SPOR
Giriş Tarihi : 06-05-2023 10:54   Güncelleme : 07-05-2023 18:01

ŞEHİT MAHMUTBEY ORTAOKULU NAMAĞLUP LİDER

Okul Sporları kapsamında ilimizde düzenlenen Yıldız Erkekler Futbol Grup Müsabakalarında Sakarya'mızı temsil eden Şehit Mahmutbey Ortaokulu, grubunu namağlup lider tamamlayarak adını yarı final grubuna yazdırdı.

ŞEHİT MAHMUTBEY ORTAOKULU NAMAĞLUP LİDER

Okul Sporları kapsamında ilimizde düzenlenen Yıldız Erkekler Grup Müsabakalarında Sakaryamızı temsil eden Şehit Mahmutbey Ortaokulu Futbol Takımı grubundaki üç maçını da kazanarak adını yarı finallere yükselme başarısı gösterdi.

B GRUBUNDA NAMAĞLUP LİDER

3-5 Mayıs tarihleri arasında Erenler Atatürk Stadında gerçekleştirilen grup müsabakalarında B grubunda Zonguldak Barbaros Kutlutaş Ortaokulu, Kırklareli Vize Atatürk Ortaokulu ve Edirne Gazi Osman Paşa Ortaokulu ile birlikte yer alan Şehit Mahmutbey Ortaokulu ilk maçında Zonguldak Barbaros Kutlutaş Ortaokulunu 2-1 mağlup etmeyi başardı. Grubun ikinci maçında Edirne Gazi Osman Paşa Ortaokulunu 1-0 ile geçen Şehit Mahmutbey, grubunun üçüncü ve son maçını Kırklareli Vize Atatürk Ortaokulu ile yaptı. Kırklareli temsilcisi karşısında baştan sona üstün bir mücadele sergileyen yıldız futbolcular, rakibini 2-0 yenerek grubunu 9 puanla lider olarak tamamladı.

FUTBOLCULARIMIZ YARI FİNALLERDE

Grubunu lider olarak tamamlayan Şehit Mahmutbey'in yıldız futbolcuları, bu sonuçla 36 takım arasına girerek yarı finallerde mücadele etme hakkı elde etti. Maçın ardından mutluluklarını arkadaşları ve öğretmenleri ile paylaşan sporcularımıza başarı belgeleri ve madalyaları Şehit Mahmutbey Ortaokulu Müdürü Recep YAZICI tarafından verildi. Madalya töreninin ardından kutlama yemeğinde biraraya gelerek şampiyonluğun tadını çıkaran yıldız futbolcular, 21-24 Mayıs tarihleri arasında Düzce'de yapılacak yarı final müsabakalarında başarı sözü verdiler.

SPORDA DA BAŞARININ ADRESİ

Okul Müdürü Recep YAZICI, antrenör Hakan AKÇAY ve futbolcuları başarılarından dolayı tebrik ederek sporda da başarının adresi olduklarını vurguladı. Okul Müdürü Recep Yazıcı, “Bu sene küçükler erkek hentbol, küçükler kız voleybol ve yıldızlar erkek futbol takımlarımız Sakaryamızı temsil etme hakkı elde etmişti. Hentbol takımımız iki periyodunu önde götürdükleri play-off maçının son periyodunda mağlup olarak yarı finallere çıkmayı kıl payı kaçırdı. Yıldız erkek futbol takımımız bugün yarı finallere çıkma başarısını gösterdi. Pazar günü Zonguldak'a gidecek küçük kız voleybol takımımızdan da aynı başarıyı göstermesini bekliyoruz. Öğrencilerimizin sporda başarılı olmaları hepimizi sevindiriyor, gururlandırıyor. Bir ilçe takımı olarak sadece takım sporlarında değil ferdi sporlarda da başarılarımızın olması gurur verici. Masa tenisinde küçük kızlar kategorisinde öğrencilerimiz 29-31 Mayıs tarihleri arasında Rize'de Türkiye birinciliği müsabakalarında yarışacak. 6-7 Mayıs tarihlerinde Bolu'da gerçekleştirilecek yıldızlar karate müsabakalarında 5 sporcumuz ter dökecek. Tüm öğrencilerimize başarılarından ötürü tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.” dedi.

 

AdminAdmin