YEREL
Giriş Tarihi : 15-09-2022 08:14   Güncelleme : 16-09-2022 07:34

MİLLİ EĞİTİMDE TUZ KOKMUŞ!

İlçemiz okul sayısı, sınıf sayısı, başarılı ve özverili öğretmenler bakımından diğer ilçelere göre daha şanslı bir ilçe ANCAK ;!!!

MİLLİ EĞİTİMDE TUZ KOKMUŞ!

ÖĞRETMENLERİN ÇALIŞMA AŞKINI KÖRELTMEYİN

 İşini seven, kendisine, işine, okuluna ve öğrencisine saygı duyan eli öpülesi öğretmenlerin eğitimdeki başarı çıtasını daha yukarılara taşıma azmi ve mücadelesi ne yazık ki liyakatsız, başarısızlığı kanıtlanmış sözde idarecilerin kendi başarısızlıklarını kamufle etmek adına yaptıkları , vatandaşa farklı kendilerine farklı bazı işler bu azmi, bu sevinci köreltmekte, neticede olan ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz öğrencilerimize, çocuklarının vatana millete hayırlı birer evlat olsunlar düşüncesi ile yemeyip yedirdikleri, giymeyip giydirdikleri öğrencilerin ebeveynleri, anaları babalarına oluyor.

HER VATANDAŞ KANUNLARA UYMAKLA MÜKELLEFTİR, OLMALIDIR…

Devlet bir kanun, bir plan program yapmış ve bunu hayata geçirmiş ise her vatandaş bu kurallara uymakla yükümlüdür. Ne hazindir ki ilçemizdeki devlet kadrolarında bu çürümüşlük bu kokulmuşluk, adam sendecilik, benim adamım, benim yandaşım anlayışı hizmet anlayışının ve liyakatın önüne geçmiş durumda.

VATANDAŞA FARKLI KENDİLERİNE FARKLI MUAMELE!

Milli Eğitimde patlak veren bu durumu kısaca özetleyecek olursak, vatandaş yasa ve yönetmelikler gereği  zorunlu olarak ikamet ettiği mahalleye en yakın okula evladını kayıt yaptırabilirken, farklı bir mahallede ikamet edip, farklı bir mahalledeki okula çocuğunu kaydettirenlerin olduğunu sağır sultan duydu.

DEVLET AKLI

Buradan isim vermiyorum, onlar kendilerini bilirler. Zaten Türkiye Cumhuriyetinin devlet aklı her şeyi kayıt altına almakta. Şu halde incelendiğinde ortaya çıkacaktır. Topluma, ya da çalıştığı kuruma önderlik etmesi gerekenlerin bu tür iltimasları, tarafgirlililikleri kamuoyunda büyük rahatsızlık uyandırdı, uyandırmaya devam ediyor.

HERKES İSTİFA EDEMEZ! İSTİFA YÜREK İSTER!

İşte böylesi yaşanmışlıklara muhatap olan meslek aşığı kişilerin kendilerine, mesleklerine olan saygılarından ötürü İSTİFA etmeleri her türlü takdirin üzerindedir. 

OLAN HENDEK’E OLUYOR

Devletin kurumları ve yöneticileri  ivedilikle fabrika ayarlarına dönmek zorundadırlar aksi taktirde gelecek aydınlık değil bilakis daha da karanlık olacaktır. Bunun zararını da Hendekliler olarak bizler ödüyoruz, bizler ödeyeceğiz…

AdminAdmin