GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-04-2023 20:30   Güncelleme : 14-04-2023 11:16

KARADENİZ MÜZİĞİNE GÖNÜL VEREN MÜZİSYENLER DERNEKLEŞİYOR

Hendek Karadeniz müziğinin eşsiz kemençe ustası Yasin Kılıç’ın Pideci Ayhan Restoranda tertiplediği ramazan iftarı sofrasına ilçemizde Karadeniz müziğine gönül vermiş müzisyenler katıldı.

KARADENİZ MÜZİĞİNE GÖNÜL VEREN MÜZİSYENLER DERNEKLEŞİYOR

BAHADIR VE YENER’E TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Gecede bir konuşma yapan kemençe ustası Kılıç katılımcılara verdiği müjdesinde; “ değerli konuklarımız, davetimize katılımınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarken, gecemizin oluşumuna katkı veren Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır ve TUNER asfalt şantiyesi sahibi iş adamı Tuncay Yener’e teşekkür ediyorum. Bu akşam 2. Cisini tertip ettiğimiz ramazan iftar soframızı gelenekselleştirerek devam etme arzusundayız.  Biz müzisyenler olarak kültürümüzü ve geleneğimizi gelecek nesillere aktarmak istiyoruz bu nedenle ilçemizde Müzisyenler Derneği adı altında dernekleşme fikrini sizlerin huzuruna getirdim. Dernekleşme fikrimize destek veriyorsanız bir oylama yapalım” diyerek getirdiği öneri katılımcılar tarafından oy birliği ile kabul gördü.

DERNEKLEŞEREK GÜÇLENECEĞİZ

Kılıç, konuşmasının devamında;  dernek başkanı olmak gibi bir düşüncesinin olmadığının altını önemle çizdi ve ; “ içimizden bir arkadaşımızı dernek prosüdür çalışmalarını netleştirmemizin ardından hep birlikte yine birlik ve beraberlik içinde başkanımızı da yönetim kurulumuzu da seçerek başladığımız işi sonlandıracağız.” Diyerek oluşumun ilçemize  hayırlar getirmesi temennisi ile sözlerine son verdi.

NOT: Yasin Kılıç'ın konuşma videosunu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz. 

AdminAdmin