SPOR
Giriş Tarihi : 08-02-2023 10:15

HENDEKSPOR KULÜBÜ DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI

2022 YILI FAALİYET RAPORU Sayın Divan,Kıymetli üyelerimiz, değerli hazirun, Büyük Hendekspor ailesi,Değerli basınımız.

HENDEKSPOR KULÜBÜ DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI

RAHMET VE ACİL ŞİFALAR DİLEDİ

Konuşmama başlamadan önce  "Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve çevre illerde  hissedilen depremde vefat edenlere Allahtan rahmet,Yaralılara  acil şifalar diliyorum. Cenab-ı Hak ülkemizi ve milletimizi her türlü afet ve musibetten muhafaza eylesin.

"2022 yılı olağan mali genel kurulumuza hoş geldiniz. Hepinizi yönetim kurulum adına saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

            29 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz Olağanüstü Genel Kurul toplantısında siz genel kurul üyelerimizin teveccühü ile göreve seçildik. 21 kişiden oluşan yönetim kurulumuzu seçerken, camiamızı layıkıyla temsil edebilecek ve hayalimizdeki büyük hedeflere ulaşmamızda katkı sağlayabilecek nitelikte arkadaşlardan oluşmasına özen gösterdik. Bu noktada bugüne dek özveri ile çalışan ve birlikte yol yürümekten onur ve mutluluk duyduğum dava arkadaşlarıma sizlerin huzurunda isimlerini de zikrederek teşekkürlerimi sunuyorum.

Başkan Yardımcılarımız;

DANYAL KAYA, ENGİN VARLICA VE SAİM GÜRBÜZ

Asbaşkanlarımız;

ÖMER GÜRBÜZ, VELİ ERGEN VE MUSTAFA YILMAZ

Futbol Şube Sorumlularımız;

FERDİ KAHVECİ VE VURAL TUTKUN

Mali İşler Sorumlumuz;

İSMAİL CERAL

Hukuki İşler Sorumlumuz;

RESUL MERAKLI

İdari İşler Sorumlumuz;

KENAN AYAR  ve İLKER BAYRAK

Basın Sözcümüz;

NEVZAT ÖĞREK

 

Altyapı Sorumlularımız;

UĞUR NAL

Reklam ve Organizasyon Sorumlularımız;

EMEL KASAP VE KAMİL ERDEM

Finans Yönetimi ve Pazarlama Sorumlumuz;

SEDAT DEMİREL

Tesis Sorumlumuz;

SELAMİ SIRRI KESKİN

Federasyon Sorumlumuz;

BAHATTİN BIÇAK

Taraftar Sorumlumuz;

HÜSEYİN KARADUMAN

            Tüm yönetim kurulu arkadaşlarımla, bugüne dek olduğu gibi bundan sonraki süreçte de birlik ve beraberlik içerisinde camiamızı daha iyi yerlere getirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. 

            Göreve geldikten hemen sonra 2022-2023 sezonu için transfer çalışmalarımıza başladık. Bu doğrultuda transfer komitemizi oluşturarak transfer planlamamızı yaptık. İlk olarak Hüseyin Aydoğan ile teknik direktör olarak anlaştık. Geçen sezondan 8 oyuncumuz ile anlaşarak bu yıl da aramıza katılmalarını sağladık. Dış transferde de hocamız ve transfer komitemizin işbirliği ile 16 oyuncu ile anlaştık. Transferlerimiz yaparken öncelikle İlçemizden yetişen ve BAL liginde oynayabilecek kapasitede olan oyuncuları tercih etmeye çalıştık. Bu noktada toplam 5 Hendekli oyuncu kadromuzda yer aldı.

            Kadromuzu tamamlayarak Sezon başı çalışmalarımıza 08 Ağustos 2022’de Hendek’te başladık.  2 Eylüle kadar Hendekteki çalışmalarımız tamamlayarak Bolu’da 11 gün süreli kampa girdik. takımımız yapılan idman çalışmaları ve 7 hazırlık maçı oynayarak sezon başı hazırlıklarını tamamladı.

            Lige sahamızda kardeş takımımız Hendek Dereköyspor maçı ile başladık. İlk 2 haftayı galibiyetle kapatan takımımız devamında beklemediğimiz 2 yenilgi alarak puan kaybı yaşadı. Bu noktada yönetim kurulumuz teknik direktör değişikliğine gitme kararı aldı. Hüseyin Aydoğan hocamızla yollarımızı ayırarak Mehmet Şansal Hocamızla anlaşmaya vardık. Profesyonel liglerde büyük tecrübeye sahip olan Mehmet Şansal Hocamız ile güzel bir ivme yakaladık. Ancak devamındaki 4-5 haftalık süreçte, kart cezası ve sakatlık yaşayan önemli oyuncularımızın yokluğunda yine beklemediğimiz basit puan kayıpları yaşadık. Sakatlarımızın ve cezalı oyuncularımızın tekrar kadroya katılması ile başarılı sonuçlar almaya başladık. Sezonun ilk yarısını 23 puan ile liderin 8 puan gerisinde kapattık.

            İlk yarıda 7 oyuncu ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırma kararı aldık. İhtiyacımız olan eksik bölgelerimize 8 oyuncu transferi yaptık. Takımızın en iyi şartlarda sezonun 2. Yarısına hazırlanabilmesi için 15 günlük Antalya kampını organize ettik. Kamp döneminde günde çift antrenman yapan takımımız 18 idman ve 3 hazırlık maçı oynadı. Çok verimli geçen kamp sonunda ligin 2. Yarısına hazır hale geldik. Kamp dönemindeki verimli çalışmamızın semeresini de 2. Yarının ilk iki  maçında zor hava ve saha şartlarında 6 puan alarak gördük. Rakiplerimizin de ilk haftalarda  puan kaybetmesi ile lider ile aramızdaki puan farkı 4’e düşmüş oldu. Bundaki sonraki her maçımıza final maçı havası ile çıkarak kalan 11 maçımızı da kazanma hedefindeyiz.  Yapmış olduğumuz transferler ile takımımızı daha da güçlendirerek şampiyonluktaki iddiamızı ortaya koymuş durumdayız. Büyük Hendekspor Camiasını temsilen bizler şampiyonluğa sonuna kadar inanıyoruz. Teknik kadromuzun ve oyuncularımızın kalitesi ve tecrübesi şampiyonluğa olan inancımızı bir kat daha arttırmaktadır. Bizler de yönetim kurulu olarak şampiyonluk için ne gerekiyorsa yapacağız.

            Bizler sadece A takımın başarısı için değil, geleceğimiz olan çocuklarımız için de elimizden gelenin fazlasını yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Halen altyapımızda 300’ün üzerinde sporcumuz bulunmaktadır. 6 antrenör nezaretinde 7 yaş grubu ve futbol okullarımız ile çalışmalar devam etmektedir. Bu sezon yaş gruplarında katılmış olduğumuz liglerde U 11 takımımız Sakarya 3’üncüsü, U 12 takımımız Sakarya Şampiyonu, U 14 takımımız Sakarya 2’ncisi olmuştur. U 15 takımımızı-n ligi devam etmektedir, U 18 takımımız Play-Offlara katılarak ligini tamamlamıştır. Ayrıca küçükler kategorisinde özel turnuvalara katık sağlayarak başarılı dereceler almışlardır. Alt yapımızdan bu kısa zamanda 3 evladımızı Sakarya spor elit gruplara taransferi sağlandı. Bizlerde Yönetim olarak elimizden geldiğince altyapı müsabakalarında çocuklarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Altyapılarda bizler için başarı şampiyonlukların ötesinde topluma ve  Hendekspor camiasına yaraşır bireyler yetiştirmektedir.  

            Sonuç olarak; Bugüne dek maddi ve manevi yanımızda olan başta Belediye Başkanımız Sn. Turgut Babaoğlu’na, sivil toplum kuruluşlarına, basın mensuplarına, tüm iş insanlarına, ilçemizin çok kıymetli esnaflarına ve taraftarımıza desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bundan sonraki süreçte de camiamızın kenetlenerek, şampiyonluk yolunda üzerine düşeni yapacağından şüphemiz yoktur. Konuşmamı tamamlarken, geliştirmemiz gereken önemli bir hususa dikkat çekmek istiyorum. Şampiyonluk yolunda en büyük güç olan 12. Adam yani Büyük Hendekspor Taraftarını tribünleri hınca hınç doldurmaya ve takımımıza destek olmaya davet ediyorum. 2023 yılının hepimize sağlık, mutluluk ve şampiyonluk getirmesi dileklerimle hepinizi saygıyla selamlıyorum.  

             

                                                                                                          MURAT KAYA

                                                                                                          YN.KRL. BŞK.

             

 

AdminAdmin