GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-05-2023 14:19   Güncelleme : 26-05-2023 07:41

İZAHI OLMAYAN ŞEYİN MİZAHI OLUR!

BU MU BELEDİYECİLİKTEN ANLADIĞINIZ? İlçemiz Büyükdere mahallesinde bulunan Atmaca Petrol Tesisi önünde ertesi gün benzer bir kaza daha yaşandı. Her iki araçta maddi hasar oluşurken bir aracın içinde bulunan bayan yolcu yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

İZAHI OLMAYAN ŞEYİN MİZAHI OLUR!

VATANDAŞIN HAYATİ İSTEĞİNİ YOK HÜKMÜNDE SAYMIŞLARDI

Mahalle sakinleri ve mahalle muhtarının Hendek Belediyesine sayısız dilekçe ile  bahse konu olan yere kasis yapılması isteği Hendek Belediyesi yetkililerince kulak arkası edilmiş, vatandaşlardan gelen istekler yok sayılmıştı.

KASİS YAPMAK İÇİN KAZANIN OLMASI MI BEKLENDİ?

Dün aynı yerde benzer bir trafik kazasının olması ve bir kişinin yaralanması sonucu  harekete geçen belediye yetkilileri bugün alel acele kasis yapmanın mücadelesi içinnde görmek bir Türkiye klasiği…

KASİS YAPMAYAN DA TÜMSEK YAPAN DA HENDEK BELEDİYESİ

Oysa ilçemizin en büyük nüfusunu barındıran Yeni Mahallede günde 5-10 aracın geçtiği bazı cadde ve sokaklarda  belediye tarafından trafik yönetmeliğinde bulunmayan özelliklerde adeta üzerinden geçen araçların amortisörlerini patlattığı, makasların kırılmasına neden olan TÜMSEK’leri yapanın da Hendek Belediyesi olduuğunu düşündüğümüzde  hizmetin insan odaklı değil yandaş odaklı olarak yapıldığına şahit oluyoruz.

KÖPRÜ GÖREVİ BİLE YAPAMADILAR

Şimdi kalkıp birileri, (yan yollar Hendek Belediyesinin ukdesinde değil Büyükşehir Belediyesinin ukdesinde) masalını anlatabilirler. O zaman bizde Hendek Belediyesine şu soruyu sorarız: “ Nasıl ki mahalle muhtarı Hendek Belediyesi ile mahalle halkı arrasında köprü görevi üstleniyorsa Hendek Belediyeside Büyükşehir Belediyesi ile köprü görevini yerine getirmeli ve sorunu Büyükşehir belediyesine iletmeliydi.” Hani vatandaşın her sorununu dinleyen ve çözüm noktasında hareket eden BEYAZ MASANIZ vardı ya???

HABERİ YAPAN ARKADAŞ KASİSİ KENDİSİ YAPSIN!

Tıpkı Bayraktepe mahallesinde D-100 karayolu üzerinden yan yola ayrılan girişte araçların kontrollü olarak girmeleri ve oluşabilecek tehlikeyi bertaraf etme adına 2020 yılında dile getirdiğimizde  Hendek Belediye Başkanı  Turgut Babaoğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden; “ her yere kasis yapamıyoruz. Bu haberi yaptırdınız ya kasis hemen olur ya da HABERİ YAPAN ARKADAŞ KASİSİ KENDİSİ YAPAR!” dediğini bir kez daha kendisine hatırlatmak isteriz…

AdminAdmin