GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2023 11:37   Güncelleme : 28-04-2023 12:18

KUT’ÜL AMARA ZAFERİNİN 107. YILI ETKİNLİKLE KUTLANDI

Çanakkale’den sonra Türk’ün şanlı tarihine altın harflerle yazdığı, üzerinde güneş batmayan İngiliz’lere hezimet yaşatan Türk ordusunun Kut’ül Amara Zaferi Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan programla kutlandı.

KUT’ÜL AMARA ZAFERİNİN 107. YILI ETKİNLİKLE KUTLANDI

Hendek Ticaret Merkezi konferans salonunda düzenlenen etkinliğe  programı düzenleyen Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çekiçcioğlu,  Hendek Anadolu Lisesi ve bazı diğer okul müdürü ve öğretmenleri ile birlikte Hendek Kaymakamlıpı yazı işleri müdürü, öğrenciler  ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu katıldı. Etkinlik öncesinde bir eğitimcimiz tarafından Kut’ül Amara Zaferinin önemini belirten konuşmasıyla etkinlik devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan anma etkinliği okul öğrencilerinin oluşturduğu koronun seslendirdiği marşlarla sona erdi.

İstiklal Marşının okunmasının ardından okul öğrencileri tarafından Kut’ül Amara’yı anlatan şiirler seslendirildi. Tarihimizin altın sayfalarından biri olan zaferi anlatan sinevizyon gösterisinin ardından okul öğrencilerinden oluşan koronun Kut’ül amara konulu marşların söylenmesiyle sona erdi.

AdminAdmin