GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2022 17:11   Güncelleme : 28-11-2022 10:12

LİDER DEDİĞİN KARARLI OLUR! HANGİSİ YANLIŞ HANGİSİ DOĞRU

Türk insanının tarihten gelen sosyal yapısına baktığımızda her zaman liderinin etrafında bütünleşmiş, devletinin yanında saf tutmuştur. Asla isyan etmemiş, devletine baş kaldırmamış ve hiçbir kul karşısında secde etmemiştir.

LİDER DEDİĞİN KARARLI OLUR! HANGİSİ YANLIŞ HANGİSİ DOĞRU

HALK MAĞDURDAN YANADIR

İşte bu türk insanıdır ki zaman zaman duygusallığı ağır basmakta ve her zaman mağdurdan yana tavır takınır bu dünde böyleydi bugünde böyle muhtelemeldirki yarında böyle olacaktır.

KAPALIYKEN AÇILDI!

İlçemiz gündeminde yer alan yol konusu, ilçe insanını ilgilendirdiği gibi büyük oranda da orada ikamet eden vatandaşları ve o cadde güzergahında işyerleri bulunan esnafları birinci derece etkilemektedir.  Yakın zaman önce yaklaşık 1 yıldır, yerel yönetim önceki yerel yönetim ve ukame kararı istikametinde bir karar almış ve Üniversite Caddesi olarak adlandırılan  Muammer Sencer caddesi  belli saat dilimleri arasında açık-kaplı olma şartı getirilmiş bu sayede esnaflar işyerlerine serbest zamanlarda mallarını indirebilmekte , bölgede ikamet eden vatandaşlar da aynı kurala uymakta idiler.

YAKIN ZAMANDA İKİ ÖRNEK KARAR!

Yeni yönetim işbaşına gelmesinin ardından  rüzgara göre yön alan yelkenli misali çelişkili kararların altına imza atmakta bir beis görmedi. Kısa zamanda gerçekleşen iki örneğe baktığımızda seçim beyannamesinde  verdiği söz ve vaat istikametinde Yenimahallede hizmete giren semt pazarı ve Muammer Sencer caddesinin araç trafiğine açılması…

YENİMAHALLE SEMT PAZARI

Sırasıyla gidelim. Yenimahallede açılan semt pazarı konusu. Mahalle muhtarı İsmet İskefiyeli;  “belediye başkanımızında seçim beyannamesinde yer verdiği semt pazarı konusunda  başkanımızla bir araya geldik, neyi nasıl yapacağımızı, Pazar münasebeti ile hangi cadde ya da sokağı pazarın olduğu gün bay-pas yapacağımızı belirledik. Benim mahalle muhtarı olarak Belediye başkanımızın oluru olmadan böylesi bir semt pazarı açabilme şansımda yok hukuki dayanağımda. Mahalle sakinleri pazarımızdan oldukça memnunlar. Mahallede kamuoyu yoklaması yapalım eğer % 90’nın altında memnuniyetsizlik çıkacak olursa ben mahalle muhtarlığından istifa ederim” diyerek  semt pazarı sürecinde  yaşanılan diyaloğu anlattı.

MUAMMER SENCER CADDESİ ( ÜNİVERSİTE  CADDESİ)

Diğer bir hususuta Mummer Sencer caddesinin trafiğe açılması hususu. Hendek Belediyesi’nden kamuoyuna duyurulduğu üzere cadde 5 Aralık günü tarihi itibarıyle tekrardan araç trafiğine belli saat dilimlerinde kapanacak.

HALK MAĞDURU DESTEKLEDİ PEKİ LİDER NE YAPTI?

İlçemizin şehrülemini olarak görülen daha da ötesi kendisine yapılanın haksızlık olarak nitelendirerek bir yanda Cumhur İttifakı diğer yanda Millet İttifakına rağmen kendisini hiçbir siyasi görüş etkisinde kalmadan desteklemişler ve 31 Mart 2019'da  yerel idareyi teslim etmişlerdi. Tek istedikleri vardı HAKKANİYET VE ADALETLİ DAVRANMAK…

HANGİSİ YANLIŞ HANGİSİ DOĞRU?

Şimdi sorarım sizlere? Yapılan doğru ise neden yanlışa kapı aralıyorsunuz? Yok önceden yapılan karar yanlıştı ise aldığınız karardan dönüp bugün eskiye neden dönüyorsunuz?

TOPLU TAŞIMA  NE OLACAK?

Tabii sadece bunlar değil güdemimiz. Birde ilçemizden Adapazarı merkeze yolcu taşıyan  GÜL KOOP kooperatifine bağlı araçların geldiğ Kemaliye mahallesindeki son nokta… Bunu da ilerleyen süreçte başka bir makalede ele alacağız…

AdminAdmin