GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-01-2023 15:40   Güncelleme : 18-01-2023 15:45

TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ KENDİ BİNASINDA

Dönemin Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, ilçemizdeki Tapu ve Kadastro binasının Akyazı ilçesine taşınma riski karşısında alel acele Rasimpaşa camisinin bitişiğine bodrum kat üzeri bir kattan oluşan binayı yaparak ( her ne kadar bodrum kata su basması nedeni ile bazı evraklarda zayiatlar oluşmuş olsa da nihayetinde birer örnekleri elektronik ortamda kayıt altındaydı) en azından ilçemizi büyük bir kayıp yaşamasının önüne geçmişti. Günümüzde bugün emlak ve gayrimenkul ticaretinde hızlı bir trafik yaşanıyorsa Tapu ve Kadastro hizmet binasının ilçemizde hizmet veriyor olmasının büyük katkısı inkar edilemez.

TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ KENDİ BİNASINDA

  TOPLAM ALAN 2200 M2, KAPALI ALAN 700 M2

 Eski Tapu ve Kadastro binasında yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek, devletin bir kurumu olarak kira köşelerinde değil kendi mülkü üzerinde inşa edilen  ilçemiz Askerlik Şubesi karşısındaki toplam alanı 2200 metrekare, kapalı alanı 350+350 metrekareden oluşan yeni Tapu ve Kadastro binasında son sistem işlemler başladı.

Tapu müdürü Mustafa Esen,  ilçemize böylesi güzel bir eserin kazandırılmasında katkısı olanlara teşekkür etti.

İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

Esen; “biz burada devletimizin resmi bir kurumu olarak görev icra ediyoruz. Vatandaşımıza hizmet etmek bizim görevimiz olduğu gibi vatandaşımızında üst düzeyde hizmet alması  en doğal hakkıdır” Diyerek yeni hizmet binasının ileye hayırlı olsun temennisinde bulundu.

EN MODERN TEKNOLOJİ İLE DONATILMIŞ

 İki kat üzerine inşa  edilen binada  vatandaşların daha kaliteli hizmet almaları adına asansör, erkek ve bayan mescid odaları, aynı alan içerisinde otopark, vatandaşları bilgilendirerek yönlendiren danışma sayesinde zaman kaybının minumuma indirilmesi ve vatandaşlar için bekleme salonu adeta 5 yıldızlı otel görünümünde.

ZİYARETÇİ  AKINI ÇİÇEK BAHÇESİNE ÇEVİRMİŞ

Hendek Tapu Müdürü Mustafa Esen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan  vatandaşlarımızın getirdikleri çiçekler ile müdür beyin odası adeta bir çiçek bahçesine dönmüş. Hendek Şafak ailesi olarak yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diler, görevlerinde başarılar dileriz.

AdminAdmin