GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2023 09:24

İSTİKLAL MARŞI ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI

Hendek Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile yapılan yapılan tören Hendek İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje okulu öğrencilerince icra edildi. Törene ilçe protokolü katılım sağlarken sosyal medyada ve basın yoluyla reklam amaçlı anma bildirileri yayınlayan siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcilerinden katılım olmaması oldukça dikkat çekti.

İSTİKLAL MARŞI ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY DÜZENLENEN TÖRENLE ANILDI

ALLAH BİR DAHA BU MİLLETE İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN

İstiklal Marşımızın yazılmasının 102 yılı münasebeti ile düzenlenen anma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Okul öğrencilerince okunan Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı. Günün anlam ve önemini ifade eden konuşma okul öğretmeni Kadir Bilgiç tarafından yapıldı.Bilgiç hoca,  yaptığı konuşmasında şair Mehmet Akif Ersoy’un  kim olduğunu, hangi şartlar altında Türk Milletinin duygularına tercüman olan  Akif’in hayatını anlattı. 

Program okul korosunun akuduğu şiirler ile devam etti. Nisanur Topsakal tarafından Şiir okunması sonrası Öğrenciler tarafından 12 Mart İstiklal Marşı sunumu yapıldı. “Asım’ın neslinden Mehmet Akif Ersoy’a Mektup” yarışmasında dereceye girenlere ödülleri veridi.
Yarışmada 1. Olan Zeynep Betül Demirbaş (Hendek Anodolu İmam-Hatip Lisesi) Ödülü Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır tarafından verilmesinin ardından program sona erdi.

 

AdminAdmin