GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2023 15:28   Güncelleme : 30-04-2023 12:42

HENDEK KIZILAY’DA DEPREM!

GENEL BAŞKANIN TAVRI İSTİFA GETİRDİ Yıllardır Hendek Kızılay Başkanlığını başarılı bir şekilde sürdüren Kızılay Dernek Başkanı Sami Bağdatlı, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’a tepkisini istifa ederek gösterdi. Bağdatlı ile birlikte tüm Kızılay'a gönüllülük esası ile hizmet eden Gençlik ve Kadın Kollarından oluşan ekibi de başkan Bağdatlı’nın aldığı karara saygı duyduklarını, istifa gerekçesinin yerinde olduğundan bahis ile kendilerinin de istifa ettiklerini belirttiler.

 HENDEK KIZILAY’DA  DEPREM!

KIZILAYIN İTİBARINI  SARSMAYA KİMSENİN HAKKI YOKTUR

Ticaret Merkezi ikinci katında bulunan Kızılay Dernek binasında yaptığı basın açıklaması ile Hendek Kızılay Dernek Başkanlığından istifasını açıklayan Bağdatlı; “ son aylarda Kızılay yönetiminin gelmiş olduğu noktada açıkcası bir şeylerin yapılmasını çok bekledik ancak beklentilerimiz karşılık görmedi. Bugün Kızışay’a  duyulan güvenin azalmasını, maddi bağışların kesintiye uğramasını, kan vercek vatandaşların kan vermekten imtina etmelerini yok mu sayacağız? Son yaşadığımız 6 Şubat depremi sonrasında kurum içindeki organizasyonsuzluğu yok mu sayacağız?  Kimsenin  Kızılay gibi bir kurumun itibarını sarsmaya hakkı olamaz. “ diye açıkladı.

Açıklamasına devam eden Bağdatlı, “ Hendek Kızılay Derneği olarak yaklaşık 6 ay önce kan bağışı kampanyalarımızda topladığımız kan miktarı dolayısı ile Türkiye çapında ilk 20’ye girdik. Bu nedenle genel merkez tarafından Hendek Kızılay’ına şube olma hakkı tanınmıştı. Fakat ne hikmetse ( Akyazı’da bunu fazlasıyla hak ediyor onları tenzih ederek söylüyorum)  İki gün önce Akyazı’yı şube yaptılar. Biz dedik: Hendek niçin şube olmadı? Genel merkezin cevabı : “bizim takdirimiz bu” diyerek yanıtladılar. Ben ve arkadaşlarım hiçbir zaman siyasete angaje olmadık. Genel merkez tarafından Hendek adına böylesi bir karara varılması bizi ziyadesi ile üzdü. Hendek benim kırmızı çizgimdir, ben üzerime düşeni yaptım. “ diye konuştu.

AdminAdmin