• BIST 100

  8045,34%1,22
 • DOLAR

  28,92% 0,17
 • EURO

  31,50% -0,03
 • GRAM ALTIN

  1894,39% 0,26
 • Ç. ALTIN

  3116,67% 0,16

İYİ PARTİDE GÜMRÜK RÜZGARI

ADAY DEĞİL ADAY ADAYI BAŞVURUSU! Aslen Trabzonlu olup ilçemiz Uzuncaorman mahallesinde ikamet eden iş insanı Resul Gümrük, yaşadığı gel-git'lerin ardından İYİ partide karar kıldı ve

SİYASET 19.10.2023 11:55:00 530 0
İYİ PARTİDE GÜMRÜK RÜZGARI

ADAY DEĞİL ADAY ADAYI BAŞVURUSU!

  Aslen Trabzonlu olup ilçemiz Uzuncaorman mahallesinde ikamet eden iş insanı Resul Gümrük, yaşadığı gel-git'lerin ardından İYİ partide karar kıldı ve 31 mart 2024 mahalli seçimlerinde İYİ parti çatısı altında Hendek Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Başvuru mutabakatını İYİ Parti Hendek İlçe Başkanı Fatih Bayındır'a teslim etti. 

GÜMRÜK, ADAYIMIZ DEĞİL ADAY ADAYIMIZ

   İlçemiz İYİ Parti teşkilatında dün akşam gerçekleşen aday adaylığı açıklaması öncesinde İYİ Parti ilçe başkanı Fatih Bayındır, “bu akşam gerçekleştireceğimiz törende Hendek Belediye Başkan adaylığı için değil aday adaylığı başvurusu yapılacaktır.” Notunu düşerek sözü aday adayı Resul Gümrük'e verdi.

   Aday adayı Gümrük yaptığı açıklamasında; “ bu akşam burada bir arada bulunmaktan mutluyum. Hep beraber el birliği ile Hendek'e Belediye Başkanlığını kazandırmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek sözü yaşananları takip eden basın temsilcilerine verdi.

1-İlk soruyu sormak bana düştü ve bende İYİ Parti, Hendek İlçe Başkanı Fatih Bayındır'a ilk soruyu sorarak başladım ve ; “ sayın başkan Belediye Başkan adaylarını belirlerken kriterleriniz nedir?, Elinizde şu an itibarı ile istatik bir bilgi var mı? “ sorusunu yönelttik.

    İlçe Başkanı Bayındır'da;  “şu an itibarı ile elimizde bir istatiki bilgi yok, şu anda aday adaylığı üzerindeyiz. Herhangi bir aday üzerinde kesinleşmiş bir kararımız yok. Vakti saat geldiğinde o gün kaç tane aday adayımız varsa içlerinden birini İYİ Parti Hendek yönetim kurulumuzun ortak kararı ile Belediye Başkan adayı olarak belirleyeceğiz. Bizim kriterlerimize uyan, Hendek'in menfaat ve çıkarını düşünen aday adayını aday olarak belirleyip yolumuza devam edeceğiz. Bu Resul beyde olabilir, başka bir aday adayı da olabilir.“ diyerek yanıtladı. 

MAKAS DEĞİŞİKLİĞİ

2-İkinci sorumuzu da başkan aday adayı Gümrük'e sorduk. ;  “sayın Gümrük, 6 Temmuz'da Hendek Belediye Başkanlığına bağımsız aday olduğunuzu açıkladınız. 26 Temmuz'da bağımsız aday olmaktan vaz geçtiğinizi, adil olduğuna inandığınızı, ezenden taraf değil ezilenden yana olduğunuzu söyleyerek DSP' den Hendek Belediye Başkan adayı olduğunuzu açıkladınız ve  DSP Genel Başkanı tarafından görüştüğünüzü ve Belediye Başkan aday adayı olarak kabul gördüğünüzü açıklamıştınız. Bugün ise burada  İYİ Partidesiniz. Bu makas değişikliğini nasıl açıklayacaksınız? Hem bağımsız adaylık açıklamanızda hem de DSP çatısı altında ADAY iken bu gün buraya gelip ADAY ADAYI olarak müracaatta bulunuyorsunuz. Bu ivme düşüklüğünü nereye  bağlıyorsunuz?” sorumuz üzerine  İYİ Parti İlçe Başkanı Bayındır söze girerek;   “ivme düşüklüğü ifadesi yanlış bir ifade, bağımsız aday olduğunda belirli bir tabanı yok,  DSP'ninde belli bir tabanı yok.  Tabanı olan bir partiye gelmek daha evla” diyerek yanıtladı. 

DSP SAKARYADA SEÇİMLERE GİREMİYOR

3-Aday adayı Gümrük'de verdiği cevabında;  “ seçimi kazanmak istiyoruz ikincisi de bağımsız olarak çıktığımızda encümen listesi yapamadığımızdan dolayı DSP çatısı altında  bir adaylığım söz konusuydu, DSP'nin Sakarya'da seçimlere giremeyeceği aşikardır bu yüzden  İYİ Partinin çatısı altında birleşmeye ve seçime girmeye karar verdim. Başarısız belediye yönetimini değiştirmek istiyoruz. Amacımız, gayemiz bu. “ diye yanıtladı.

4-  “İlçe Başkanı Bayındır'ında  , izah ettiği gibi aday adayları arasında seçim yapılacak, nihayetinde ilçe yönetim kurulu karar verecek. Oldu ki sizin adınız aday olarak açıklanmadı, aynı samimiyeti aynı sıcaklığı İYİ Partiye desteğinizi verecek misiniz yoksa B ve C planlarınız var mı?” Sorumuz üzerine Gümrük;   “kesinlikle başkan bir planım yoktur bu iş burada bitmiştir. Şansımız olursa da olmazsa da devam edeceğiz. Ben sonuna kadar burdayım. Hendek İYİ Parti altında buluşacak ve seçimi kazanacağız. “ diyerek yanıtladı. 

KESİNLİKLE İTTİFAK YAPMAYACAĞIZ

   İlerleyen zamanda çayların ikram edilmesi ile koyu muhabbet başladı ve ilçe başkanına; “seçimlerde ittifak yapacak mısınız? “ sorusu geldi. Bayındır bu soruya; “ ilçemizde dedikodu mahiyetinde konuşulanlar bizimde kulağımıza geliyor, ittifak yaparlar diyorlar ama biz kesinlikle ilçemizde hiçbir parti ile ittifak yapmayacağız. Seçime gireceğiz ama 1 oy ama 25 bin oy alacağız. Günümüzde yaşandığını gördüğümüz iç çekişmelerden, vatandaşların çektiği sıkıntılardan bizim sonuç alacağımıza inancımız tam. “ dedi.

GÖNDERMEDE BULUNMAYI İHMAL ETMEDİ

 Bayındır, “geçmişte aynı ittifak içinde yer alıpta ilçemizde sandıkların başına görevli oturtamayanlar düşünsün” diyerek göndermede bulunmayı da ihmal etmedi. 

KAPIMIZ HERKESE AÇIK KİMSEYE GEL ADAYIMIZ OL DEMİYORUZ

   Bayındır, kendileri tarafından kimseye adaylık konusunda çağrıda bulunmayacaklarını ancak aday adayı olmak isteyen vatandaşlara da kapılarının açık olduğunu duyurdu. Bayındır; “ bizim bütün derdimiz kazanabilecek bir adayla seçmenin huzuruna çıkmak. Tabi buna ilaveten rakiplerimiz kimleri aday çıkartacak? Çıkan adaylardan vatandaşın tercihi kimden yana olacak bunların hepsi ayrı birer detay. Diğer bir konu partimizin üye sayısı bugün itibarı ile 1035 kişi.” 

KORKU İMPARATORLUĞU HAKİM

 “ Ancak iktidar tarafından insanlar üzerinde bir korku imparatorluğu var. Ya  oğlu, ya kızı ya torunu bir devlet kurumunda çalışıyorsa işinden olmaması adına partimize üye olmaktan çekiniyor. Sizin e devletinize sizden başka birinin bakma şansı yok iken bakabiliyorlar ve insanları korkuttuklarını” iddia etti. 

HENDEKSPORA BİR GİRDİLER BİR DAHA DA ÇIKAMADILAR

   Bayındır, mevcut belediye yönetiminin Hendekspora girdiğini bir daha çıkamadıklarını söylemesi üzerine müracaat başvurusunda,  yakın zaman önce Yeniden Refah Partisinden  Hendek Belediye Başkanlığı müracaatında bulunan,

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU?

   Gürkan Özer'in;  rakip bir siyasi partiden aday olmasına karşın hala Hendek Belediyesinden servis edilen ALGI dolu haberleri kendi haber sayfası üzerinden verdiğini unuturcasına , belediyeye her bir konuda eleştiride ketum davranırken  “ yine başkanım spor salonları vardı, başlandı, başlanamadı, bisiklet ve yürüyüş yolu projesi vardı yapılamadı “ söylemleri oldukça dikkat çekti, şaşkınlık yarattı.

   Gecede kendisine sorulan;  “rakibiniz Hendek Belediyesinin bugününün fotoğrafını çeker misiniz?” anlamında bir soruya,

SEÇİM SONUÇLARI, VATANDAŞLARIN BELEDİYE YÖNETİMİNDEN MEMNUN OLMADIKLARININ EN BARİZ GÖSTERGESİ

    İlçe Başkanı Bayındır;   “bugün Hendek Belediye başkanlığı Cumhur İttifakı üyesi MHP'de. MHP 2018 genel seçimlerinde ki o dönem Hendek Belediyesi AK partide idi. ilçemiz genelinde 8.500 oy almışlardı. 14 Mart genel seçimlerinde belediye kendilerinde olmasına rağmen aldıkları oy 6.500 civarında. Bu durum Hendek'te vatandaşların belediye yönetiminden memnun olmadıklarının en bariz göstergesi bu kadar açık. “ diye cevapladı. 

   Bayındır, “ iktidar kanadı Cumhur İttifakı taraflarının 2024 Martı seçimlerinde aday benden olsun anlayışının hakim olduğunu belirterek” sözlerini sonlandırdı. 

   Konuşmaların sonlanmasının ardından aday adaylığı başvurusunda bulunan Resul Gümrük ile ilçe başkanlığı makamına geçildi ve müracaat formunun verilmesini gösteren fotoğrafın çekilmesi ile gece sona erdi.  


TEMAYÜL SONRASI ANKARA ZİYARETİ

YEREL SEÇİM TAKVİMİ AÇIKLANDI

“Belediyecilik bizim işimiz” diyenlerin DİKKATİNE!

UYKUDAMISIN SEVGİLİ MUHALEFET UYAN UYAN!!!

Turgut Babaoğlu: “ BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ!”

TEŞEKKÜRLER HENDEK BELEDİYESİ!

DANYERİ HOCADAN ANKARA ÇIKARMASI

HENDEK’TE 1567 TON KÖMÜR DAĞITILACAK AİLE BAŞINA 1 TON

SOFU VİTES YÜKSELTTİ!

İSTENİNCE OLUYORMUŞ!!!

BENZERİNİ HER AN İLÇEMİZDE YAŞAYABİLİRİZ...

İRFAN PÜSKÜLLÜ, İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ!

IŞIK İHLALİ KAZA GETİRDİ!

ADAYI ANKARA BELİRLESE DE BAŞKANI HENDEKLİ SEÇER…

HENDEK BELEDİYESİNİN VURDUMDUYMAZ TAVRI FACİAYA DAVETİYE ÇIKARTIYOR

MERHUME TEYZEMİZE ALLAH RAHMET EYLESİN

YAZIKLAR OLSUN!

MEHMET VE ÖMER DEMİREL ANNESİNİ KAYBETTİ

BODRUM’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

YEREL YÖNETİMLERDEN ECEVİT KELEŞ SORUMLU

SAYIN HENDEK HALKIMIZIN DİKKATİNE!

İNCİ MİLLİ İRADEYE VURGU YAPTI

BAŞKAN NAMLI’DAN ADAY ADAYLIK BİLGİLENDİRMESİ

GAZETENİZ HENDEK ŞAFAK ÇIKTI

EĞİTİMDE ÇAĞ ATLADIK!!!

HENDEK’TE YETİŞTİ KAZANA’A BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU

VEKİLİNE SAHİP ÇIK SAKARYA

İHALENİN YILDIZI TUNER ASFALT OLDU

DİKBAYIR’DAN İFTİRACILARA HODRİ MEYDAN

Yükleniyor

Turgut Babaoğlu: “ BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ!”

HENDEK’TE 1567 TON KÖMÜR DAĞITILACAK AİLE BAŞINA 1 TON

BENZERİNİ HER AN İLÇEMİZDE YAŞAYABİLİRİZ...

ADAYI ANKARA BELİRLESE DE BAŞKANI HENDEKLİ SEÇER…

HENDEK BELEDİYESİNİN VURDUMDUYMAZ TAVRI FACİAYA DAVETİYE ÇIKARTIYOR

BODRUM’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMALARI

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

İNCİ MİLLİ İRADEYE VURGU YAPTI

GAZETENİZ HENDEK ŞAFAK ÇIKTI

İHALENİN YILDIZI TUNER ASFALT OLDU

TEMAYÜL SONRASI ANKARA ZİYARETİ

YEREL SEÇİM TAKVİMİ AÇIKLANDI

UYKUDAMISIN SEVGİLİ MUHALEFET UYAN UYAN!!!

DANYERİ HOCADAN ANKARA ÇIKARMASI

SOFU VİTES YÜKSELTTİ!

İRFAN PÜSKÜLLÜ, İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ!

YAZIKLAR OLSUN!

YEREL YÖNETİMLERDEN ECEVİT KELEŞ SORUMLU

BAŞKAN NAMLI’DAN ADAY ADAYLIK BİLGİLENDİRMESİ

HENDEK’TE YETİŞTİ KAZANA’A BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU

İrem madalya aşkına

HENDEK KÜRSÜYE EL KOYDU!

Karate sporcumuz Temizel BALKAN ŞAMPİYONU

Yusuf Eren Temizel Slovenya Yolcusu

BALIKESİR’DEN 3 ALTIN 1 GÜMÜŞLE DÖNDÜK

MADALYALARA AMBORGO KOYDULAR!

SİYASETTE OLDUĞU GİBİ SPORDA DA HAYAL TACİRLİĞİ İLÇEYE BİR ŞEY KAZANDIRMIYOR

AVRUPA ŞAMPİYONU EDİZ KAMPA GİDİYOR

İREM’İN HEDEFİ MADALYA

HENDEK’TEN MADALYA ŞOV

MUTLULUKLAR SİZLERİN OLSUN…

MUTLULUKLAR DİLİYORUZ…

ÇELEN VE EKİN AİLESİNİ EN MUTLU GÜNLERİNDE SEVENLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Sapanca 5. El Sanatları Festivalinde Coşkulu Açılış

HACIKIŞLA YAYLA ŞENLİĞİNDE BUGÜN FİNAL GÜNÜ

ONLAR MURAD’LARINA ERDİLER

ENSAR KARDEŞİMİZ BEKARLIĞA VEDA ETTİ!

BEKARLIĞA VEDA ETTİ!

FURKAN, BEYZA’SINA KAVUŞTU

SAYIN HENDEK HALKIMIZIN DİKKATİNE!

EĞİTİMDE ÇAĞ ATLADIK!!!

İLÇEMİZDE TAŞIMALI EĞİTİM 1 GÜN TATİL EDİLDİ, YARIN BU OKULLAR KAPALI

ŞEHİT ALİ GAFFARDA VELİ TOPLANTISI YOĞUN GEÇTİ

HAYIRLI OLSUN

2023-2024 YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLE AÇILDI

HENDEK İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN HAYAT SU FABRİKASINA EĞİTİM

HENDEK ANADOLU LİSESİNİN TEMELİ NEDEN SESSİZ SEDASIZ ATILDI!

SAYIN VALİM, SAYIN REKTÖR LÜTFEN DUYUN BU FERYADI…

TÜM YURTTA OKULLAR 13 ŞUBAT'A KADAR TATİL EDİLDİ

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Fenerbahçe 13 11 1 1 24 34
2.Galatasaray 13 11 1 1 18 34
3.Beşiktaş 13 8 4 1 5 25
4.Adana Demirspor 13 6 2 5 11 23
5.Trabzonspor 13 7 4 2 7 23
6.Kayserispor 13 6 2 5 4 23
7.Antalyaspor 14 5 4 5 4 20
8.Hatayspor 14 4 4 6 3 18
9.Kasımpaşa 13 5 5 3 -4 18
10.Rizespor 13 5 5 3 -6 18
11.Fatih Karagümrük 14 4 5 5 5 17
12.Ankaragücü 13 4 5 4 0 16
13.Sivasspor 13 3 4 6 -4 15
14.Gazişehir Gaziantep 13 5 8 0 -6 15
15.Konyaspor 13 3 6 4 -5 13
16.Pendikspor 13 3 6 4 -13 13
17.İstanbul Başakşehir 13 3 7 3 -5 12
18.Alanyaspor 13 2 7 4 -12 10
19.Samsunspor 13 2 9 2 -11 8
20.İstanbulspor 14 2 10 2 -15 8