GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2023 08:12

TÜRKİYE DİYANET VAKFI GÖNÜLLÜLERİ SAHADA

TDV Hendek gönülleri hocalarımız ihtiyaç sahibi aileleri mahalli imkanlarla yalnız bırakmıyorlar. 06 şubat depremi sonrası çalışmalarını ilçemize misafir gelen depremzede ailelere yoğunlaştırarak yeni yuvalarını kurmak için Hendek halkının desteklerini koordine ettiler.

TÜRKİYE DİYANET VAKFI GÖNÜLLÜLERİ SAHADA

Bu minvalde;

 Bir depo merkezi duyuruldu,ev için lazım gelen tüm demirbaşlar kabul edildi. Yerinden alınarak bu merkezde biriktirildi. Kira alınmaksızın Depremzedelere sunulan konut envanteri oluşturuldu.

Kaykamlığımız başta olmak üzere resmi kurumlarımız baş vuran depremzede aileler müftülüğümüzce değerlendirilmektedir. Aile durum ve talepleri doğrultusunda mevcut evler ailelere sunuldu.

Depomuzda mevcut eşyalar değerlendirilerek gönüllülerimizce evler kuruldu. Manevî destek Ekiplerimiz ile yerleştirilen aileler ziyaret ediliyot. İhtiyaç ve talepleri yerinde tespit ediliyor

Tespit edilen ihtiyaçlar gıda yakacak abonelikler nakit desteği ile ilgilenilerek çözümü sağlanıyor. 14 Mart itibariyle emanete alınan aile sayısı 82'ye ulaştı.

Yeni gelebilecek ve mevcut aileler için oluşabilecek ihtiyaçlar doğrultusunda ev eşya ve gerekçeleri için Hendek’ten yardım kabulüne devam ediliyor.

 Çalışmalarda Hendek  müftülüğü tüm çalışanları aktif olarak nöbetleşe görev almaktadır.

AdminAdmin