GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-02-2023 13:29   Güncelleme : 21-02-2023 17:18

HENDEK ESNAF KEFALET VE KREDİ KOOPERATİFİ GENEL KURULU HENDEK GENÇLİK MERKEZİNDE YAPILDI

Tek adayla gidilen kongrede başarılı performans çizen kefalet kooperatifi personeli konuşmacılardan övgü dolu sözler alırken kongreye Hendek şehrül emini Turgut Babaoğlu’nun katılmaması dikkat çekti.

HENDEK ESNAF KEFALET VE KREDİ KOOPERATİFİ GENEL KURULU  HENDEK GENÇLİK MERKEZİNDE YAPILDI

Saat 11.00’de açıklanan kongre saati öncesi kurumuna sahip çıkan üyelerin akın akın gelerek kısa sürede çoğunluğu sağlamaları dikkatlerden kaçmazken kongreye bölge birlik başkanı Ali Yılmaz, SESOB başkanı Hasan Alişan,, 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci’nin yanı sıra çok sayıda kooperatif başkanları kongreye iştirak ettiler.

Kongrenin açılması ile yapılan divan teşekkülünde bölge birlik başkanı Ali Yılmaz divan başkanı olurken Hendek Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemil Varlıca ve Kamyon ve Tırcılar Kooperatifi Başkanı Hasan Ayar’da divan üyeliklerini yaptılar. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile strat aldı.

HENDEK KOOPERATİFİ 378 MİLYON PLASMAN DAĞITTI

Divan başkanı Ali Yılmaz  Hendek Kefalet Kooperatifinin dağıttığı plasman miktarı 378 milyon TL ile bölgede ikinci sırada olduğunu vurgulayarak, geri ödemelerde de yakaladığı performans Hendek esnafının ve yönetimin başarısıdır” diyerek  başarılarının devamını dilemesinin ardından kooperatifin bilançoları üyelere aktarıldı. Divan Başkanı Yılmaz Hendek Kooperatifinin deprem yardımı olarak 700 bin TL  bağışta bulunduğunu ifade ederek asrın depreminde ölenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı dilerken yaralılara da acil şifalar temennisinde bulundu.

İLK KEZ BÖYLESİ GÜZEL BİR GENEL KURUL YAPIYORUZ

Kongrede SESOB Başkanı Hasan Alişan yaptığı konuşmasında kendisininde bir Hendekli olduğunu belirtip konuşmasını mikrofonsuz yaptı. Alişan konuşmasında; “ böylesi düzenli, tertipli ve güzel bir kongre icra etmesinden dolayı kendisini ve ekibini tebrik ediyor, kutluyorum” dedi. Alişan; “ ilk defa Hendek’te güzel bir genel kurul yapıyoruz.” Sözleri alkışlarla destek buldu.

DERENİN TAŞI HAVANIN KUŞU VUR VURABİLDİĞİN KADAR

Konuşmasına devam eden Alişan; “ belki Mehmet Demirel’in Sakarya Esnaf Sanatkarlar Odasında başkan vekili olmasıda ayrı bir özelliktir. Ben Hendek ilçesi Güldibi köyünden biri olarak Hendekteki bu uyumu, bu beraberliği, bu ahengi  tebrik ediyorum çünkü esnaf kefalet kooperatifi yakın zaman önce kapalıydı, bugün Hendek Kooperatifi Sakarya kooperatifleri arasında ikinci sırada yer bulurken kendisininde kooperatif başkanı olduğunu ve üçüncü sırada olduğunu belirtti. Özellikle vurgulamak isterim ki güzel bir genel kurul icra ediyoruz, herkes kendi sorumluluğunu bilecek, ben kendi sorumluluğumu biliyorum, Hendek kongresinin tahmini bütçesi 1 milyon TL iken 2 milyon TL’ye çıktı bu öyle kolay bir iş değil” dedi. Alişan, “ derenin taşı havanın kuşu vur vurabildiğin kadar ama işte bu kabiliyet meselesi” diyerek Demirel ve ekibine övgü dolu sözler söyledi.

DEMİREL KÜRSÜYE ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE ÇIKTI

Batmış, iflas etmiş bir kooperatifi zor zamanla sırtlayıp kısa sürede işlerlik kazandırmasınmın yanı sıra üyelerine dağıttığı plasman miktarı ile bölgede ikinci sıraya yükselen, esnafı gerek pandemi gerekse ilerleyen süreçlerde yüksek banka faizlerine ezdirmeyen kooperatif Başkanı Demirel konuşmasında; “ bildiğiniz üzre 6 Şubat tarihinde büyük bir felaketle karşılaştık. Ölenlere rahmet diliyor, yaralılara da acil şifalar diliyorum.

HENDEK KOOPRATİFİ OLARAK ESNAFIMIZ  ADINA DEPREM BÖLGESİNE 700 BİN TL BAĞIŞTA BULUNDUK

Biz Hendek Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak sizlerin adına sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği talimat doğrultusunda depremzedelere 700 bin TL maddi kaynak sağladık, buna ilaveten değişik kalemlerde ayni yardımlarımızda var. Yönetim kurulu üyelerimizden bazıları kendilerine ait olan konutları deprezede ailere ücretsiz olarak açtılar bizlerde kooperatif olarak bu ailelerin iaşelerine katkı sağlıyoruz.

YAPTIĞIMIZI ALLAH BİLSİN YETER, BİZ REKLAM PEŞİNDE DEĞİLİZ

Bu konulara kolay kolay girmem ancak bunu şunun için ifade ediyorum, birileri benim için diyorlardı ki bu Mehmet Demirel bu işlerden geri kalıyor, ben reklam peşinde değilim, yaptığımızı Allah bilsin bu bize yeter düşüncesi içerisindeyiz” dedi. Demirel, kooperatifin zor günlerini aşıp bu günlere gelmesinde büyük katkıları olan Bölge Birlik Başkanımız sayın Ali Yılmaz, birlik başkanım sayın Hasan Alişan’ın, SESKOP başkanımında  çok büyük  emekleri var. İstediğimiz plasmanı aldık, Hendek Esnaf Kefalet Kooperatifimizin bugünkü plasman miktarı 378 milyon TL’dir. Güzel bir genel kurul oldu hepinize şahsım ve ekibim adına teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN VE YARIN DA AYNI KATKIYI SAĞLAYA DEVAM EDECEĞİZ

İlerleyen süreçte kürsüye gelen Hendek Halkbankası şubesi başkanı da yaptığı konuşmasında dün olduğu gibi bugün ve yarın da ilçe esnafına kredi temin etmek konusunda kaktı sağladığımız gibi bundan sonra da benzer katkıyı sağlamaya devam edeceklerini” müjdeleyerek genel kurula teşekkür etti.

HENDEKLİ ARAMA KURTARMA EKİPLERİMİZ 20 VATANDAŞIMIZI GÖÇÜK ALTINDAN ÇIKARDILAR

Kongreye katılan 25. Dönem Sakarya milletvekili Ali İnci’de genel kurula yaptığı konuşmasında şunları söyledi. İnci; “  6 Şubat’ta  asrın felaketi olarak 11 ili kapsayan depremle alakalı 5-6 gündür deprem bölgesinde idim. Halkımızla yeniden buluşmak adına böylesi güzel bir kongreye katılmak nasip oldu. Deprem bölgemizde ilçemizden ve ilimize bağlı diğer ilçelerden arama-kurtarma ekiplerimiz aralıksız çalıştılar ve 20 vatandaşımızı enkaz altından sağ olarak çıkardılar. Bu acıyı 17 Ağustos depremini yaşayan Sakarya çok iyi bilen bir ilimizdi. Değerli dostlar çok büyük bir felaket, çok büyük bir yıkım. Yani hiç TV ekranlarından seyredildiği gibi değil” diyerek bölgedeki gözlemlerini paylaştı. İnci; “ orada ölen kardeşlerimize Allah rahmet eylesin, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar ihsan eylesin. Ülkemizin başı sağolsun.

DEMİREL BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Değerli dostlar, Mehmet Demirel’e ilçemiz esnafları adına teşekkür etmemiz gerekir. Değerli dostlar, Türkiye’nin en modern en büyük sanayi tesislerini bölgemiz 2. OSB’ye birlikte taşıdık, birlikte ikna ettik, bu birlikteliğin faydasını Hendek bugün daha net görüyor. “ dedi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİM İÇERİSİNDE 18. MADDE UYGULAMALARI İLE HER MAHALLEMİZDE TOPLANMA ALANLARI İHSAS ETTİK

İnci,  deprem bölgesinde  afetler karşısında toplanma yerleri ve kazık çakacak yerlerin olmadığını gördüğünü, kendi belediye başkanlığı döneminde ilçede her mahallede böylesi afet durumlarında vatandaşların toplanıp bir birlerine destek olacakları toplanma alanlarının ilçede uyguladığımız 18. Madde uygulamaları ile oluşturduklarını ifade etti. İnci; “  Şunu samimiyetle ifade edeyim ki  Hendeğin bugünkü hale gelmesinde hendek halkı, sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin temsilcilerine çok teşekkür ediyorum.İnşallah Hendeğimiz ilerleyen günlerde daha daha iyi olacak inşallah. “ diyerek sözlerini sonlandırdı.

DEPREMZEDELERE İNCİ BAŞKANDAN 500 BİN TL MADDİ YARDIM

İnci basın temsilcilerinden gelen ; “ sayın başkan depremzedelere çokça yardımlar edildi, siz Ali İnci olarak depremzedelere ne yardımda bulundunuz?” Sorusuna İnci başkan  “ ben Ali İnci olarak gücüm nispetinde 500 bin TL maddi katkıda bulundum” dedi. Bizlerde bildiğimiz ama başkanın açıklamadığı bir yardımı da buradan ifade edelim ki İnci başkan kendisine ait iki konutu depremzede ailelere tesis etmesinin yanı sıra o ailelererin iaşe bedellerini de karşılıyor.

Konuşmaların ardından divan başkanı Ali Yılmaz , kongreye katılan misafir başkanlara ve üyelere  bir kez daha teşekkür etmesinin ardından kongreyi sonlandırdı.

NOT: Mehmet Demirel'in kongre konuşmasını Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz. 

AdminAdmin