YEREL
Giriş Tarihi : 21-10-2022 15:19   Güncelleme : 25-10-2022 09:06

SAYIN YÜCE’YE ÇAĞRIMDIR

ŞU HAYRA BİR EL ATIN LÜTFEN BAŞKANIM Hendek ilçemizin tarihi camisi olan ve yakın zaman önce tadilatı yapılarak tekrardan ibadetheneye açılan Hendek Belediyesi önünde bulunan BÜYÜK CAMİ ‘yi bilmeyenimiz yoktur. Şadırvanı ve bahçeyi tümden kaplayan asırlık kavlağan ağaçlarının serinlettiği, dinlenirken çayınızı yudumladığınız , eski Mahmutbey anıt mezarının da bulunduğu cami bahçesi…

SAYIN YÜCE’YE ÇAĞRIMDIR

CAMİ BAHÇESİ KUŞ PİSLİĞİ İLE DOLU

   Genellikle güvercin ve kuğu kuşlarının uğrak yeri olması hasebi ile cami bahçesi kuş pisliği… Özellikle Cuma günleri  Cuma namazı münasebeti ile kalabalıklaşan cemaatin oluşması, cami büyüklüğünün ihtiyaca cevap veremediğinden cami cemaati Cuma namazlarını bahçede kılmaktadırlar. Kuş pisliklerinin hakim olduğu cami bahçesinin hiç değilse Cuma günü öğleden önce tazyikli su ile  (İtfaiye aracı yardımıyla) yıkanıp tenizlenerek namaza hazır hale getirilmesi büyük önem arzetmektedir.

İTTİFAKA YÖNELİK ELEŞTİRİLER HAD SAFHADA

   İlçemizde 21 yıldır yerel gazeteci olarak görev yapmaktayım. Defaatle buranın konumunu dile getirip yıkanması , temizlenmesi konusunda uyarılarda bulunup haber yapmama rağmen yerel idare maalesef üç maymunu oynamaktadır. Oysa Pandemi döneminde ilçemizin uzak köylerinde köy muhtarlığının çabaları ile köylerine kazandırılan itfaiye araçları ile ilçe genelinde sabunlu su ile temizlik yapılırken, cemaatin ihtiyaç duyduğu böylesi hayırlı bir hizmeti yapmaktan imtina etmektedir. Bu durum cemaat tarafından da dillendirilmekte neticede yapılmayan böylesi hizmetin vebali  sizinde içinde bulunduğunuz CUMHUR İTTİFAKI’na yönelik eleştiriler had safhadadır.

CEMAAT BAHÇEDE SECCADE SEREBİLECEK TEMİZ YER ARIYOR

Cami bahçesini Cuma namazında fotoğrafladım. Görüldüğü üzere cemaat kuş pislikleri ile dolu bahçede seccadesini serebilecek temiz yer arayışındalar. Saflar kopuk ve dağınık.

Hem ilçemizin eniştesi olmanız hem bağlı bulunduğumuz il’in Büyükşehir Belediye Başkanı olmanız hem de Cumhur İttifakı adı altında ortak olmanız dolayısı ile bu  sitemimi bizzat şahsınıza yapmayı uygun gördüm. Umarım sitem ve şikayetleri dikkate alır cami cemaatinin bu isteğini yerine getirmek sureti ile hayırlı bir işe el atmış olursunuz.

AdminAdmin