GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-02-2023 08:52   Güncelleme : 07-02-2023 09:05

MİLLİ YAS İLAN EDİLDİ

Yüzyılın en büyük felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 şiddetindeki deprem ve 9 saat sonra gelen 7.6'lık ikinci deprem 10 şehrimizi yerle yeksan etti. Allah beterinden korusun.

MİLLİ YAS İLAN EDİLDİ

Uluslararası yardım çağrısında bulunan ülkemize dünyanın dört bir yanından yardımlar gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere 1999 depremini bizler yaşadık ancak bir farkla, o da Ağustosun sıcağında meydana gelmişti. Bu nedenle iki çarşaf gererek çadırlar oluşturmuştuk ancak  Kahramanmaraş depremi farklı. İnsanlar bir yandan yağmur, bir yandan kar diğer yandan soğukla mücadele ediyorlar. Bu da gösteriyor ki depremin yazı kışı olmuyor. Tedbirimizi buna göre almak farz oldu. Allah darda kalanların yardımcısı olsun inş. 

Ülkede devlet kurumları daha hızlı hareket etmek adına koordinasyonu yüklenmiş adeta zamanla yarışır durumdalar. İşte ülkemizde tüm bunlar yaşanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MİLLİ YAS ilan etti. Tüm ülkede bayraklar yarıya indirildi. Allah devletimize zeval vermesin, geçmiş olsun TÜRKİYEM...

AdminAdmin