GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-12-2022 10:02   Güncelleme : 08-12-2022 15:43

HENDEK’TE BİZANS OYUNU! BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURMAK!

BELEDİYE SLOGANLA DEĞİL İCRAATLE YÖNETİLİR… Yakın zaman önce bir internet sosyal sayfasında yayınlanan ( Hendek Belediyesi işçilerin banka promosyonları için yalnız ve sahipsiz bırakıldığı) yönünde bir makale yayınlanmıştı. İddia ve ithamların yer aldığı bu makaleden oldukça rahatsız olunduğu, korkunun bacayı sardığı Hendek Belediyesi’nin promosyon konusunda resmi internet sayfası üzerinden yayınladıkları açıklama ile ortaya çıkıyor.

HENDEK’TE BİZANS OYUNU! BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURMAK!

OY SAYISINA ULAŞMAK! ŞEHİRCİLİK BİZİM İŞİMİZ!

Babaoğlu: BBP: 24.361  % 46.1  - Sofu: CUMHUR İTTİFAKI: 21.596  % 41.52

Her ortamda doğruluk, dürüstlük ve adaletten bahsedenler ve  “ŞEHİRCİLİK BİZİM İŞİMİZ!” sloganını kendilerine rehber seçenlerin bu çırpınmalarına hak vermemek elde değil, zira genel seçimin ayak seslerinin duyulduğu günümüzde bütün hedef Cumhur İttifakının ortağı konumunda olan MHP’nin ilçede yapılacak genel seçimlerde en az 2019 Belediye seçimlerinde alınan oy sayısına ulaşmak!...

BABAOĞLU,PRENSİN  İDDİLARINA YANIT VERDİ! 

“PROMOSYON İŞİNDE MANÜPLASYON YAPILIYOR!”

   Babaoğlu  yaptığı açıklamasında ; “ Büyük ailemizin her ferdinin hakları ve alın teri noktasında zafiyet gösterildiği, rehavete düşüldüğü ve özellikle imtiyaz sağlandığı iddiaları kocaman bir yalan, abartılı bir hayal ürünüdür.”

   Yapılan açıklamada Babaoğlu; “ Yeni yılda zamlı maaşlarla daha fazla promosyon alınması için mücadele ederken başkan yardımcımızı hedef gösteren bu manipülasyon içi boş ve gereksiz gündem işgalidir. ÇÜNKÜ TÜM BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ BAŞKANIMIZIN TALİMATLARI İLE HAREKET ETMEKTEDİR!!!”

 

.Kamuoyunun sesine bu derece önem addeten yönetim ve onların şürekalarına buradan kamuoyu adına soruyoruz:

ARAŞTIRMACI GAZETECİ Mİ BELEDİYE Mİ HAKLI?

13 EYLÜL 2022 tarihinde  YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR başlıklı makalede Hendek Anadolu Lisesinin yıkım kararı aldırılmasını başkan yardımcısı Hızır Çağrı Güngör’ün belediye başkanından habersiz!!!  kendi becerisi ile yaptığı yazıldı. Böylesi ilçemizi yakından ilgilendiren ve yüzlerce öğrenci ve öğrenci velisinin mağduriyetine yol açan gelişmeler karşısında ve başkanın yemin ederek kendini ifade etmesi karşısında bir AÇIKLAMA yapmaması da oldukça ilginçtir.  Hendek Belediyesi ve şürekası bu yazıyı görmezden gelmeyi yeğlemişti.  

   Yazarın ifadesine göre “ başkan yardımcısı Hızır Çağrı Güngör kendi başına bu işi yaptı ise!!! Ve bugün yapılan açıklamada ise BAŞKAN YARDIMCILARI BAŞKANIN TALİMATLARI İSTİKAMETİNDE HAREKET EDER”  sözü ne kadar gerçeği yansıtıyor. Şimdi bizler araştırmacı gazeteciye mi yoksa belediyeden yapılan açıklamaya mı inanalım?

 

BELEDİYE YÖNETİMİ BU YAZIYA NEDEN SESSİZ KALDI?

YAZARIN 13 EYLÜL 2022 TARİHLİ MAKALESİNİ HATIRLAMAK ADINA…

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar!

Sürekli Ankara'ya gidip yetkililerle görüşen (bakanlarla) başkan yardımcısı Güngör, yıkım kararı için bakan onayını almış. Hatta alınan kararı eski belediye başkanı Ali inci ile paylaşmış. Eski başkan İnci, Hızır başkana, sana bu karar için altın plaket verilmeli, diye şakadan takılmış!

 

Anlatılanlara göre yıkım kararının alınması için belediye başkan yardımcısı Hızır Çağrı Güngör, elinden geleni yapmış!

Sürekli Ankara'ya gidip yetkililerle görüşen (bakanlarla) başkan yardımcısı Güngör, yıkım kararı için bakan onayını almış! Hatta alınan kararı eski belediye başkanı Ali inci ile paylaşmış. Eski başkan İnci, Hızır başkana, sana bu karar için altın plaket verilmeli, diye şakadan takılmış!

Hızır Başkan bu konuyla ilgili dost sohbetlerinde Başkan Babaoğlu'na sitemde bile bulunmuş!

Ali İnci bize altın plaket teklif ederken, Turgut başkan teşekkür etmedi, diye dost meclislerinde sitemde bulunmuş!

Daha bitmedi!

Hızır başkan okulun yıkım ihalesinide ayarlamış!

İhale işini kendine yakın olan ve belediyenin peyzaj işlerini alan, Hendekspor yönetiminde görev yapan İsmail Ceral'a vermiş!

İhaleyi verirken İsmail Ceral'a bir mahalledeki parkın ücretsiz olarak yapımını vermiş!

Yıkım ihalesinden rahatsız olanlar, ihaleyi iptal ettirdi!

Arkadaş koskoca belediye başkanına doğruları anlattırırken niye yemin ettiriyorsunuz?

Hızır başkan meclis toplantısında ortaya çıkıp, evet yıkım kararından başkanımızın haberi yok. Her şeyi ben organize ettim. Başkanın vizyon projelerinden olan katlı otopark ve meydan projesi için bunları yaptım. Ali İnci'nin yapamadığını biz yapacağız, diye açıklama yapması doğru olurdu!

Sizin yüzünüzden koskoca belediye başkanı yemin ediyor!

Sizin yüzünüzden koskoca belediye başkanı öğrencilerin gözünde paracı oluyor!

Sizin entrikalarınız yüzünden Başkan Babaoğlu eğitim konusunda sınıfta kaldı!

Yalanlarınıza devam ederseniz, sandıkta kalır!!!

Ben Başkan Babaoğlu'nun yeminine inandım, çünkü onun haberi olmadan Belediyede çok işin yapıldığını görüyorum!

Ne diyelim!

Allah Başkan Babaoğlu'nu bir daha yemin etmek zorunda bırakmasın!

GÖRÜNEN YÜZÜ VE PERDE ARKASI!

Aslında işin görünen kısmı, yani önü başka perde arkası başka nasıl mı?

   İlçe sokaklarını gezdiğimizde yerel yönetim 44 ayını doldurdu. Bu zaman zarfında  seçim beyanamesinde halka verilen sözler ya EKSİK, ya ZAMAN AŞIMINA  uğramış , ya da zamana bırakılmış… Yazarın ifadesi ile  Babaoğlu’nun haberi olmadan belediyede çok işlerin yapıldığına şahit olduğunu yazmayı da ihmal etmemiş. Buradan anlıyoruz ki Babaoğlu idareye hakim değil!!! Nihayetinde  ALGI ve REKLAM’larla ve yandaş basınında destekleriyle bu günlere gelmiş bulunmaktayız.

   Tüm bunlar işin görünen yüzü peki ya görünmeyen perde arkası???

İşte işin püf noktası da bu.  Kamuoyu desteği biten başkanın kazanma şansının olmadığı her sokak başında konuşuluyor.

 

MHP YENİ BAŞKAN ARAYIŞINDA

   MHP’ninde önümüzdeki 2024 yılı yerel seçimlerde yeni bir belediye başkanı arayışında olduğu, bununla birlikte  şu an itibarı ile Hendek Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevinde bulunan emekli İlçe Spor Müdürü Hüdaverdi Bahadır’ın  gelecekte Belediye Başkanlığına aday olacağı ve bu yönde çalışmalar yaptığı her ortamda konuşuluyor.

HIZIR ÇAĞRI GÜNGÖR’E İTİBAR SUİKASTİ!

Yazar, sözde Belediye Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör’ü ÖVÜYOR! görünürken  okkanın altına attığı gerçeğini gözden ırak tutmayalım. Dahası Hızır başkanı ENTRİKACI olarak nitelemesi akıl alır gibi değil.

   İşte tam bu sırada MHP’nin üzerinde durduğu Hendek Belediye Başkan Yardımcısı görevini ifa eden  genç  İnşaat Mühendisi Hızır çağrı Güngör bu tür aslı astarı olmayan, devlet idaresinde görev alan bir kişinin ita amirinin bilgisi dışında kendi başına buyruk HENDEK ANADOLU LİSESİNİN yıkım kararını aldırmış olduğu yönündeki makale, bir yandan Bahadır’ın önünü açmaya öte yandan ise Güngör’ün sürklase edilmesine, itibar suikastine  matuftur.

Hülasa , dün yaşananları görmezden gelip kulak tıkayanların bugün, dünün yaşanan gerçekleri ile savunma yapmaları hiç inandırıcı değil…

Tam bir bizans oyunu…Yani bir taşla iki kuş vurmak!!!

AdminAdmin