GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-10-2022 11:23   Güncelleme : 01-11-2022 08:40

KURTARIN ADLİYEYİ ÇAMUR DERYASINDAN!

Bu çirkinliğin kapatılması için ille de bakan ya da valinin gelmesi mi bekleniyor?

KURTARIN ADLİYEYİ ÇAMUR DERYASINDAN!

NE BEKLENİYOR?

 İlçemiz Adliye Sarayı’nın giriş bölümü,  Hendek Belediyesi’nin çok sayıda müdürlüklerinin bulunduğu binanın hemen karşısı…Hemen yan tarafında inşa edilen Tapu dairesinin doğalgaz hattı için açılmıştı. Doğalgaz döşendi, üzeri kapatıldı, kapatılan malzemenin çökmesi  beklendi, sıra geldi bu çamur deryasını kapatmaya…Bu çirkinliğin kapatılması için ille de bakan ya da valinin gelmesi mi bekleniyor?

GİRDİN ÇIKTIN ARACINI YIKAT!

   Günümüzde bir aracın sadece dış yıkama ücreti 80 ila 100 tl arasında. Adliye yerleşkesinde yer alan Cumhuriyet Savcılığı,Milli Eğitim, Kaymakamlık, Nüfus Müdürlüğü, İcra Dairesi, SYK , Seçim Müdürlüğü gibi çok sayıda resmi kurumun araçları burayı kullanıyor. Dolayısı ile burayı kullanan  yeni yıkanmış bir aracın tekrardan yıkanması zorunlu hal alıyor.

AYAKKABINIZ SAPLANIR, AYAĞINIZDAN ÇIKAR

   Peki sadece araçlar mı? Tabiki değil. Gün içerisinde yüzlerce vatandaşın girip çıktığı yerleşkenin bu görüntüsü ve  oluşturduğu zarar saymakla bitmez.  Yağışlı havanın oluşturduğu çamur diğer çamurlara benzemeyen bir yapıya sahip, öyle ki ayakkabınızla  o çamura basacak olsanız ayağınız çamura sağlanır kalır, ayakkabınız ayağınızdan çıkar. Buradan geçen vatandaş dolayısı ile ya adliye koridorlarına ya da diğer kamu binalarına giriyorlar. Koridorlar çamura boyanıyor. Hiç düşündünüz mü? Bir ayakkabı boyasının 2 ekmek parasından fazla boyama ücreti 10.00 Tl. Sorumlu her kim ise hangi kurum ya da kuruluş ise bu çirkinliği ortadan kaldırmak  ve ilçeye yakışır bir hale getirmek adına ivedilikle çözülmesi zaruret arz ediyor. Bizden uyarması…

 

AdminAdmin