SİYASET
Giriş Tarihi : 22-08-2022 09:46

MİLLİ YOL PARTİSİ İLK KONGRESİNİ YAPTI

Milli Yol Partisi (MYP) 1. Olağan Sakarya İl Kongresi’ni Duygular Funda Düğün Salonunda yaptı.

MİLLİ YOL PARTİSİ İLK KONGRESİNİ YAPTI

Kongrede konuşan MYP Genel Başkanı Remzi Çayır şunları söyledi: ''Milli Yol Partisi iktidarında derhal hesap verebilen, şeffaf, milletin kontrolüne açık, yargının bağımsız olduğu bir sistem, vekalet sistemlerinin reddedildiği bir düzen kuracağız.''

“Her gittiğimiz yerde toplumun bir değişim istediğini gördük''

Çayır: ''Arkadaşlarımla birlikte yola çıktık. Her gittiğimiz yerde toplumun bir değişim istediğini gördük. Türkiye’de siyaset kurum olarak rezil durumda. Allah için, millet için siyaset yapan parti sayısı yok denecek kadar az. Çok partili hayata geçtiğimizden bu yana iktidarlar kendi zengin sınıfını, kendi saltanatını, kendi sadakat sistemini oluşturmuşlar. Peki fakir fukara bu işin neresinde? Tiyatro oynuyorlar, millet hiçbir yerinde yok. Onun için arkadaşlara siyaset sistemini değişime uğratalım, genel başkanların ağalık sistemine son verelim. Eğer ben, size rağmen; sizin sözcülüğünüzü, duygularınızı temsil etmiyorsam beni de alaşağı etme hakkınız olmalı'' dedi.

5 YIL DAHA YETKİ VERİN ÜLKEYİ DÜZLÜĞE ÇIKARTAYIM

Tayyip Bey, ‘Ben 20 yıl bu ülkeyi yönettim 5 yıl daha verin sizi düzlüğe çıkartayım’ diyor. Lafa bak. 20 yılda çukura soktu, 5 yılda geri çıkaracakmış. Bu kadar işin uzmanıydın, iktisat profesörüydün bizi niye yoksulluğun batağına koydun, niye bizi hayat pahalılığı çukuruna attın? Uzman olan başkasından akıl toplar, başkasının aklına müracaat eder. Uzman olmayan kendi aklını her şey sanır. Adam kendi aklını her şey sanıyor. Türkiye’de bu sistemi değiştireceğiz, siyasi partiler yasasını değiştireceğiz, adalet sistemini değiştireceğiz, üretim sistemini değiştireceğiz. Borca dayalı değil üretime dayalı bir sistem getireceğiz.

“SİYASET HİZMET YOLU OLMALI, ADALET HERKES İÇİN OLMALI”

Dün, ‘Bu Suud’ların eli kanlı’ dedi. Bir baktık Suud Kralı Salman’la sarmaş dolaş. Neyin aşkı bu? Borç aşkı. ‘15 Temmuz’un ardında Birleşik Arap Emirlikleri var’ dedi. Bir baktık onlarla da sarmaş dolaş, borç aşkı. Çünkü hazine yok. Bir bakıyorsun Rusya’yla bir şöyle bir böyle, Amerika’ya laf ediyor sonra gidip borç para istiyor. Biz memleketin menfaati neyi gerekiyorsa hiçbir ülke dostumuz, hiçbir ülke düşmanımız değil, menfaat neyi gerektiriyorsa onu yapacağız konuşacağız. Suriye’yle de konuşacağız. Burada bulunan Suriyelileri doldurup göndermeyeceğiz, oturup Esad’la ensesine çökeceğiz evlerine barklarına götüreceğiz.

SİYASET HİZMET YOLU

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, ‘Milli Yol Partisi iktidarında derhal hesap verebilen, şeffaf, milletin kontrolüne açık, yargının bağımsız olduğu bir sistem, vekalet sistemlerinin reddedildiği bir düzen kuracağız.

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, ‘Milli Yol Partisi iktidarında derhal hesap verebilen, şeffaf, milletin kontrolüne açık, yargının bağımsız olduğu bir sistem, vekalet sistemlerinin reddedildiği bir düzen kuracağız. Yaptığımız her değişiklik ve her reformun temelinde insanın bu ülkede birinci sınıf olarak yaşaması var’ dedi.

 

Milli Yol Partisi Sakarya 1. Olağan İl Kongresi Duygular Funda Düğün salonunda gerçekleştirildi. Kurucu Başkan Soner Ekşioğlu Başkan seçildi

 

AdminAdmin