• BIST 100

  8045,34%1,22
 • DOLAR

  28,92% 0,17
 • EURO

  31,50% -0,03
 • GRAM ALTIN

  1894,39% 0,26
 • Ç. ALTIN

  3116,67% 0,16

SERT AÇIKLAMAYA YUMUŞAK CEVAP!!! BUNU SİZE İADE EDİYORUM...

“Yürü ya kulum Turgut! “Başlıklı makalemize MÜPTEZEL nitelemesi ile sözde yanıt verdiğini sananları kamuoyunun vicdanlarına havale ediyorum…

GÜNCEL 21.08.2023 07:51:00 854 0
SERT AÇIKLAMAYA YUMUŞAK CEVAP!!! BUNU SİZE İADE EDİYORUM...

   Kurum, bizi TETİKÇİ MÜPTEZEL olarak nitelendirip kamuoyu adına  sorduğumuz  sorulara yanıt vereceğine konunun arkasından dolaşarak demogoji yapması karşısında birisi de oradan “ kim bu tetikçi müptezel?” başlığı ile su kurnazlığına yatarak kendi kendini tatmin ediyor…

Mevzumuza gelecek olursak satır satır gidelim…

   Belediye bizim belediyemiz. Harcanan her bir kuruş bu necip milletin vatandaşlarının hakkı. Dolayısı ile bu millet size belediye başkanı da olsanız vatandaşa hizmete akıtacağınız  kamunun parasını keyfinize göre harcama yetkisi vermedi. 

MAKAM ARACI ÖNEMLİ BİR KONU DEĞİLMİŞ! TABİ KİRALIK ARACA RESMİ PLAKA TAKILMASI DA SİZİN İÇİN ÖNEMLİ BİR KONU OLMASA GEREK…

   Makam aracı konusu önemli bir konu olmadığını ifade etmişsiniz. Eeee madem sizin için önemli değil neden sözde cevap verme lütfunda bulundunuz???

GELECEK ÇOK ŞEYLERE GEBE

   Beni belediyeye şaibe bulaştırmakla itham ediyorsunuz. Haşa!!! Siz sütten çıkmış ak kaşıksınız sizde şaibe ne gezer?  Zaman en iyi ilaçtır bekleyelim görelim ne dersiniz???

GAZETECİNİN GÖREVİ ELEŞTİRMEKTİR

   Evet… Eleştiriyorum çünkü gazetecinin görevi eleştirmektir…Peki eleştirdiğim konularda ALGI, YALAN, RİYA, UYDURMA, MONTAJ  var mı? O konuda neden bir şey söylemiyor da konunun üzerinden demogoji yapmayı , laf kalabalığını yeğliyorsunuz? 

HANGİ HABER KARŞILIĞI SİZDEN PARA İSTEDİM, HADİ CEVAPLAYIN…

   Bütün bunlar yetmezmiş gibi beni müptezelin yanı sıra tetikçilikle itham ediyorsunuz. Tetikçilik haber karşılığı kazanç, menfaat  elde etmektir. İlçe kamuoyu kimin, kimlerin haber yaparak , yada yaptığı haberin arkasını getirmeyerek maddi menfaat kopardığını iyi biliyor. Hiç o konulara girmeyin altında kalırsınız…Zaten böyle bir şey olsa beni mahkeme kapılarından geri getirmez, tefe koyarsınız…

NEFİS!!!

   Vereceğiniz her bir cevap sizin nefsiniz tatmin eder şekilde olmamalı bilakis kamuoyunun kafasında oluşan soru işaretlerinin sona ermesine vakıf olmalı. Oysa siz sadece kendi nefsinizi rahatlatmak adına açıklamalarda bulunuyor olmanız kamuoyunda oluşan sorular yumağının daha da düğümlendiğini, içinden çıkılmaz bir hal aldığının ayırdına ne zaman varacaksınız? 

HAYAL DÜNYASINDAN NE ZAMAN ÇIKACAKSINIZ?

   Bütün bunların üzerine her paragrafında farklı anlamlar içeren söylemde bulunurken birde paramatik müptezel suçlamasında bulunmuşsunuz çok ilginç. Kendini aşamayan insanların olmadık meziyetleri kendinde varmış gibi göstermesi onun iç dünyasının aynasıdır. 

KİM BU SUFLE TAYFASI?

Sufle tayfası! Sözü ile neyi kast ediyorsunuz? Bir kamu kurumu açıklama yaparsa kamuoyunda rahatsızlık değil bilakis rahatlama oluşturması gerekir. Süslü cümleler arkasına sığınarak iddia ve ithamlarda bulunarak, sorulan sorulara değil yeni sorulara yol açacak açıklamalar benim değil kurumun saygınlığına gölge düşürür, size kimse söylemedi mi???

GERÇEKLER BAZILARINI RAHATSIZ EDER!

Vatandaşın beklentileri üzerinden umut tacirliği yaparak yalan ve algı üzerinden yandaş basınında desteği ile adaletli, hakkaniyetli hizmet yapıyorum yaygarasının gerçek olmadığını, vatandaşa seçim beyannamesi aracılığı ile verilen sözlerin yerine getirilmediğini, bilakis Düzce'de bir TV de yaptığınız programda size gelen, “seçim beyannamesinde verdiğiniz sözler ne olacak? “Sorusuna sizin, “ beyanname önemli değil seçmen çabuk unutur önemli olan seçmene sarılmak!” demenizi hatırlatıp muhatabının yüzüne açıkça haykırmak mıdır müptezellik? 

-2019 yerel seçimler atmosferinde ilçemizde bir TV programında ilçe vatandaşlarına hitaben yaptığın konuşmanın videosunu peyderpey yayınlamamız mı müptezellik?

-2019 seçim sürecinde  yaptığınız mitinglerde halkın duyguları ile oynayarak; “bizim bütçemiz bize yeter kimseye ihtiyacımız yok!” demenizin sonrasında göreve geldiniz. “Hiçbir şeyin arkasına sığınmadım, sığınmıyorum!” söyleminde bulunmanıza rağmen Pandemi'yi, ekonomik krizi, sel ve patlamayı kendinize siper edinerek mağduru oynamanızı ortaya koymamız mı müptezellik?

-2020 yılında meydan gelen suyumuzdaki koku  sebebi ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin size bizzat konu hakkında brifing vererek konuyu detaylı bir şekilde anlatmasının hemen arifesinde  suyun kaynağına çıkıp  “ ne olacak bu su sorunu?” mealinde yaptığınız video şovun yanlış olduğunu dile getirmemiz mi müptezellik?

-Vatandaşa TOPLU KONUT yapacağım sözünü verdiğini unutmanızı tekrardan hatırlatmamız mı mptezellik?

-Tertemiz aldığınız şehitlikte resimlerin tanınmaz halde olduğunu, yazıtların kırık dökük olmasını, Bayraktepe tesislerinin girişinde bulunan heykellerin ellerinde bulunan bayrakların yok olduğunu, her gün açık olan müzenin kapalı olmasından dolayı gelen ziyaretçilerin türlü şikayetlerle memnuniyetsiz bir şekilde ilçemizden ayrılmalarını kamuoyunun gündemine getirmemiz mi müptezellik? 

-Bazı mahallelerimizde dedelerinin, ninelerinin torunlarını sallandıracakları bir salıncağın, parkın olmadığını, buna karşın bazı mahallelerimize milyonlarca yatırım yaparak ayrımcılığınızı gözler önüne sermemiz mi müptezellik?

-İlçe halkına yaşattığınız mağduriyetler neticesinde vatandaşlardan gelen şikayetleri kamuoyuna duyurmak mıdır müptezellik?

Yasal olarak kiralık araca resmi plaka takılmazken şehir içinde taktığınız şehir dışına çıktığınızda sivil plaka taktığınız aracınızı fotoğraflayıp önünüze koymamız mı müptezellik?

-Her yandaşınıza, tanıdığınıza  belediye kadrosunda kadro ve müdürlük makamı vererek haksız makam, mevki sahibi olmalarına çanak tutmanızı haberleştirmek mi müptezellik?

-Fen lisesi temel atma töreninde Sakarya valisinin; “başkan okul ne zaman faaliyete geçecek?” sorusuna “ 2023-2024 yılı eğitim öğretimine yetişecek sayın valim!” şeklinde verdiğiniz cevabı kamuoyuna duyurmak mıdır müptezellik?

-4,5 yıllık görevinizde yeni hiçbir şey ortaya koyamadığınız bir yana kamuflajlar yaparak hizmet yaptığınızı, onu da eksik olarak yaptığınızı dillendirmek mi müptezellik? 

-Eski başkanların eserleri üzerinde oynayarak sözde hizmet yaptığınız iddialarınızı gündeme taşımak mı müptezellik? 

-Sözünüzde duramamanın verdiği eziklikle ön almak adına çarşaf çarşaf reklam yaparak “bakın yeni dönemde  okulumuz öğrenci alıyor” demek sureti ile başarısızlığınıza uydurduğunuz kılıfı kamuoyunun dikkatine sunmak mıdır müptezellik?

-Adapazarı-Hendek arası yolcu taşımacılığı yapan kooperatif yetkililerinin bir gece ansızın mevcut yerlerinden ayrılıp merkeze gelmeleri karşısında bizzat mecliste; “ orada oturamayacaksınız, işgale izin vermeyeceğim”  mealinde sözlerle  sözde kahramanlığa soyunup sonra bizzat belediye eliyle yeni yere müşteri salonu ve araç yıkama istasyonu kurmanızı eleştirmek midir müptezellik?

-İlçemizin kültür turizmine hizmet eden Selman dede alanında bulunan hayvanat bahçesini, “ çok masrafları oluyor” gerekçesi ile bir kısım hayvanları ilçe dışına bir kısmını ise ilçe içerisinde birilerine verdiğinizi kamuoyunun gündemine getirmek midir müptezellik?

-Daha EYT çıkmadan mecliste Ocak ayında , “ değerli meclis üyeleri EYT’den emekliye ayrılacak personellerimiz var, bunları mağdur etmemek, alın terlerini vermek için iller bankasından borçlanma” istediniz. Aradan geçen zamana ve bir çoğu emekli olmasının ardından hak ettikleri paralarını zamanında alamadıklarını, onların sesi olarak seslendirmemiz mi müptezellik?

-Mecliste , “mahalle sakinlerine verdiğiniz sözü tutmadınız , vatandaş bize yükleniyor” diyen meclis üyesine hakarete varan cümlelerle sözde itibarsızlaştırma mücadelenizi halka duyurmak mıdır müptezellik? 

   SULTAN SÜLEYMAN’A KALMAYAN  MAKAM, MEVKİ,İHTİŞAM SİZEDE KALMAYACAK, ŞUNUN ŞURASINDA 223 GÜNÜNÜZ KALDI

   Tabi hakkınızı yemeyelim tam seçim arifesinde bunları kamuoyuna hatırlatmak sizi rahatsız edecektir ancak seçmen neyin yapılıp yapılmadığını, kimin seçmen nazarında saygınlığının olduğunu iyi biliyor. 

Saygınlığı sizler tayin edemezsiniz. Son çırpınışlar çare olacak mı onu zaman gösterecek. Şurada ne kaldı ki bak zaman su misali akıp geçiyor kala kala 223 gününüz kaldı!!!

Hülasa yazsak kitaplar doldururuz. Evet bir gazeteci olarak eleştiriyorum, eleştirmeye de devam edeceğim. Varsın bunun adı sizce müptezellik olsun. Vatandaşımız neyi ne olduğunu iyi biliyor ve sessizliğini koruyor. 

GEL 223 GÜN GEL…

Bu sessizlik hayra alamet değil. 2024 seçimlerinde sandık hezimetine hazır olun benden hatırlatması…

 

 


TEMAYÜL SONRASI ANKARA ZİYARETİ

YEREL SEÇİM TAKVİMİ AÇIKLANDI

“Belediyecilik bizim işimiz” diyenlerin DİKKATİNE!

UYKUDAMISIN SEVGİLİ MUHALEFET UYAN UYAN!!!

Turgut Babaoğlu: “ BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ!”

TEŞEKKÜRLER HENDEK BELEDİYESİ!

DANYERİ HOCADAN ANKARA ÇIKARMASI

HENDEK’TE 1567 TON KÖMÜR DAĞITILACAK AİLE BAŞINA 1 TON

SOFU VİTES YÜKSELTTİ!

İSTENİNCE OLUYORMUŞ!!!

BENZERİNİ HER AN İLÇEMİZDE YAŞAYABİLİRİZ...

İRFAN PÜSKÜLLÜ, İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ!

IŞIK İHLALİ KAZA GETİRDİ!

ADAYI ANKARA BELİRLESE DE BAŞKANI HENDEKLİ SEÇER…

HENDEK BELEDİYESİNİN VURDUMDUYMAZ TAVRI FACİAYA DAVETİYE ÇIKARTIYOR

MERHUME TEYZEMİZE ALLAH RAHMET EYLESİN

YAZIKLAR OLSUN!

MEHMET VE ÖMER DEMİREL ANNESİNİ KAYBETTİ

BODRUM’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

YEREL YÖNETİMLERDEN ECEVİT KELEŞ SORUMLU

SAYIN HENDEK HALKIMIZIN DİKKATİNE!

İNCİ MİLLİ İRADEYE VURGU YAPTI

BAŞKAN NAMLI’DAN ADAY ADAYLIK BİLGİLENDİRMESİ

GAZETENİZ HENDEK ŞAFAK ÇIKTI

EĞİTİMDE ÇAĞ ATLADIK!!!

HENDEK’TE YETİŞTİ KAZANA’A BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU

VEKİLİNE SAHİP ÇIK SAKARYA

İHALENİN YILDIZI TUNER ASFALT OLDU

DİKBAYIR’DAN İFTİRACILARA HODRİ MEYDAN

Yükleniyor

Turgut Babaoğlu: “ BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ!”

HENDEK’TE 1567 TON KÖMÜR DAĞITILACAK AİLE BAŞINA 1 TON

BENZERİNİ HER AN İLÇEMİZDE YAŞAYABİLİRİZ...

ADAYI ANKARA BELİRLESE DE BAŞKANI HENDEKLİ SEÇER…

HENDEK BELEDİYESİNİN VURDUMDUYMAZ TAVRI FACİAYA DAVETİYE ÇIKARTIYOR

BODRUM’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

İNCİ MİLLİ İRADEYE VURGU YAPTI

GAZETENİZ HENDEK ŞAFAK ÇIKTI

İHALENİN YILDIZI TUNER ASFALT OLDU

TEMAYÜL SONRASI ANKARA ZİYARETİ

YEREL SEÇİM TAKVİMİ AÇIKLANDI

UYKUDAMISIN SEVGİLİ MUHALEFET UYAN UYAN!!!

DANYERİ HOCADAN ANKARA ÇIKARMASI

SOFU VİTES YÜKSELTTİ!

İRFAN PÜSKÜLLÜ, İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ!

YAZIKLAR OLSUN!

YEREL YÖNETİMLERDEN ECEVİT KELEŞ SORUMLU

BAŞKAN NAMLI’DAN ADAY ADAYLIK BİLGİLENDİRMESİ

HENDEK’TE YETİŞTİ KAZANA’A BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU

İrem madalya aşkına

HENDEK KÜRSÜYE EL KOYDU!

Karate sporcumuz Temizel BALKAN ŞAMPİYONU

Yusuf Eren Temizel Slovenya Yolcusu

BALIKESİR’DEN 3 ALTIN 1 GÜMÜŞLE DÖNDÜK

MADALYALARA AMBORGO KOYDULAR!

SİYASETTE OLDUĞU GİBİ SPORDA DA HAYAL TACİRLİĞİ İLÇEYE BİR ŞEY KAZANDIRMIYOR

AVRUPA ŞAMPİYONU EDİZ KAMPA GİDİYOR

İREM’İN HEDEFİ MADALYA

HENDEK’TEN MADALYA ŞOV

MUTLULUKLAR SİZLERİN OLSUN…

MUTLULUKLAR DİLİYORUZ…

ÇELEN VE EKİN AİLESİNİ EN MUTLU GÜNLERİNDE SEVENLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Sapanca 5. El Sanatları Festivalinde Coşkulu Açılış

HACIKIŞLA YAYLA ŞENLİĞİNDE BUGÜN FİNAL GÜNÜ

ONLAR MURAD’LARINA ERDİLER

ENSAR KARDEŞİMİZ BEKARLIĞA VEDA ETTİ!

BEKARLIĞA VEDA ETTİ!

FURKAN, BEYZA’SINA KAVUŞTU

SAYIN HENDEK HALKIMIZIN DİKKATİNE!

EĞİTİMDE ÇAĞ ATLADIK!!!

İLÇEMİZDE TAŞIMALI EĞİTİM 1 GÜN TATİL EDİLDİ, YARIN BU OKULLAR KAPALI

ŞEHİT ALİ GAFFARDA VELİ TOPLANTISI YOĞUN GEÇTİ

HAYIRLI OLSUN

2023-2024 YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLE AÇILDI

HENDEK İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN HAYAT SU FABRİKASINA EĞİTİM

HENDEK ANADOLU LİSESİNİN TEMELİ NEDEN SESSİZ SEDASIZ ATILDI!

SAYIN VALİM, SAYIN REKTÖR LÜTFEN DUYUN BU FERYADI…

TÜM YURTTA OKULLAR 13 ŞUBAT'A KADAR TATİL EDİLDİ

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Fenerbahçe 13 11 1 1 24 34
2.Galatasaray 13 11 1 1 18 34
3.Beşiktaş 13 8 4 1 5 25
4.Adana Demirspor 13 6 2 5 11 23
5.Trabzonspor 13 7 4 2 7 23
6.Kayserispor 13 6 2 5 4 23
7.Antalyaspor 14 5 4 5 4 20
8.Hatayspor 14 4 4 6 3 18
9.Kasımpaşa 13 5 5 3 -4 18
10.Rizespor 13 5 5 3 -6 18
11.Fatih Karagümrük 14 4 5 5 5 17
12.Ankaragücü 13 4 5 4 0 16
13.Sivasspor 13 3 4 6 -4 15
14.Gazişehir Gaziantep 13 5 8 0 -6 15
15.Konyaspor 13 3 6 4 -5 13
16.Pendikspor 13 3 6 4 -13 13
17.İstanbul Başakşehir 13 3 7 3 -5 12
18.Alanyaspor 13 2 7 4 -12 10
19.Samsunspor 13 2 9 2 -11 8
20.İstanbulspor 14 2 10 2 -15 8