YEREL
Giriş Tarihi : 21-10-2022 15:45   Güncelleme : 22-10-2022 11:21

KÖYLÜ İSYANDA…

“ HER YERE BORÇLUYUZ!” YEŞİLKÖY’DE ( CIP CIP) DOĞALGAZ İSTİYOR Grup Başkanvekilimiz Sayın Engin ÖZKOÇ ile birlikte Yeşilköy (Cıp cıp) ve Yarıca mahallelerimizi ziyaret ederek vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde dinledik.

KÖYLÜ İSYANDA…

Çiftçimizin, vatandaşımızın sorunları çok büyük

Yeşilköy’de vatandaşlar Merkeze en yakın köy statüsünden çıkarılan mahalleyiz, bize hala doğalgaz gelmedi, defalarca talebimizi ilettik sözler verilmesine rağmen yerine getirilmedi. Ekonomik sıkıntılar belimizi büktü, bugün aldığımızı yarın aynı fiyata alamıyoruz, biz ürettiğimizin karşılığını hiç alamıyoruz yeter artık dediler.

Yarıca mahallesindede aynı yoğun ilgi ve sorunlarla karşılaştık.

-Büyük şehir yasası ile köylülerin elinden meraları ve ata toprakları alındı. Zaten ürettiğinin karşılığını alamayan köylüye, su vergi gibi artan maliyetler yüklendi. Hayvancılık ve tarım bitirildi; Yem, ilaç pahalı. Gübre ve mazota hemen hemen her gün zam inanın üretici artık her yere borçlu dediler.

 

Sayın ÖZKOÇ , “sorunları çok iyi biliyoruz, her gün sahada vatandaşlarımızı dinliyoruz.”

Dünyada kendi kendisine yeten az sayıda Ülkelerden biri olan Türkiye maalesef yanlış politikalar yüzünden buğdayı, pirinci, patatesi dışardan almak zorunda bırakıldı.İnanın Ülkemizin kaynakları doğru kullanıldığında bunların hepsi bitecek. İlçe Başkanımız Sayın Nihat BAYRAKTAR her gün sahada, sizlerin arasında Hendek’in her yerinde, sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmadan çalışmaya devam ediyor.

Biz Halkımızın sesini ve taleplerini duyurmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz dedi.

Nihat BAYRAKTAR

CHP Hendek İlçe Başkanı

AdminAdmin