GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2022 10:04   Güncelleme : 24-11-2022 10:44

YAŞADIĞIMIZ DEPREM , DEPREME HAZIRLIKSIZ OLDUĞUMUZU GÖSTERDİ

BABAOĞLU SAHADA GÖRÜNMEZKEN İNCİ BAŞKAN SABAHA DEK SAHADAYDI

YAŞADIĞIMIZ DEPREM , DEPREME HAZIRLIKSIZ OLDUĞUMUZU GÖSTERDİ

Kaynaşlı depreminin yıl dönümünde bu kez 5.9 ile saat 04.08’de sallandık.

 Depremin şiddedti ile sokaklara dökülen ilçe halkı, korku ve endişelerini  kolu komşusu ile paylaşırken yanlarında olmasını istedikleri Hendek Belediye başkanı Babaoğlu’ndan ses seda çıkmazken 25. Dönem Sakarya Milletvekili ve Hendek Belediyesi eski başkanı Ali İnci ayağının tozuyla geldiği ilçede yine sahadaydı.  Vatandaşlarla bire bir görüşerek korkuya ve endişeye mahal olmadığının altını çizerek; “ ben dün olduğum gibi bugünde sizlerin yanınızdayım” diyerek  vatandaşlarla buluştu. Vatandaşların başkan İnci’ye teveccühleri görülmeye değerdi.

DEPREMZEDELER ATEŞ YAKIP GÜN AĞIRANA KADAR EVLERİNE GİRMEDİLER

Deprem dolayısı ile sokaklara çıkan vatandaşların bazıları kapılarının önünde bazıları sokakta yaktıkları ateş başında gün ağırana dek vakit geçirdiler.

YAŞLILAR YURDU VE HASTANE ZİYARETİ

16 VATANDAŞIMIZ PANİK NEDENİYLE YARALANDI, 1 VATANDAŞIMIZ İSE AYAĞININ KIRIK OLMASI NEDENİYLE İLK TEDAVİSİNİN ARDINDAN ARAŞTIRMA  HASTANESİNE SEVK EDİLDİ

İlçenin sokaklarında vatandaşlarla buluşan Ali İnci,  ilçemiz Yenimahallede bulunan yaşlılar yurdu ve Hendek Devlet Hastanesinide ziyaret ederek gelişmeleri yakından izledi.  Ambulansların siren sesleri ilçede yankılanırken deprem anında panik, korku ve endişe nedeniyle  16 vatandaşımızdan bazıları eli, kolu, başı düşme nedeniyle yaralanırken bir yaralı vatandaşımızda  ayağınınkırılması nedeniyle hasteneye geldikleri görüldü. Bazı depremzedelerin ilk tedavilerinin ardından Sakarya Araştırma hastanesine sevkleri gerçekleştirildi.

İÇME SULARIMIZDA DEĞİŞİMLER YAŞANABİLİR VATANDAŞLARIMIZ ÖNLEMLERİNİ ALSIN

DEPREMİN MERKEZ ÜSSÜ  SU KAYNAĞIMIZLA SIRT SIRTA

İlçe merkezi ve sokaklarında vatandaşlarla buluşan başkan İnci, “ depremin merkez üssünün Gölyaka olduğu yetkililerce açıklandı. İlçemizin isale hattı Gölyaka mevkiinden geliyor. Kaynaşlı depreminin yıl dönümünde yaşanan bu deprem nedeni ile içme sularımızın yer sarsıntılarından kaynaklı  inkitaya uğrayabilir, sularımızda değişim yaşanabilir bu nedenle vatandaşlarımız bu değişimin depolara ulaşması uzun bir zaman alacaktır bu nedenle ana depolarımızdaki su kirlenmeden vatandaşlarımız tedbirlerini alsınlar” uyarısında bulundu.

 

SABAH NAMAZI BÜYÜK CAMİDE, DUVAR SAATİ 04.08’DE TAKILI KALDI

 Sahayı gezip vatandaşlarla buluşan İnci, sabah namazını ilçemiz merkezinde bulunan Büyük camide sabah namazını ifa etti. Cami müezzinin uyarısı ile dikkat çeken bir ayrıntı ortaya çıktı. Zira cami duvarında asılı bulunan  SARSINTIYA DUYARLI SAATİN 04.08’DE  takılı olduğu görüldü.

NOT: Deprem sonrası yaşananlar karşısında Babaoğlu'na tepki varken İnci'ye sevgi seli dikkat çekti. Videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.

NOT: Biz haberi yayınlamamızdan sonra ilçe merkezinde bir esnafta bulunan bir bayan, konuşmalar üzerinde kendisinin yenimahallede oturduğunu, Turgut başkanın mahalleye gelerek vatandaşlarla görüştüğünü, hastane ziyareti için ayrıldığını  ifade etti. Bunuda bilgi notu olarak veriyoruz. Ancak biz gün ağarana kadar konuştuğumuz tüm vatandaşlara sorduğumuzda hiç birinden böyle bir bilgi aktarımı yapılmadı. Bilginize

AdminAdmin