SİYASET
Giriş Tarihi : 22-10-2022 13:33   Güncelleme : 24-10-2022 17:42

MİLLETVEKİLİ AYDIN ÇÖZÜM İÇİN BİRAZ DAHA SABIR İSTEDİ!

MUHTARLARIMIZIN ÇOK ŞİKAYET ETMELERİNİ ÖNLEMEMİZ LAZIM! AK Parti Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, "2023'e Doğru Şehir Buluşmaları kapsamında, Hendek'te bazı STK kurumlarını ziyaretlerde bulundu.

MİLLETVEKİLİ AYDIN ÇÖZÜM İÇİN  BİRAZ DAHA SABIR İSTEDİ!

ÇOK ÇALIŞMAMIZ LAZIM

Tüm Hendek Muhtarlar Derneğini ziyaret eden Milletvekili Aydın, dert küpü olan muhtarlardan gelen şikayetler karşısında milletvekili Aydın;  “muhtarlarımızdan gelen şikayetleri önlememiz lazım, bunun içinde çok çalışmamız lazım” dedi.

MUHTAR OLDUKTAN SONRA YALANCI OLDUM!

Sümbüllü mahallesi muhtarı Yusuf Çakıroğluyaptığı söyleminde; “ hiç kusura bakmayın!  Ben muhtar olduktan sonra vatandaşlara yalan konuşmadığım bir günüm yok. Aha bugün aha yarın yapacaklar.

KİMSE SAHİPLENMİYOR, MAĞDURUZ

Beyköy muhtarı Nihat Kocaman’da şikayetini köyklerinin ortasından geçen derede yeterli bakım ve temizliğin yapılmadığından bahisle yağmur yağdığında dere taşıyor, ekinlerimiz zarar görüyor. Büyükşehirde Saski’de sahip çıkmıyor. Benim köyüm ve Yayalar köyü mağduruz.

MİLLETVEKİLLERİ KÖYÜMÜZÜ DEĞİL KALBURÜSTÜ İNSANLARI  ZİYARET EDİYORLAR!

Yeşilyurt Mahalle Muhtarı Halit Bektaş söz aldı ve; “ bizim işimiz bakanlığa mı kaldı Cumhurbaşkanlığına mı kaldı biz bunu çözemiyoruz. 2009 yılında yasa ile Yeşilyurt beldemiz kapatıldı, Doğalgaz sıkıntımız var doğalgazımız yok, orman envali alamıyoruz, gitmediğimiz bir yer kalmadı. Biz ne yapacağız? Şu an kış geldi. Sakarya milletvekillerini köyümüzde göremiyoruz. Hendeğe gelen bu vekiller zengin, fabrika sahiplerinin yanına mı gidecekler?” diyerek Sakarya Milletvekili Çiğdem erdoğan Atabek ile  görüşmesinden anektodlar aktardı. Muhtar Bektaş bu söylediklerini Ankara’da onun yüzüne söyledim. Kalbur üstü insanları ziyaret ediyorlar. Köylere bir gelsinler görelim. Bugün diğer siyasiler ilçeye geldiklerinde 91 mahalle muhtarına isimleri ile hitap ediyorlar. Bizim ilçe başkanımız bizi arama bile aramıyor. İşte ilçe başkanımız aramızda arayan var mı arkadaşlar? Sorusuna  toplantıda hazır bulunan muhtarlardan ses çıkmadı. Başkanımız burada diye bunu özellikle söylüyorum” diyen muhtar Bektaş; “ kapanan beldelerle ilgili srunlarımız var. Bu kapanan beldelerle ilgili bir yasa değişikliği gündem de var mı?” sorusunu sordu.

TÜM BUNLAR AMERİKANIN, DIŞ GÜÇLERİN İŞİ!

 Bursa Milletvekili Aydın bu soruya verdiği cevabında; bu konuyla ilgili bir çalışma mevcut. Ama biz bu çalışmayı bitirmeden doğrusu çok bilgi vermek istemiyoruz. Şu kadarını söyleyeyim çalışmalar neticesinde sizlerin bütün sorunlarını halledeceğiz. Biraz zamana ihtiyacımız var.”diyerek sözü dış güçlere getirdi ve; “ Amerika bizi boğmak istiyor. Amerikan başkanı bu Tayyip gitmesi lazım diyor. Onun için biraz sabırlı olalım.Bazı şeyleri burada konuşmak mümkün değil.  Ben hayatımda iki şeye çok önem veriyorum” diyen milletvekili Aydın; bir köydeki sadakate önem veriyorum, birde dosttaki sadakate.

BİRLİK OLURSAK ÇIKARTACAĞIMIZ GAZI SİZE VERECEĞİZ

20233 eğer birlik ve beraberliğimiz devam ederse, yılın Şubat ve Mart ayında bulduğumuz gaz Türkiye’ye dğıtılacak.Eskiden imkanlarımız yoktu bugün sahibiz. Çıktıkça vereceğiz. Yani ne bulursak bunu vatandaşa vereceğiz. Bu hizmetten herkes nasibini alacak, biraz sabırlı olmamız lazım. Şimdi döviz fiyatı artıyor, petrol yükseliyor biz her ikisinden de etkileniyor. 2023 yılı Türkiye’nin dünyada şahlanış yılı olacak. Telefonumu isteyene veriririm ölürsemde Allah müsaade ederse diğer dünyada da kullanacağım. Bana istediğiğniz zaman ulaşın. Bu sıkıntıları çözmeye gayret ediyoruz.” Diye konuştu.

SORUNLARDAN İLÇE BAŞKANIMIZINDA BİLGİSİ VAR!

Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Yağlı’da yaptığı konuşmasında; “ geçen yıldan bu yıla orman envaline 6-7 kez zam yapıldı, halk perişan. Bundan ilçe başkanımızında bilgisi var” sözleri toplantı salonunda soğuk duş etkisi yaptı.

AdminAdmin