• BIST 100

  9814,19%0,59
 • DOLAR

  32,34% -0,06
 • EURO

  34,50% 0,25
 • GRAM ALTIN

  2458,39% 0,83
 • Ç. ALTIN

  4093,50% 0,00

İŞTE İLÇEMİZİN GÜNDEMİNE OTURAN, BABAOĞLU’NUN TEPKİ VERDİĞİ CEZAEVİ MEKTUBUNUN TAM METNİ

HENDEK BELEDİYESİNİN ZİMMET İDDİASI İLE SUÇLADIĞI PERSONELDEN HENDEĞE VE YARGIYA ÇAĞRI MEKTUBU!

GÜNCEL 15.02.2024 15:00:00 1819 0
İŞTE İLÇEMİZİN GÜNDEMİNE OTURAN, BABAOĞLU’NUN TEPKİ VERDİĞİ CEZAEVİ MEKTUBUNUN TAM METNİ

                                SAYFA-1

  Hendek Belediyesinin iştiraki olan ( HİMPAŞ) yeni ismi ile TÜRKAY’da 2019 yılında döküm sahasında işçi olarak başladım. 

   Ekim-Kasım ayı civarında TÜRKAY’a ait olan  belediye şantiyesinde 3 sene kadar evrak girdisi yaptım ve daha sonra  birim amiri altında görevlendirildim.  Burada Kilitli Parke, Büz, Hazır beton, Mıcır, Tüvelan Vb. malzemelerin üretimi yapılarak fen işlerine verilir, vatandaşa satış yapılır.

FAKİRE PARAYLA, ZENGİNE BAŞKANIN TALİMATI İLE 

   Daha doğrusu geliri az olan vatandaşa  satış yapılır, zengin olana  BAŞKAN TALİMATI ile bedava verilir. Kaz gelecek olan yerden tavuk esirgemez bizim başkan. Vatandaşın hakkını kendi malıymış gibi dağıtır. Bir garibanın işini gördüklerini ya da uğraştırmadan yaptırdıklarını hiç görmedim. 

VERGİ KAÇIRMANIN YENİ YOLU

   Vatandaşa sattığımız malzemeyi fatura ettirmez, sadece sipariş fişine yazarız tahsil edildi diye. Vergi kaçırdıkları bu sistemin adına vatandaşa yardımcı olmak der kendileri. Cidden bu iyi niyete bende inanmıştım. 

BİZ, BİZE VERİLEN TALİMATI YERİNE GETİRDİK

   Neyse, satılan malzeme parası  Türkay muhasebeye , özel kalem müdürüne ya da başkana çıkartılır. Teslim tutanağı tutmazdık. Kasa defterine ve günlük  giriş çıkış exsel dosyasına yazmanız yeterli derlerdi. 

İYİ Kİ ŞÜPHELENİP KOPYASINI ALMIŞIM

   Nereden bilelim ki bu faturasız satışların nedeni BİZİM TURGUT’u kalkındırmakmış. Bunu bize bir yıl sonu talimat verip  , kasa defterlerini elimizden alıp, günlük giriş çıkış exsel dosyasında bizden alıp , sizdekileri GERİ DÖNÜŞÜLMEYECEK ŞEKİLDE SİLİN dediklerinde anlayıp şüphelenmiştik.  İyi ki de şüphelenip  bir KOPYALARINI almışım. 

BUNLAR DAHA PARMAK UCU!

   Beni şimdi zimmet iddiası ile günah keçisi ilan eden bu bizim başkanı  şimdi savcılığa verdiğim bu belgeler sayesinde asıl zimmeti kulaç kulaç KENDİLERİNİN YAPTIĞINI bizzat belgeleyecekler.  Size suçsuzluğumu itiraf edin dedim,  “elinden geleni ardına koymasın” demişsin. Bunlar daha parmak ucu başkan!

Şantiyede yardımcı olduğum , satışı yapılan tüm Hendek halkına selamım olsun. Siz söyleyin canla başla  çalışıp, güler yüzümü bir an bile esirgemeden hanginize yardımcı olmadım?

ALLAH İÇİN KONUŞUN, BEN NEYLE , NASIL SUÇLADINIZ? BENİM ARABAM  YOK, EVİM YOK

   Muhtarlarım da dahil. Allah için konuşun, vazifemi kötüye kullandığımı gördünüz mü? Bir insana çamur atmak bu kadar kolay mı? Hepinizin evladı var. Bu çirkinliğe sessiz kalıyor musunuz? Beni Hendeğin çoğu tanır, ben saygısı sonsuz, kendi halinde ailesini geçindirmeye çalışan bir insanım. Benim yaşam standardım belli EVİM YOK, ARABAM YOK. Allah aşkına beni neyle nasıl suçladınız?

                                SAYFA 2

BAŞKANA HENDEK’DE BİZİM TURGUT DERLER

   Başkana Hendek’te BİZİM TURGUT derler. Bizim burada deyimdir bu. Bizim çocuk anlamında. Bizde bu samimiyete inanmıştık tüm vatandaşlar gibi. Nereden bilecektik ki? Meğer bu BİZİM TURGUT o bizim değilmiş, tüyü bitmemiş yetimin hakkı bile bizim, her şey bizim, her şey cebe indiğini? Bizim miymiş Allah aşkına...Allah’a havale ol, Allah korkum gam yokmuş. 

BAŞA GELİNCE MEDYATİK OLDU

   Belediye seçimlerinde vaadi çok başkaydı ancak başa gelince medyatik bir şovmen oldu. Belediyenin yaptığı işlerle ilgili , şantiyeyle ilgili, personelle ilgili bir tane soru sorun bilmez, BİLEMEZ!

TEK DERDİ CEBİNE GİREN!

   Bilgisi yok, ilgisi yok, tek derdi cebine girecek olan... İşçiye verdiği bir tane sözü tutmadı. Zam yaptık diye paylaşım yaptırır, personele bir sorun ne yapmış? İşçi geçim sıkıntısından  istifa etti, illallah dediler.  Kendi personeline buyurun sorun ya. Şikayetçi olmayan bir kişi var mı? Allah’tan EYT çıktı da ardına bakmadan kaçtı personel. Onlarda tazminatlarını alana kadar zulüm çektiler. 

BAŞKANIN KARANLIK YÜZÜ!

Şimdi bu bizim başkanın KARANLIK  yüzüne gelelim.

Paracıkları nasıl götürüyor?

Belediye ile alakası olmayan  firma faturaları , hayali faturalar  destek hizmetleri üzerinden yürüyorlar. Bu faturalara imza atan müdür ve personeller imza atmak istemiyorlar, kendi aralarında  “ bu neyin faturası, bu firma kim, biz böyle alım yapamadık ki” Ama el mecbur talimat var, İMZA ATILACAK!

BAŞKANIN KARA PARA AKLAMA KUTUSU 

Asıl imzayı atması gereken  bizim Turgut’un ortağı  Belediye Başkan Yardımcısı Adem Dilaveroğlu hayatta atmaz imzayı, elini sürmez, ama o personelleri de gün gelip benim gibi yakmaya çalıştığınız gibi yakmanıza müsaade etmeyeceğim. 

Bu hayali faturalarla bütçenin yarıdan fazlasını CEBE ARAKLIYORLAR! Ortak Adem sağ olsun, başkanın KARA PARA AKLAMA KUTUSU...

YURT DIŞINA KAÇIRILAN ÇUVAL ÇUVAL PARALAR

   Yurt dışına kaçırdıkları paralar? Yurt içinde döndürdükleri oh ne rahat dimi? Bu bizim başkan daha önce Hendekspor mu bilirdi? Biz taraftarız ben hatırlamıyorum hiç. Şimdiki bu sevda neden? Siyaset mi, taraftar aşikı mı? 

Üçüncü lige çıktığımızda  başkan bir gece vakti  ÇUVAL ÇUVAL PARALARI nerelere kaçırdığınızı bir anlatabilir misin?

HENDEKSPOR ÜZERİNDEN HAYALİ FATURALAR

   Bu hayali faturaları Hendekspor üzerinden aklıyorlar. Yahu daha düne kadar ortağı olduğu küçücük bir işletmeyi batıran, tefecilere, vatandaşa borcu olan borç batağındaki BİZİM TURGUT nasıl bir başkan maaşı alıyorsa borçlar bitti bir de zengin oldu.

                               SAYFA 3

GÖSTERMELİK KREDİ BORCU!

Hendekliyi saf falan mı sanıyorsunuz? Herkes her şeyin farkında. Başkan tüm vaariyetini ortaklarının üzerinde götürdüğünü, herkes biliyor. Bir de göstermelik kredi borcu yapmışsın kendine bunu da öğrendim hayırlı olsun. Nasıl tezgah? Komedi filmi gibi...

PARALAR NEREDE?

   Saygı değer Hendekliler...Size bir sorum olacak. Bugüne kadar hangi başkanın döneminde belediyeye ait bu kadar taşınmazın satıldığını gördünüz? Yandaşa parsel parsel sizin hakkınızı satıyorlar. Peki ya BU PARALAR NERDE?

İLÇE ESNAFI BELEDİYEYE İŞ YAPMIYOR, ALIR ÖDEMEZ!

   En ufak esnafa dahi borcunuzu ödemiyorsunuz, esnafa kan ağlattınız. Belediyemizle hiç bir firma çalışmak istemiyor. Alır ödemeze çıktı belediyenin adı. Çalışacak firma bulamadığından  2-3 tane aracı firma var, onların üzerinden malzeme alıyoruz. Bu aracılar da paralarını alamadıklarından 10 liralık mala 200 TL yazıyorlar. Yahu siz kimin hakkını böyle rezil hiç ediyorsunuz? Belediye personeli arkadaşlarımın sesini  duyar gibiyim. Ama merak etmeyin. Hepinizin geçim derdi var, yoksa çıkıp adam doğruları anlatmış diye haykıracağınızı biliyorum.

BODRUM’DA 14 VİLLA!!!

   Bodrum’da 14 VİLLA. Hendek’te arsalar, FABRİKALAR. Yahu üzerindeki kıyafeti almaya personeline verdiğin maaş yetmez. Ne başkan maaşı, maşallah... Ortağın Adem’le beraber  her ay araba değiştirmeye devam mı başkan? Skodacılar sizi...Zimmet kelimesinin  Türkçedeki anlamı  sizsiniz...

TÜRKAY şirketinin üzerinden aktardıkları paraya benim Matematiğim yetmez. Bir belediye başkanı aynı zamanda belediye şirketinin genel başkanı nasıl olur? Niye olur? Bizim başkan paylaşmayı pek sevmiyor da ondan. 

KAVGA PAYLAŞIRKEN Mİ ÇIKIYOR?

Öyle bir şey diyordunuz. Benim gibi canıyla, başıyla çalışan gariben bir işçiyi  günah keçisi yapıp suçlamanın iyi oldu.  Sen ve ortağın Adem’de  olmayan bende var., çünkü CESARET!

   Benim işimle, hayatımla, itibarımla oynadınız kendinizce ama ne demişti şair; “Ben yanmazsam sen yanmazsan , biz yanmazsak nasıl çıkardı karanlıklar aydınlığa.....”

YER DEĞİŞTİRECEĞİZ BAŞKAN!

   Şimdi çık sarıl Hendekliye ve çaldığınız paralarla seçim vaatlerini anlat. Ah SİZİN TURGUT SİZİN. Bizim değil, çünkü benden çalacağın bir şey kalmadı başkan! 

                              SAYFA 4

YER DEĞİŞTİRECEĞİZ!

   Ne dersin başkan? Sen orda ben burada, yer değiştireceğiz gibi gözüküyor. 

BAHADIR BAŞKANI KALP HASTASI YAPTILAR

   Belediyede tek çalışan başkan Hüdaverdi Bahadır. Adam kendini paraladı sabah akşam hizmet etmekten. Hatta bunlara seçimi o kazandırdı. Bunlar ne yaptı adamı Kalp hastası ettiler, batırdılar. Şimdi çıkıp abim diyorsun adama.

Vallahi Hüdaverdi abi, sen cidden geceni gündüzüne katıp hizmet etmek için kendini paraladın ben şahidim.  İnşallah bu hizmetlerine  ve görevine sen devam edersin.  Bunlar değerini bilemedi ama ben nankörlük yapmam, bu yazdıklarıma senin dahil olmana izin vermem. Hizmetlerin için teşekkür ediyorum, seninle çalışmak  benim için bir keyifti.

YÜCE TÜRK YARGISI

   Mektubumu sonlandırırken Yüce Türk Yargı’sını ve tüm vicdanlı Hakim ve Savcılarımızı göreve davet etmek istiyorum.

Belediye başkanı Turgut Babaoğlu’nun  yardımcısı Adem Dilaveroğlu’nun MAL VARLIKLARININ ve yapılan USULSÜZLÜKLERİN derhal araştırılmasını temenni ediyorum. 

HESABINI SOR HENDEK!

Tüyü bitmemiş yetimin hakkını ve kendi hakkını yedirtme, çaldırtma Hendek! Bunun hesabını sorun, beni soracak olursanız ben sizin için yandım, sizde benim için aydınlanın artık!

Yakında görüşmek dileği ile Hendeğim

Selam ve Dua ile...


DEREKÖYSPORDA OLAĞANÜSTÜ KONGRE

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ SINIRSIZ DEĞİLDİR…

ADEM ÖZ: “ ÇUVALDIZI KENDİME, İĞNEYİ BAŞKASINA BATIRACAĞIM”

YENİ MUHTARDAN BAYRAM KAHVALTISI

RAMAZAN BAYRAMI PROTOKOL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ, HENDEK MÜFTÜLÜĞÜNDEN BAŞLADI, EMNİYET, JANDARMA VE YAŞLILAR YURDU İLE SON BULDU

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

HAYIRLI BAYRAMLAR

HAYIRLI BAYRAMLAR

2024 YILI NİSAN AYI OLAĞAN MECLİSİ PÜSKÜLLÜ BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI.

BAŞKAN İRFAN PÜSKÜLLÜ’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

ECEVİT KELEŞ'TEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI!

YENİ YÖNETİM İLK MECLİS TOPLANTISINI BUGÜN YAPIYOR

HENDEK’DE FARKINDALIK!

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

DÜNYA ROMAN GÜNÜNÜ KUTLADILAR

BÜYÜK HENDEK İFTARI MUHTEŞEMDİ

CUMHUR İTTİFAKI TEK YÜREK

BAYRAM GAZETENİZ HENDEK ŞAFAK SALI GÜNÜ OKUYUCUSU İLE BULUŞUYOR

ZİYA GÖKALP ORTAOKULUNUN GÜREŞ BAŞARISI

İFTARA DAVET!

KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN

PÜSKÜLLÜ, EMANETİNİ GERİ ALDI

MİNİKLERE SAĞLIKLI YAŞAM VE BESLENME EĞİTİMİ VERİLDİ

HAYIRLI KANDİLLER

BBP MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDILAR

DEVİR TESLİM TÖRENİNE DAVET!

İFTAR SAATİNDE TRAFİK KAZASI 1 YARALI

GEVHER AİLESİ BİR BÜYÜĞÜNÜ KAYBETTİ

BU İDDİA ARAŞTIRILMALIDIR

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ADEM ÖZ, YOL HARİTALARINI ÇİZDİ

Yükleniyor

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ SINIRSIZ DEĞİLDİR…

YENİ MUHTARDAN BAYRAM KAHVALTISI

RAMAZAN BAYRAMI PROTOKOL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ, HENDEK MÜFTÜLÜĞÜNDEN BAŞLADI, EMNİYET, JANDARMA VE YAŞLILAR YURDU İLE SON BULDU

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

HAYIRLI BAYRAMLAR

HAYIRLI BAYRAMLAR

2024 YILI NİSAN AYI OLAĞAN MECLİSİ PÜSKÜLLÜ BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI.

YENİ YÖNETİM İLK MECLİS TOPLANTISINI BUGÜN YAPIYOR

HENDEK’DE FARKINDALIK!

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

ADEM ÖZ: “ ÇUVALDIZI KENDİME, İĞNEYİ BAŞKASINA BATIRACAĞIM”

BAŞKAN İRFAN PÜSKÜLLÜ’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

ECEVİT KELEŞ'TEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI!

CUMHUR İTTİFAKI TEK YÜREK

PÜSKÜLLÜ, EMANETİNİ GERİ ALDI

BBP MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDILAR

DEVİR TESLİM TÖRENİNE DAVET!

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ADEM ÖZ, YOL HARİTALARINI ÇİZDİ

SONUÇLARDA EN UFAK BİR ŞÜPHE, ŞAİBE YOK

YORUMA AÇIK…İŞTE BİZİM TURGUT! BABAOĞLU’NUN HİZMET ANLAYIŞI?

DEREKÖYSPORDA OLAĞANÜSTÜ KONGRE

ZİYA GÖKALP ORTAOKULUNUN GÜREŞ BAŞARISI

Alya Türkiye şampiyonu

BUSE NEMLİ MİLLİ TAKIMDA

Hendek’ten iki madalya

Hendekli karateciler madalya aşkına

Hendekli karateciler terfi etti

HENDEK OLİMPİK SPOR KULÜBÜ AFYON'DAN KUPA İLE DÖNDÜ

Hendek’ten 6 madalya

TEMİZEL’İN HEDEFİ ALTIN

MUTLULUKLAR SİZLERİN OLSUN…

MUTLULUKLAR DİLİYORUZ…

ÇELEN VE EKİN AİLESİNİ EN MUTLU GÜNLERİNDE SEVENLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Sapanca 5. El Sanatları Festivalinde Coşkulu Açılış

HACIKIŞLA YAYLA ŞENLİĞİNDE BUGÜN FİNAL GÜNÜ

ONLAR MURAD’LARINA ERDİLER

ENSAR KARDEŞİMİZ BEKARLIĞA VEDA ETTİ!

BEKARLIĞA VEDA ETTİ!

FURKAN, BEYZA’SINA KAVUŞTU

VELİLER DERT KÜPÜ! "VERDİKLERİ SÖZLERİ TUTSUNLAR!"

ALGIYLA BİR YERE VARAMAZSIN SİYASET MÜHENDİSİ…

HENDEK’TE OKUL ÇOCUKLARINA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

SAYIN HENDEK HALKIMIZIN DİKKATİNE!

EĞİTİMDE ÇAĞ ATLADIK!!!

İLÇEMİZDE TAŞIMALI EĞİTİM 1 GÜN TATİL EDİLDİ, YARIN BU OKULLAR KAPALI

ŞEHİT ALİ GAFFARDA VELİ TOPLANTISI YOĞUN GEÇTİ

HAYIRLI OLSUN

2023-2024 YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLE AÇILDI

HENDEK İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN HAYAT SU FABRİKASINA EĞİTİM

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Fenerbahçe 32 27 1 4 57 85
2.Galatasaray 31 27 1 3 49 84
3.Trabzonspor 32 16 12 4 12 52
4.Beşiktaş 32 14 12 6 4 48
5.Rizespor 32 14 12 6 -4 48
6.İstanbul Başakşehir 32 13 12 7 4 46
7.Kasımpaşa 32 13 12 7 -2 46
8.Sivasspor 32 11 10 11 -5 44
9.Alanyaspor 31 10 9 12 -1 42
10.Antalyaspor 32 10 10 12 -1 42
11.Adana Demirspor 32 9 10 13 5 40
12.Samsunspor 32 10 14 8 -6 38
13.Ankaragücü 32 8 11 13 -1 37
14.Kayserispor 32 10 12 10 -9 37
15.Konyaspor 32 8 12 12 -11 36
16.Hatayspor 32 7 13 12 -8 33
17.Gazişehir Gaziantep 32 8 17 7 -15 31
18.Fatih Karagümrük 32 7 16 9 -6 30
19.Pendikspor 32 7 16 9 -28 30
20.İstanbulspor 32 4 21 7 -34 16