GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-04-2023 10:54   Güncelleme : 06-04-2023 13:01

LÜTFEN BİZ CAHİL GAZETECİLERİ AYDINLATIR MISINIZ? HİZMETİN HANGİSİ MAKBUL, İNSAN ODAKLI SI MI, DUYGUSAL! ODAKLI SI MI?

İNSAN ODAKLI HİZMET YAPMASI GEREKEN HENDEK BELEDİYESİ, NEDENSE PARASAL ODAKLI BİLBORD TABELALARI DİKMEYİ HİZMET SANIYOR

LÜTFEN BİZ CAHİL GAZETECİLERİ AYDINLATIR MISINIZ?  HİZMETİN HANGİSİ MAKBUL, İNSAN ODAKLI SI MI, DUYGUSAL!  ODAKLI SI MI?

SORULAR AÇIK VE NET…

Bakın yarın saat 15.00’te Hendek Belediyesinin olağan Nisan ayı meclis toplantısı yapılacak. Ben şimdiden belediye başkanımıza iki soru yöneltiyorum. ŞEFFAF ve AÇIK olduğunu iddia eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Bababoğlu;

  1. “Bu paraya BelediyeBaşkanlığı yapılmaz” demenize rağmen başkanlığı yapmaya devam ediyorsunuz. Size öneride bulunan eski başkan Ali İnci’nin dediğini yaptınız ve TÜRKAY şirketinin yönetim kurulu başkanı oldunuz ve bu sayede başkanlığınızı devam ettiriyorsunuz. TÜRKAY şirketinde yönetim kurulu başkanı olarak aylık ücret olarak ne kadar MAAŞ alıyorsunuz?
  2. Yapmış olduğunuz reklam bilbordları ihalesinde yazılı olan 71 adet reklam bilbordu yazısı gerçeği yansıtıyor mu? İlave reklam meteryalleri için ikinci bir ihalede açmadınız, ilçemiz genelindeki REKLAM BİLBOARDLARI  ve BLACK OUT kesin sayısını kamuoyu ile paylaşır mısınız?

TEPKİLER HERGÜN DAHA ÇOK ÇOĞALIYOR

 Her sözünde şeffaf ve insan odaklı hizmetleri yaptıklarını daha da ötesi belediyeciliğin kendi işleri olduğunu iddialı sözlerle savunurken halkın can ve mal emniyetini hiçe sayan bir hizmet anlayışının ilçede hakim olması vatandaşların tepkilerine neden oluyor.

SAYININ 71 ADET OLDUĞU YAZILAN İHALE ŞARTNAMESİNİN KAMU TARAFINDAN BİR BAĞLAYICILIĞI YOK MU?

17 Eylül 2021 tarihinde bir oldu bitti ile ( O tarihte İYİ Partinin verdiği bir akşam yemeğinde ilçede İnternet sitesi yayını yapan bir gazeteci konuyla ilgili olarak,

 “evet abi bende baktım belediyenin böyle bir duyuru ilanı yapmadığını gördüm” ) demişti.  İlçedeki bu iş ile iştigal eden esnaflara haber vermeksizin  reklam bilbord ihalesi yapılmış,  ihale şartnamesinde 71 ADET BİLBOARD TABELASI ( aylık bedeli  12.000+KDV, 36 aylığına)  denilmesine ve yandaş basının da bunu destekler mahiyette haberler ile  ALGI oluşturmalarına rağmen görünen bir gerçek var ki  REKLAM BİLBOARD sayısı şartnamede yazdığı gibi 71 adet değil BUNUN ÇOK ÜSTÜNDE .

71 DEDİLER 171’İ GEÇTİLER…

Diğer bir konu ise ihale şartnamesinde belirtilmememsine, yer verilmemesine rağmen hemen hemen her aydınlatma direğine takılan BLACK OUT reklam metaryellerinin sayısını inanıyorum ki belediye yetkilileri de belediyeye çanak tutan yandaş gazetecilerde bilmiyorlardır. Biliyorlarsa yazsınlar, dün; “  bilbord ve reklam tabelelerında artış yok başka yerlerden sökülenler başka yerlere montajlanıyor” diyerek savunmaya geçmişlerdi.

YANDAŞ BASINA HODRİ MEYDAN…

YA DOĞRUYU KAMUOYU İLE PAYLAŞIRSINIZ YA DA KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLERSİNİZ, VAR MI SINIZ?

Hazır sırası gelmişken bir kez daha soruyor ve meydan okuyorum. VARMISINIZ HEPSİNİ TEK TEK SAYMAYA… Sizin dediğiniz gerçek çıkarsa, (  bugünden itibaren hem gazetemi kapatıyorum hem de doğduğum, büyüdüğüm, kabristanlıkta meftun bulunan atalarımın kabirlerini de terkederek ilçeden kütüğümü de sildirerek ayrılacağım.) VARMISINIZ???

Haaa buna karşılık ne mi bekliyorum sizden? Sadece çıkıp şimdiye kadar yapmış olduğunuz şaplabanlıklarınız için kamuoyundan bir özür dilemenizi… Sahi çok mu şey istiyorum?

NOT: Çöken kaldırımın anlatıldığı video gösterimini Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.

AdminAdmin