GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-02-2023 17:45   Güncelleme : 21-02-2023 17:47

YIKILMASIN, DEPREM ANITI OLARAK KALSIN…

Yarısı çöken binanın üstündeki 'güvercin evi' son depremlerle de yıkılmadı!

YIKILMASIN, DEPREM ANITI OLARAK KALSIN…

Hatay'ın Antakya ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli depremde yarısı çöken binanın üzerindeki güvercin kulübesi dün akşam meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremler sonrasında da ayakta kaldı. Binanın son hali şaşkınlık yarattı.

 

Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli depremlerde bir bina çökmesine rağmen yanında bulunan ek yapısı yıkılmamıştı. Narlıca Mahallesi Atatürk Caddesi'nde bulunan 4 katlı bina yıkılmasına rağmen güvercin yuvasının bulunduğu kolonların hasar görmemişti. Binanın üzerindeki güvercin kulübesi dün akşam meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerde yine ayakta kaldı.

"İKİNCİ DEPREMDE YİNE GELDİM AYNI OLDUĞUNU GÖRDÜM"

Ev sahibi İhsan Şafak, 'Akşam tekrar depremi yaşamak bizim zordu. Allah'a yalvardık. Önceki gibi olmadı ama bayağı yıkılan evler oldu. Ben dışarı çıktığımda her taraf karanlıktı. Evin temelini ben yaptırmıştım. 2014 yılında 2 kat daha yaptırıp iki çocuğumun da evi olsun istedim. Bu ek yeri de 3 yıl önce yaptırdım. Allah kuşları kurtardı. İkinci depremde de yine geldim aynı olduğunu gördüm. Buraya yem atıyorum aç kalmasınlar diye geliyorlar" dedi.

 

AdminAdmin