GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-02-2023 13:22   Güncelleme : 05-02-2023 15:29

MAYMUNCUK, YA DA JOKER...

EN BÜYÜK SERMAYE, ZAMAN… Maymuncuk nedir bilir misiniz? Çilingirlerin bir tabiridir ve her kilidi açabilen ANAHTAR, teşbihte hata olmaz kumarbazların tabiri ile de JOKER olarak ifade edilir…

MAYMUNCUK, YA DA JOKER...

 TÜRKİYE MİLLETVEKİLİ

   Resmi prosedüre baktığımızda  Muhammed Levent Bülbül’ü Sakarya ili MHP milletvekili olarak  olarak görürüz. Peki hepsi bu kadar mı? Tabiki değil.  O, her ne kadar Sakarya Milletvekili olarak görülüyor tanınıyor olsa da o aynı zamanda bir Türkiye milletvekilidir.

   TBMM’de MHP Grup Başkan vekilliğinin yanı sıra parti içerisinde üstlenmiş olduğu görev ona böyle bir tanımlamada bulunmak hiçte absürt olmaz.

   Konumuzun özüne dönecek olursak bugün ilçemizde bazı çevreler tarafından adı dillendirildiğinde menfi yönde konuşmaların yapıldığına şahitlik ettik, ediyoruz.

 

FARKLI ANLAMLAR YÜKLEMEYELİM

 

    Ama işin aslı öyle değil. Aile reisi bir babanın 2-3-4 çocukla yeterince ilgilemez onların ihtiyaçlarını giderme noktasında  bütün varlığını onlara adamış bir babanın tek başına bu çaresizliği yaşarken kimseye minnet etmeyip bütün uğraşını geleceğine adamış, onların  vatana millete hayırlı birer evlatlar olması noktasında yaptığı gayret misali o da tüm ülkenin sorunlarına,  ülkemiz  evlatlarının sorunlarına çareler üretmek için çırpındığının bilinmesi gerekir. Bu nedenle onun Hendek ilçemize yeterli zaman ayıramayışına farklı anlamlar yüklemeyiniz…

 

70 MİLYONLUK YATIRIMIN 60 MİLYON FİNANSMANINI BÜLBÜL SAĞLADI, BUNU İLÇE HALKI NEDEN BİLMİYOR?

 

   Kısaca özetleyecek olursak bugün Hendek Belediyesine temin edilen iş makinaları, çöp araçları, yatırımların olmazsa olmaz olan finans kaynaklarına ulaşılmasında Bülbül’ün destek ve katkıları inkar edilemez bir gerçektir. En basitinden şu kadarını ifade edeyim, Hendek Belediyesinin Süleyman Seba Spor Kompleksinin 70 milyon TL civarında maledileceği en yetkili ağız tarafından ifade edilmişti. Peki Hendek Belediyemizin buna bütçesi yeter mi? Yetmeyeceği aleni olarak ortada. İşte bu noktada devreye girerek   Gençlik ve Spor Bakanlığı ile görüşerek 60 milyon TL kaynağın belediyemize devrini gerçekleştirdi ve bu sayede yerel iktidarın  hizmet alanını açtı. Bilmem başka bir şey söylemeye gerek var mı?

 

TAVUK GİBİ GIDAKLAYARAK REKLAM YAPMALIYIZ

 

Ancak, unutulmaması ve hep hatırlanması gereken bir anektoduda ifade ederek sözlerimi sonlandırayım.

AK Parti İlçe binası Belediye sıra dükkanlarının üzerinde iken  dönemin belediye başkanı Ali İnci, partililerine bir konuşma yapar ve der ki; “ arkadaşlar tavukta ördekte yumurtlar ancak piyasada tavuk yumurtası yok satarken ördek yumurtasının esamesi okunmuyor. Oysa realde bir ördek yumurtası iki kişiyi doyurma kabiliyetine ve proteinine sahip, diğer yandan tavuk yumurtası daha küçük ve daha az proteine sahip. Buna rağmen hiç düşündünüz mü tavuk yumurtasına rağbet çok iken ördek yumurtasına kimse bakmıyor…” diyen İnci, bu soruyu da; “  ördek yumurtasını yapıyor kenara çekiliyor sessiz ve sakince oysa tavuk yumurtlamasının ardından ortalığı gıdaklayarak ayağa kaldırıyor yani reklamını çok güzel yapıyor bu da onun yumurtasını daha revaç hale getiriyor.  Unutmayalım ki reklan çok önemlidir ve bizler partimizin bireyleri olarak yaptığımız her işin reklamını iyi yapmalıyız…” diyerek cevaplandırır.

 

BEN’LE BİR YERE VARILMAZ BİZ’LE ÇOK YERE ULAŞILIR

 

İşte bugün Bülbül hakkında kamuoyunda menfi bir politika rüzgarı esiyorsa  bu yerel yönetimin eksikliğinden, biz değil ben demesinden kaynaklanıyor. Bir yatırım için olmazsa olmaz o işin finansmanıdır. Finansı olmayan yatırımların hayata geçirilmesi noktasında eksikliklerin yaşanacağı ortadadır ki zaten bu tesisin defaatle ( bugün temel atıyoruz, yarın atıyoruz, ay sonu atacağız, aybaşı atacağız olmadı yıl başında atıyoruz) söylemlerinin ardında yatan asıl gerçek, finans kaynağı yokluğudur.

 

SİZ  BÜLBÜL’ÜN REKLAMINI YAPMALISINIZ , GÖNÜLLERE GİREBİLDİYSENİZ MERAK ETMEYİN SİZİN REKLAMINIZI İLÇE HALKI YAPAR…

 

Buradan yerel idareye bir kez daha sesleniyorum ve diyorum ki ; “size her türlü , maddi ve manevi desteklerde bulunarak elinizi güçlendiren kişilere sizlerde sahip çıkmalısınız ve kendinizin değil onun yumurtladığı yumurtanın reklamını yapmalısınız.NOKTA…”

 

BÜLBÜL’Ü YAKINDAN YANIYALIM

 

Muhammed Levent Bülbül kimdir? MHP Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül nereli? Muhammed Levent Bülbül kaç yaşında ve nerede doğdu? Anayasa Komisyonu üyesi olan Muhammed Levent Bülbül’ün hayatı...

Muhammed Levent Bülbül, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Bölgesi, 1'nci sıradan millet vekili olarak Meclis’e girdi. 1980 Hendek doğumlu olan Muhammed Levent Bülbül, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2001 yılında mezun oldu ve Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Özel Hukuk Ana Bilim Dalı İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.

  2002'den bu yana Sakarya Barosu'na bağlı olarak Serbest Avukatlık yapan Muhammed Levent Bülbül, Ülkücü bir ailenin mensubu olarak, çocuk yaştan itibaren Ülkü Ocakları bünyesinde bulundu. Hendek Ülkü Ocakları ve üniversite teşkilatlarında görevler aldı.

   2009 yılında MHP Hendek İlçe Başkanlığı'na seçilerek 4 yıl süreyle görev yaptı. Şubat 2013'de MHP Sakarya İl Başkanlığı görevine atandı. Aynı yıl Çin Halk Cumhuriyeti'nin daveti ile bu ülkeye giderek ziyaret ve temaslarda bulunan 10 kişilik MHP Genç Siyasetçiler Heyeti'nde yer aldı. 5 yılı aşkın süredir MHP İl Başkanlığı görevini yürütmekte iken, 24 Haziran seçimlerinde Milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti. Evli ve 1 çocuk babası. İyi derecede İngilizce biliyor.

 

AdminAdmin