YEREL
Giriş Tarihi : 15-09-2022 10:34   Güncelleme : 16-09-2022 07:33

MİLLİ EĞİTİMİN GECE YARISI OPERASYONU!

Zafer Partisi Sakarya İl Başkanı Aydın Bahar: “ Gün torbaya mı girdi, yangından mal kaçırır gibi okulu gece yarısı taşımakta neymiş?”

MİLLİ EĞİTİMİN GECE YARISI OPERASYONU!

HENDEK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN HAK ARAYIŞI DEVAM EDİYOR

2021 yılında yıkımına karar verilen Hendek Anadolu Lisesine devam eden öğrencilerin sorununa ilçemiz Anamuhalefet Partisi  başta olmak üzere siyasilerin sorunu yok sayması inanılır gibi değil. Protestocu gurup, gecenin bir yarısında okulu boşaltan yetkililere seslenerek; “yangından mal  mı kaçırıyorsunuz? Gün torbaya mı girdi?

SORUNU AYDIN BAHAR’DA SAHİPLENDİ

Günlerdir okulları önünde haklı protestolarını devam ettiren öğrenci  ve öğrenci velilerinin  yaşadıkları mağduriyetleri kamuoyuna duyurmak, yetkililerden alınan bu yanlış karardan dönülmesi noktasında  sorunu sahiplenerek ilçemize gelen Sakarya İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır’ın ardından bugünde Zafer Partisi Sakarya İl Başkanı Aydın Bahar, öğrencileri bu haklı davalarında desteklemek, sorunun ortadan ivedilikle kaldırılıp alınan bu yanlış karardan dönülmesine katkı sağlamak adına okul önünde basın açıklaması yaptı.

OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANI: GECE OKULUN SIRALARINI  TAŞIMAYA KALKTILAR

Zafer Partisi Sakarya İl Başkanı Aydın BaharIn basın açıklaması öncesinde Okul Aile Birliği Başkanı Erol Çetinkala söz aldı ve dün gece Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul çevresindeki  tellerin kesilerek içeriye sokulan kamyonete okul eşyalarının taşındığını, velilerin müdahalesi ile  bu çalışmanın durudurulduğu” bilgini paylaştı.

BU İNAT NİYE?

 Okul önünde öğrenci ve öğrenci velileri ile buluşan Zafer Partisi il Başkanı Aydın Bahar açıklamasında; “  burada bu kadar insan ve 670 öğrencimiz bu  mağduriyeti  yaşarken neden bu inat? Neden bu değişimin amacı? Sorularını yönelterek, bırakın öğrenciler okullarına gitsinler eğitimlerine devam etsinler. Bu okul eğer hasarlı ise ve yıkılacak ise bizlerde vatandaş olarak yardım edelim yıkalım. Ama tekrar aynı yere yenisini yapalım. Neden her landa rant ön planda tutuluyor? Yazık günah. Şuradaki öğrencilere bakın şu an 11 ve 12. Sınıf öğrencilerimizin derste olmaları gerekir, üniversiteye hazırlık yapmaları gerekirken burada hak arayışı mücadelesini yapıyorlar. Çocuklarımızın gelecekleri mahvoluyor.  Atatürk’ün gençleri şu an burada mağdurlar. Hiç mi vicdan kalmadı? Biz niye siyaset yapıyoruz? Sivil Toplum Örgütlerini niçin kuruyoruz? Biz niye vali, Belediye Başkanı oluyoruz? İnsanımıza hizmet etmek için” diyerek başka bir amaç olmaması lazım diye konuştu.  

SİYASİLER NEDEN SESSİZ?

Açıklamasına devam eden Bahar; “ biz Türkiye’nin bir adım daha ileriye gitmesinin siyasiler olarak mücadele etmemiz gerekirken buraya gelip öğrencilerin mağduriyetini dile getiriyoruz. Bu işte neden bu kadar sessiz kalınıyor? Niye gündeme gelmiyor. “ diyerek ilçedeki siyasi parti temsilcilerine, sivil toplum örgütlerine seslendi.

SAKARYA BASINI NEDEN GÜNDEME TAŞIMIYOR?

Sakarya basınınada seslenen Bahar; “ bu konu çok önemli bir konu neden gündeme getirmiyorsunuz arkadaş? Dünya devletlerinden birinde devlet bir öğrencisi için 80 km. yolu okula gidip  gidip gelmesi için tren seferi kurdular. Biz burada 670 öğrencimizi mağdur ediyoruz.  Yazıklar olsun” dedi.

Bahar, “ biz Türk Milletiyiz, biz bunlaraı hakedecek insan değiliz. Biz birbirimizle dayanışmayı bilen insanlarız. Biz ortak akılla hareket etmesini bilen insanlarız. Böyle bir karar alınırken öğrencilerle, öğrenci velileri ile konuşulsaydı, hiçbir şey yapamıyorsanız Okul Aile Birliği ile istişare yapsaydınız.” Diyen Bahar; “ artık Türkiye’de bir şeylerin değişmesi gerekiyor. ( Ben yaptım oldu)  zihniyeti değişmesi lazım.” Dedi.

VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜNE SELENDİ

Sakarya Valisi ve Sakarya İl Emniyet Müdürü’ne de seslenen Zafer Partisi il Başkanı Aydın Bahar; “ lütfen gelin bu öğrencilerin mağduriyetini görün. Bir an önce buraya çözüm bulun. Eğer okul görevlilerin talimatları ile yangından mal kaçırır, gün torbaya girmiş gibi  bir işleme başvuruyor bu durum öğrenci ve velilerin müdahalesi sonucu engelleniyorsa lütfen sizlerde gelin burada yaşananlara şahit olun” diye seslendi.

RANTI DEĞİL GELECEĞİMİZİ DÜŞÜNMELİYİZ

Bahar; “ evet okul yıkılacak ise yıkalım, yerine yenisini yapalım. Bir meydan, bir AVM , bir otopark düşünmeyelim , eğitim çalışmalarını yapalım. Buradan Sakarya kamuoyuna sesleniyorum. Bu bir siyasi hareket değildir. Bunun siyasetle hiçbir alakası yoktur. Burada Atatürk’ün gençleri, bizim geleceğimiz burada mahvediliyor. Lütfen bizim geleceğimizle oynamayın. İvedilikle burada bir çözüm noktası bulalım. “ diyerek öğrenci ve velilerine de çağrıda bulundu.

Bahar, çağrısında; “eğer arzu ederseniz buraya geliriz çadır kurarız, 24 saat sizlerle birlikte oluır bu haklı mücadelenizde sizlerle birlikte oluruz. “ sözleri öğrenci ve velilerin alkışlarıyla destek buldu.

YALAN SÖYLÜYORLAR!

Basın açıklamasının ardından söz alan  11. Sınıf Hendek Anadolu Lisesi öğrencisi Reyhan Gül adlı öğrenci dün akşam Anadolu Lisesinde yaşananları anlattı. Gül;  “Whatsap gurubu üzerinden  arkadaşlarımız bize de haber verdiler bizde hemen buraya geldik. Geldiğimizde okul sıralarını dışarıya çıkartmışlardı, sıraları taşıyanlara fener ışığını tuttuğumuzda sıraları bırakıp okulun içine kaçtılar. Madem ki MEB’den gönderildiler neyden utanıyorlarda sıraları taşımaktan neden kaçınıyorlar? Kamyonla gelen adama sorduk,  (sizi buraya kim gönderdi? ) Dediğimizde  bize ( karakoldan gönderildiklerini) söylediler.  Bunun üzerine gittik polis karakoluna sorduk, polis bize; ( bizim Milli Eğitimle ne alakamız var?) dedi. Sıraları taşıyanlarda 17-18 yaşlarında öğrencilerdi. MEB gönderdi ise Milli Eğitim  öğrencileri mi çalıştırıyor?” sorusu ile sözlerini sonlandırdı.

 

AdminAdmin