GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-12-2022 10:47   Güncelleme : 27-12-2022 15:09

ŞİMDİ REKLAMLAR...BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ-2

KEMALİYE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE TÜM ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ İlçemiz Kemaliye Mahallesi sınırlarında yaklaşık 64 dönümlük arazi üzerinde planlanan kentsel dönüşüm projesinin çalışmalarına 2013 yılında başlanmıştı.

ŞİMDİ REKLAMLAR...BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ-2

%90 HAK SAHİBİ MAĞDUR OLDU

   Bir çok arsa sahibi ile anlaşma sağlanmış, sözleşme imzalanarak 3 adet bina yapılmıştır. Proje üzerinde hak sahibi olan vatandaşlarımızın sadece %10’luk kısmı haklarını alırken kalan %90’lık kısmı haklarını alamamış ve mağdur olmuşlardır.


KEMALİYE MAHALLESİ KADERİNE TERKEDİLDİ

    Geçen süre içersinde proje çalışmalarına ara ara devam edilirken mağduriyetler giderilememiş, Kemaliye Mahallesi kaderine terk edilmiştir. Kemaliye mahallesinin sakinleri ile birlikte çalışarak bölgenin tüm sorunlarını kalıcı olarak çözüme kavuşturacağız. Proje içerisinde yer almak isteyen hak sahipleri ile projeye devam ederek ilçemize yakışır bir
yaşam merkezi kuracağız.

 

KEMALİYELİ KENDİ PROJESİNİ KENDİSİ YAPACAK

    Proje içerisinde yer almak istemeyen vatandaşlarımızın arsalarını proje kapsamında çıkartarak haklarını koruyarak imar planı içersinde kendi projelerini yapabilecekleri imkanlar oluşturacağız. Karşılıklı anlayış, güven ve birlik ortamını sağlayarak tüm engelleri aşacağız.

 

AdminAdmin