli ekonomimizi oluşturup hayata geçirdiğimizde, ekonomimizde ülkemiz vatandaşlarımızın yaşam düzeylerini refaha ulaştırmak mümkün olacaktır. “

Dr. Yaman, ülkenin en büyük kara deliğinin Cari açık olduğuna vurgu yaparak, ““ülkemizin bu cendereden çıkması ülkesini seven,  liyakatli yöneticilerin iş başına gelmesi ile mümkün olacaktır” diyerek Zafer Partisinin  çözüm odaklı önerilerini ve ekonomik programını anlattı.

GELİR ADALETSİZLİĞİ HAD SAFHADA. ÜLKEMİZ SOĞAN MİSALİ SOYULUYOR

Bir ekonomi bürokratı olan Yaman, konuşmasını rakamlar düzeyine taşıyarak ülkedeki gelir adaletsizliğinin ülke barışını tehlikeye attığını vurguladı.

Çalıştay sonrasında  soru cevaplı devam eden programda üniversiteli gençlerden gelen dikkat çeken sorular karşısında Dr. Yaman, “ işte Türk gençliği, gündeme taşıdıkları sorularla ülke gerçeklerine ne derece vakıf olduklarının bir göstergesidir” diyerek gençleri tabrik etti.

AdminAdmin