GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-02-2023 17:09   Güncelleme : 24-02-2023 09:51

KİM BUNLAR KİM BUNLAR?

YÖNLENDİRENLER KİM AVUKATLAR KİM??? Kısa süre önce ilçemiz hudutlarında bulunan 2. OSB’de sanayi alanını genişletme yönünde girişimler başlamış, Hendek Belediyesi’de kamulaştırma işlemlerinde taraf olmuştu. İlerleyen süreçte Hendek Belediyesi bu sözleşmeden çıktığını ifade etmişti.

KİM BUNLAR KİM BUNLAR?

%3, %5, %10 KOMİSYON!

Akabinden İstanbul, Kocaeli  ve Sakarya barosuna bağlı bazı avukatlar yaptıkları açıklamalar ile kamulaştırma  işlemlerinde vatandaşlardan tahsil  edecekleri bedeller de  kimisi % 3, kimisi % 5 ve kimi avukatlarda % 10 komisyon alacakları yönünde duyurularda bulunmuştu.

YER SAHİPLERİ İSYANDA

Hülasa gelinen son noktaya baktığımızda  Hendek 2. OSB’ nin genişlemesi için kamulaştırması yapılan totalde 27 parselin resmi kamulaştırma işlemleri sonlandı. 2. OSB’de yerleri kamulaştırılan vatandaşlar aldıkları kamulaştırma bedellerinin çok düşük olduğundan dolayı dert küpüler.

KİM BU AVUKATLAR?

Kamuoyu, yer sahiplerinin bu feryadının sorumlusu olan kişileri ve kendilerini bu avukatlara yönlendirenlerin kimler olduğunu merak ediliyor.

KOMİSYON ALMAK YASAL MI?

Tabi bir diğer konu da avukatların komisyon ücreti altında para tahsil etmeleri. Sormadan edemiyoruz komisyon almak yasal mı???

AdminAdmin