• BIST 100

  9814,19%0,59
 • DOLAR

  32,34% -0,06
 • EURO

  34,50% 0,25
 • GRAM ALTIN

  2458,39% 0,83
 • Ç. ALTIN

  4093,50% 0,00

Hendek’de siyasi DEPREM!

BENİM DÜRÜSTLÜĞÜMÜ YOK SAYANI BEN ÇOKTAN YOK SAYARIM!!! Hüdaverdi Bahadır, yol arkadaşının kendisine yaptığı tavır karşısında daha fazla suskun duramadı ve zehir zemberek basın açıklaması ile hem Hendek Belediyesi Belediye Başkan

SİYASET 18.02.2024 19:25:00 2369 0
Hendek’de siyasi DEPREM!

Hüdaverdi Bahadır, yol arkadaşının kendisine yaptığı tavır karşısında daha fazla suskun duramadı ve zehir zemberek basın açıklaması ile  hem Hendek Belediyesi Belediye Başkan yardımcılığı görevinden hem de Hendekspor başkanlığından istifa ettiğini açıkladı. 

 

HEM HENDEKSPOR HEM DE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILIĞINDAN İSTİFA EDİYORUM

    2019 yılında Turgut Babaoğlu ile yol arkadaşlığı yaparak her iki kuvvetli ittifaka rağmen  seçimleri kazanma başarısının ardından mecliste  MHP Hendek Belediyesi grup sözcülüğü ve Büyükşehir belediyesinde Hendek Belediyesini temsil eden emekli bürokrat Hüdaverdi Bahadır, yol arkadaşının kendisine yaptığı tavır karşısında daha fazla suskun duramadı ve zehir zemberek basın açıklaması ile  hem Hendek Belediyesi Belediye Başkan yardımcılığı görevinden hem de Hendekspor başkanlığından istifa ettiğini açıkladı. 

SEVENLERİNİN DESTEĞİNİ YANINDA GÖRDÜ

   Başpınar mahallesi Stadyum karşısındaki ofisinde basın açıklamasında bulunan Hendek Belediyesi Başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır’ı bu açıklamasında mahalle muhtarları, bazı çalışma arkadaşları ve sevenleri yalnız bırakmadı.

   Bahadır, açıklamasında; “ çok kıymetli basın mensubu arkadaşlarım, kıymetli Hendek halkı ve bu açıklamamızda bize destek veren değerli arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz. Kıymetli vatandaşlarım 2014 yılında çıkmış olduğumuz 2019 yılında zaferle taçlandırdığımız siz değerli hemşehrilerimin desteği ile kazandık. Bu desteğinizle bir zafer kazanmış olduk. Bununla ilgili burda olan olmayan herkese teşekkür ederim. 

  2019 ve 2024 yılları arasında Hendeğimize hizmet verebilmek için 91 mahalle muhtarım, olan ya da olmayan siz değerli halkım için canla başla çalıştım sizlerde bunun takdir edrsiniz ki şahitlik ettiniz. Fakat son 5 ya da 3 aylık bir süreçte yaşanan siyasi gelişmeler ve öncesinden yaşanmış olumsuzluklar beni ve sevenlerimi derinden üzmüştür. 

KİMSEYİ SATMADIM, KİMSEYİ YARI YOLDA BIRAKMADIM

  Kıymetli hemşehrilerim, kıymetli basın mensupları ömrümün hiçbir kademesinde öğrenciliğimden tutun çalışma arkadaşlarımdan , bürokrat arkadaşlarımdan ve siyasi yolculuğumda hiç kimseyi satmadım! Yarı yolda da bırakmadım.” Sözleri sevenleri tarafından alkışlarla desteklendi.

KENDİMİ YOK SAYDIM HALKIMI VAR SAYDIM

   Bahadır konuşmasının devamında;  “ her türlü imkansızlıklara rağmen doğru bildiğim, ilkeli bildiğim dürüst ve anlayışla çalıştım. Kimisini işim icabı veyahutta yapamadığı için kırmışımdır. Sonuçta hepimiz insanız ama bu kırılma kesinlikle vatandaşımın, halkımın ve etrafımda olan insanlarla asla. Kendimi yok saydım, halkı var saydım. “ diyen Bahadır ilerleyen günlerde de bazı açıklamalarının olacağını söyledi.

HENDEK HALKINDAN ÖZÜR DİLİYORUM

   Bahadır; “ çok sevdiğim Hendekspor taraftarlarına 58 ay boyunca abi-kardeş içinde çalıştığım belediye personelime, 2019 yılında bizlere destek veren değerli Hendek halkına  çok teşekkür ederim. Ben spor geçmişi olan  ağabeyiniz, arkadaşınız olarak sporun her kademesinde oldum. Amatör spor ferderasyonunda oldum, Hendek’deki 11-12 spor branşlarının başında bulundum destekçisi oldum. Sakaryasopğor’a başkanlık ve başkan vekilliği yaptım. Son olarak Hendeksporumuzla ilgi başkanlık sürecinde bana başkanlığı tevdi ettikleri zaman, ben görev adamıyım. Asla verilen hiçbir görevden kaçmadım. Ben kabul ettim ancak, sizde şahitsiniz başkan olduktan sonra  kalp rahatsızı oldum ve baypas ameliyatı geçirdim. O arada Hendekspor’un transferleri ile ilgilenemedim, yönetim kurulundaki arkadaşlarım benim yokluğumu hissettirmediler çalıştılar. Ama istediğimiz gibi olmadı. Hele hele ben hayatım boyunca yenilgiyi hazmetmeyen bir adamım. Ama bu spordur, yaşanmışlıklar, yaşayacaklarımdan dolayı bu konmuda Hendek halkından şahsım ve yönetim kurulum aına  ÖZÜR DİLİYORUM” ifadelerine yer verdi. 

   Bahadır; “ ben bu saat itibarı ile Hendeksporumuz bugün 4-0 galibiyet aldı onu da canı gönülden tebrik ediyorum. İnşallah ileriki günlerde iyi bir yapılaşma, tekrar iyi bir transferler yaparak layık olduğu yere, 3 cü, 2 ci lig  ile taçlandırırız. Bugünden de onlara söz veriyorum. “

HENDEK BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILIĞINDAN İSTİFA EDİYORUM

  “Sevgili hemşehrilerim, değerli basın mensupları, ben bugün itibarı ile başında bulunduğum Hendekspor kulübünden , kulüp başkanlığından, yine bugün itibarı ile severek yaptığım hiç bir kademesinden çekinmediğim Hendek BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILIĞINDAN  İSTİFA EDİYORUM. Bu istifamı büyük bir üzüntü ile Hendek kamuoyuna bildiriyorum. Siz değerli basın mensuplarına ve Hendek halkına teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

   Bahadır, istifa açıklamasına destek amaçlı gelen eski Hendekspor futbolcusu iş adamı Zafer Çakmak’ ı yanına çağırdı ve geçmiş dönemde yaşadıkları bir anıyı anlatarak, Hendek ruhuyla çalışanları takdir etmek lazım,  Hendek’lilik ruhunun bir göstergesidir” söylemi alkışlarla desteklendi. (Konuşmanın burasını videodan izleyebilirsiniz) 

HENDEK’E HİZMET ETMEK İÇİN KİMSEYE SORMAYA GEREK YOKTUR

  “Hendek’imize hizmet etmek için kimseye sormaya gerek yoktur” diyen Bahadır; “ Hendek kamuoyu Hüdaverdi Bahadır’dan hizmet isterse ben her zaman ben sizin hizmetkarınızım. Tatil gününüz olan Pazar gününüzü buraya ayırdığınız için hepinize ayrı ayrı canı gönülden teşekkür ediyor, sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” sözleri duygulu anların yaşanmasına, gözlerin yaşarmasına vesile oldu. 

BENİM DÜRÜSTLÜĞÜMÜ YOK SAYANI BEN ÇOKTAN YOK SAYARIM

   İstifa bildirisinin ardından gazetecilerden gelen soruları da cevaplayan Bahadır;   “sizin bu tavrınız beklenen bir durum değildi, sizi istifaya götüren nedenler nelerdir? Kamuoyunu bu konuda bilgilendirir misiniz? “ sorusuna verdiği cevabında; “ ben 61 yaşındayım, siyaseti de bugün yapmıyorum. 13 yaşımda Ülkü Ocakları ile tanıştım. Çizgisinden asla taviz vermeyen bir abinizim. Beni bürokratlığımdan da herkes bilir. İşimi düzgün yapanlardan bir tanesiyim. Burada bunları iyi bilen Ahmet Çileci’dir, Orhan kardeşimdir, bizi tanıyanlardır. Beni burada 25 yıldır ilçe Spor Müdürü olarak saklayan ilkeli davranmam ve dürüstlüğümdür. Benim dürüstlüğümü yok sayacak adamı çoktan yok sayarım. “ cevabı alkışlarla destek buldu.

BAŞKA PARTİDEN GELECEK TEKLİFİ KABUL EDECEK MİSİNİZ, TEKLİF VAR MI?

   Bahadır; “ başka bir siyasi partiden teklif gelirse teklifi kabul edecek misiniz, teklif var mı?” sorumuza Bahadır; “ ben Hüdaverdi Bahadır’ın kişiliğine uygun bir yer olmadıktan sonra asla” diye yanıtladı. “Biraz daha açar mısınız? “ sorumuza Bahadır; “ anlayan anladı, ama Hendek için varım, keşke bunlar biraz daha önce yaşansaydı bu kez sizin karşınıza daha değişik bir atmosferle çıkardım sizin karşınıza” diyerek sözlerine son verdi. 

 


DEREKÖYSPORDA OLAĞANÜSTÜ KONGRE

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ SINIRSIZ DEĞİLDİR…

ADEM ÖZ: “ ÇUVALDIZI KENDİME, İĞNEYİ BAŞKASINA BATIRACAĞIM”

YENİ MUHTARDAN BAYRAM KAHVALTISI

RAMAZAN BAYRAMI PROTOKOL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ, HENDEK MÜFTÜLÜĞÜNDEN BAŞLADI, EMNİYET, JANDARMA VE YAŞLILAR YURDU İLE SON BULDU

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

HAYIRLI BAYRAMLAR

HAYIRLI BAYRAMLAR

2024 YILI NİSAN AYI OLAĞAN MECLİSİ PÜSKÜLLÜ BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI.

BAŞKAN İRFAN PÜSKÜLLÜ’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

ECEVİT KELEŞ'TEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI!

YENİ YÖNETİM İLK MECLİS TOPLANTISINI BUGÜN YAPIYOR

HENDEK’DE FARKINDALIK!

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

DÜNYA ROMAN GÜNÜNÜ KUTLADILAR

BÜYÜK HENDEK İFTARI MUHTEŞEMDİ

CUMHUR İTTİFAKI TEK YÜREK

BAYRAM GAZETENİZ HENDEK ŞAFAK SALI GÜNÜ OKUYUCUSU İLE BULUŞUYOR

ZİYA GÖKALP ORTAOKULUNUN GÜREŞ BAŞARISI

İFTARA DAVET!

KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN

PÜSKÜLLÜ, EMANETİNİ GERİ ALDI

MİNİKLERE SAĞLIKLI YAŞAM VE BESLENME EĞİTİMİ VERİLDİ

HAYIRLI KANDİLLER

BBP MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDILAR

DEVİR TESLİM TÖRENİNE DAVET!

İFTAR SAATİNDE TRAFİK KAZASI 1 YARALI

GEVHER AİLESİ BİR BÜYÜĞÜNÜ KAYBETTİ

BU İDDİA ARAŞTIRILMALIDIR

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ADEM ÖZ, YOL HARİTALARINI ÇİZDİ

Yükleniyor

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ SINIRSIZ DEĞİLDİR…

YENİ MUHTARDAN BAYRAM KAHVALTISI

RAMAZAN BAYRAMI PROTOKOL BAYRAMLAŞMA TÖRENİ, HENDEK MÜFTÜLÜĞÜNDEN BAŞLADI, EMNİYET, JANDARMA VE YAŞLILAR YURDU İLE SON BULDU

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

HAYIRLI BAYRAMLAR

HAYIRLI BAYRAMLAR

2024 YILI NİSAN AYI OLAĞAN MECLİSİ PÜSKÜLLÜ BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI.

YENİ YÖNETİM İLK MECLİS TOPLANTISINI BUGÜN YAPIYOR

HENDEK’DE FARKINDALIK!

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

ADEM ÖZ: “ ÇUVALDIZI KENDİME, İĞNEYİ BAŞKASINA BATIRACAĞIM”

BAŞKAN İRFAN PÜSKÜLLÜ’DEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

ECEVİT KELEŞ'TEN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI!

CUMHUR İTTİFAKI TEK YÜREK

PÜSKÜLLÜ, EMANETİNİ GERİ ALDI

BBP MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDILAR

DEVİR TESLİM TÖRENİNE DAVET!

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ADEM ÖZ, YOL HARİTALARINI ÇİZDİ

SONUÇLARDA EN UFAK BİR ŞÜPHE, ŞAİBE YOK

YORUMA AÇIK…İŞTE BİZİM TURGUT! BABAOĞLU’NUN HİZMET ANLAYIŞI?

DEREKÖYSPORDA OLAĞANÜSTÜ KONGRE

ZİYA GÖKALP ORTAOKULUNUN GÜREŞ BAŞARISI

Alya Türkiye şampiyonu

BUSE NEMLİ MİLLİ TAKIMDA

Hendek’ten iki madalya

Hendekli karateciler madalya aşkına

Hendekli karateciler terfi etti

HENDEK OLİMPİK SPOR KULÜBÜ AFYON'DAN KUPA İLE DÖNDÜ

Hendek’ten 6 madalya

TEMİZEL’İN HEDEFİ ALTIN

MUTLULUKLAR SİZLERİN OLSUN…

MUTLULUKLAR DİLİYORUZ…

ÇELEN VE EKİN AİLESİNİ EN MUTLU GÜNLERİNDE SEVENLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Sapanca 5. El Sanatları Festivalinde Coşkulu Açılış

HACIKIŞLA YAYLA ŞENLİĞİNDE BUGÜN FİNAL GÜNÜ

ONLAR MURAD’LARINA ERDİLER

ENSAR KARDEŞİMİZ BEKARLIĞA VEDA ETTİ!

BEKARLIĞA VEDA ETTİ!

FURKAN, BEYZA’SINA KAVUŞTU

VELİLER DERT KÜPÜ! "VERDİKLERİ SÖZLERİ TUTSUNLAR!"

ALGIYLA BİR YERE VARAMAZSIN SİYASET MÜHENDİSİ…

HENDEK’TE OKUL ÇOCUKLARINA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

SAYIN HENDEK HALKIMIZIN DİKKATİNE!

EĞİTİMDE ÇAĞ ATLADIK!!!

İLÇEMİZDE TAŞIMALI EĞİTİM 1 GÜN TATİL EDİLDİ, YARIN BU OKULLAR KAPALI

ŞEHİT ALİ GAFFARDA VELİ TOPLANTISI YOĞUN GEÇTİ

HAYIRLI OLSUN

2023-2024 YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLE AÇILDI

HENDEK İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN HAYAT SU FABRİKASINA EĞİTİM

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Fenerbahçe 32 27 1 4 57 85
2.Galatasaray 31 27 1 3 49 84
3.Trabzonspor 32 16 12 4 12 52
4.Beşiktaş 32 14 12 6 4 48
5.Rizespor 32 14 12 6 -4 48
6.İstanbul Başakşehir 32 13 12 7 4 46
7.Kasımpaşa 32 13 12 7 -2 46
8.Sivasspor 32 11 10 11 -5 44
9.Alanyaspor 31 10 9 12 -1 42
10.Antalyaspor 32 10 10 12 -1 42
11.Adana Demirspor 32 9 10 13 5 40
12.Samsunspor 32 10 14 8 -6 38
13.Ankaragücü 32 8 11 13 -1 37
14.Kayserispor 32 10 12 10 -9 37
15.Konyaspor 32 8 12 12 -11 36
16.Hatayspor 32 7 13 12 -8 33
17.Gazişehir Gaziantep 32 8 17 7 -15 31
18.Fatih Karagümrük 32 7 16 9 -6 30
19.Pendikspor 32 7 16 9 -28 30
20.İstanbulspor 32 4 21 7 -34 16