• BIST 100

  9044,01%-0,58
 • DOLAR

  31,53% 0,53
 • EURO

  34,24% 0,65
 • GRAM ALTIN

  2109,22% 0,41
 • Ç. ALTIN

  3491,44% 0,71

HENDEK ESNAF KEFALET VE KREDİ KOOPERATİFİ GENEL KURULU HENDEK GENÇLİK MERKEZİNDE YAPILDI

Tek adayla gidilen kongrede başarılı performans çizen kefalet kooperatifi personeli konuşmacılardan övgü dolu sözler alırken kongreye Hendek şehrül emini Turgut Babaoğlu’nun katılmaması dikkat çekti.

GÜNCEL 19.02.2023 13:29:59 1612 0
HENDEK ESNAF KEFALET VE KREDİ KOOPERATİFİ GENEL KURULU HENDEK GENÇLİK MERKEZİNDE YAPILDI

Saat 11.00’de açıklanan kongre saati öncesi kurumuna sahip çıkan üyelerin akın akın gelerek kısa sürede çoğunluğu sağlamaları dikkatlerden kaçmazken kongreye bölge birlik başkanı Ali Yılmaz, SESOB başkanı Hasan Alişan,, 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci’nin yanı sıra çok sayıda kooperatif başkanları kongreye iştirak ettiler.

Kongrenin açılması ile yapılan divan teşekkülünde bölge birlik başkanı Ali Yılmaz divan başkanı olurken Hendek Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemil Varlıca ve Kamyon ve Tırcılar Kooperatifi Başkanı Hasan Ayar’da divan üyeliklerini yaptılar. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile strat aldı.

HENDEK KOOPERATİFİ 378 MİLYON PLASMAN DAĞITTI

Divan başkanı Ali Yılmaz  Hendek Kefalet Kooperatifinin dağıttığı plasman miktarı 378 milyon TL ile bölgede ikinci sırada olduğunu vurgulayarak, geri ödemelerde de yakaladığı performans Hendek esnafının ve yönetimin başarısıdır” diyerek  başarılarının devamını dilemesinin ardından kooperatifin bilançoları üyelere aktarıldı. Divan Başkanı Yılmaz Hendek Kooperatifinin deprem yardımı olarak 700 bin TL  bağışta bulunduğunu ifade ederek asrın depreminde ölenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı dilerken yaralılara da acil şifalar temennisinde bulundu.

İLK KEZ BÖYLESİ GÜZEL BİR GENEL KURUL YAPIYORUZ

Kongrede SESOB Başkanı Hasan Alişan yaptığı konuşmasında kendisininde bir Hendekli olduğunu belirtip konuşmasını mikrofonsuz yaptı. Alişan konuşmasında; “ böylesi düzenli, tertipli ve güzel bir kongre icra etmesinden dolayı kendisini ve ekibini tebrik ediyor, kutluyorum” dedi. Alişan; “ ilk defa Hendek’te güzel bir genel kurul yapıyoruz.” Sözleri alkışlarla destek buldu.

DERENİN TAŞI HAVANIN KUŞU VUR VURABİLDİĞİN KADAR

Konuşmasına devam eden Alişan; “ belki Mehmet Demirel’in Sakarya Esnaf Sanatkarlar Odasında başkan vekili olmasıda ayrı bir özelliktir. Ben Hendek ilçesi Güldibi köyünden biri olarak Hendekteki bu uyumu, bu beraberliği, bu ahengi  tebrik ediyorum çünkü esnaf kefalet kooperatifi yakın zaman önce kapalıydı, bugün Hendek Kooperatifi Sakarya kooperatifleri arasında ikinci sırada yer bulurken kendisininde kooperatif başkanı olduğunu ve üçüncü sırada olduğunu belirtti. Özellikle vurgulamak isterim ki güzel bir genel kurul icra ediyoruz, herkes kendi sorumluluğunu bilecek, ben kendi sorumluluğumu biliyorum, Hendek kongresinin tahmini bütçesi 1 milyon TL iken 2 milyon TL’ye çıktı bu öyle kolay bir iş değil” dedi. Alişan, “ derenin taşı havanın kuşu vur vurabildiğin kadar ama işte bu kabiliyet meselesi” diyerek Demirel ve ekibine övgü dolu sözler söyledi.

DEMİREL KÜRSÜYE ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE ÇIKTI

Batmış, iflas etmiş bir kooperatifi zor zamanla sırtlayıp kısa sürede işlerlik kazandırmasınmın yanı sıra üyelerine dağıttığı plasman miktarı ile bölgede ikinci sıraya yükselen, esnafı gerek pandemi gerekse ilerleyen süreçlerde yüksek banka faizlerine ezdirmeyen kooperatif Başkanı Demirel konuşmasında; “ bildiğiniz üzre 6 Şubat tarihinde büyük bir felaketle karşılaştık. Ölenlere rahmet diliyor, yaralılara da acil şifalar diliyorum.

HENDEK KOOPRATİFİ OLARAK ESNAFIMIZ  ADINA DEPREM BÖLGESİNE 700 BİN TL BAĞIŞTA BULUNDUK

Biz Hendek Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak sizlerin adına sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği talimat doğrultusunda depremzedelere 700 bin TL maddi kaynak sağladık, buna ilaveten değişik kalemlerde ayni yardımlarımızda var. Yönetim kurulu üyelerimizden bazıları kendilerine ait olan konutları deprezede ailere ücretsiz olarak açtılar bizlerde kooperatif olarak bu ailelerin iaşelerine katkı sağlıyoruz.

YAPTIĞIMIZI ALLAH BİLSİN YETER, BİZ REKLAM PEŞİNDE DEĞİLİZ

Bu konulara kolay kolay girmem ancak bunu şunun için ifade ediyorum, birileri benim için diyorlardı ki bu Mehmet Demirel bu işlerden geri kalıyor, ben reklam peşinde değilim, yaptığımızı Allah bilsin bu bize yeter düşüncesi içerisindeyiz” dedi. Demirel, kooperatifin zor günlerini aşıp bu günlere gelmesinde büyük katkıları olan Bölge Birlik Başkanımız sayın Ali Yılmaz, birlik başkanım sayın Hasan Alişan’ın, SESKOP başkanımında  çok büyük  emekleri var. İstediğimiz plasmanı aldık, Hendek Esnaf Kefalet Kooperatifimizin bugünkü plasman miktarı 378 milyon TL’dir. Güzel bir genel kurul oldu hepinize şahsım ve ekibim adına teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN VE YARIN DA AYNI KATKIYI SAĞLAYA DEVAM EDECEĞİZ

İlerleyen süreçte kürsüye gelen Hendek Halkbankası şubesi başkanı da yaptığı konuşmasında dün olduğu gibi bugün ve yarın da ilçe esnafına kredi temin etmek konusunda kaktı sağladığımız gibi bundan sonra da benzer katkıyı sağlamaya devam edeceklerini” müjdeleyerek genel kurula teşekkür etti.

HENDEKLİ ARAMA KURTARMA EKİPLERİMİZ 20 VATANDAŞIMIZI GÖÇÜK ALTINDAN ÇIKARDILAR

Kongreye katılan 25. Dönem Sakarya milletvekili Ali İnci’de genel kurula yaptığı konuşmasında şunları söyledi. İnci; “  6 Şubat’ta  asrın felaketi olarak 11 ili kapsayan depremle alakalı 5-6 gündür deprem bölgesinde idim. Halkımızla yeniden buluşmak adına böylesi güzel bir kongreye katılmak nasip oldu. Deprem bölgemizde ilçemizden ve ilimize bağlı diğer ilçelerden arama-kurtarma ekiplerimiz aralıksız çalıştılar ve 20 vatandaşımızı enkaz altından sağ olarak çıkardılar. Bu acıyı 17 Ağustos depremini yaşayan Sakarya çok iyi bilen bir ilimizdi. Değerli dostlar çok büyük bir felaket, çok büyük bir yıkım. Yani hiç TV ekranlarından seyredildiği gibi değil” diyerek bölgedeki gözlemlerini paylaştı. İnci; “ orada ölen kardeşlerimize Allah rahmet eylesin, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar ihsan eylesin. Ülkemizin başı sağolsun.

DEMİREL BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Değerli dostlar, Mehmet Demirel’e ilçemiz esnafları adına teşekkür etmemiz gerekir. Değerli dostlar, Türkiye’nin en modern en büyük sanayi tesislerini bölgemiz 2. OSB’ye birlikte taşıdık, birlikte ikna ettik, bu birlikteliğin faydasını Hendek bugün daha net görüyor. “ dedi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİM İÇERİSİNDE 18. MADDE UYGULAMALARI İLE HER MAHALLEMİZDE TOPLANMA ALANLARI İHSAS ETTİK

İnci,  deprem bölgesinde  afetler karşısında toplanma yerleri ve kazık çakacak yerlerin olmadığını gördüğünü, kendi belediye başkanlığı döneminde ilçede her mahallede böylesi afet durumlarında vatandaşların toplanıp bir birlerine destek olacakları toplanma alanlarının ilçede uyguladığımız 18. Madde uygulamaları ile oluşturduklarını ifade etti. İnci; “  Şunu samimiyetle ifade edeyim ki  Hendeğin bugünkü hale gelmesinde hendek halkı, sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin temsilcilerine çok teşekkür ediyorum.İnşallah Hendeğimiz ilerleyen günlerde daha daha iyi olacak inşallah. “ diyerek sözlerini sonlandırdı.

DEPREMZEDELERE İNCİ BAŞKANDAN 500 BİN TL MADDİ YARDIM

İnci basın temsilcilerinden gelen ; “ sayın başkan depremzedelere çokça yardımlar edildi, siz Ali İnci olarak depremzedelere ne yardımda bulundunuz?” Sorusuna İnci başkan  “ ben Ali İnci olarak gücüm nispetinde 500 bin TL maddi katkıda bulundum” dedi. Bizlerde bildiğimiz ama başkanın açıklamadığı bir yardımı da buradan ifade edelim ki İnci başkan kendisine ait iki konutu depremzede ailelere tesis etmesinin yanı sıra o ailelererin iaşe bedellerini de karşılıyor.

Konuşmaların ardından divan başkanı Ali Yılmaz , kongreye katılan misafir başkanlara ve üyelere  bir kez daha teşekkür etmesinin ardından kongreyi sonlandırdı.

NOT: Mehmet Demirel'in kongre konuşmasını Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz. 


YRP SON DÜZLÜKTE DAĞILDI!

GÖREVDEN ALINAN BAYKAL GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

5 YILDIR SOKAKLARA DOKUNAMAYANLARIN KALPLERE DOKUNDUKLARINI İDDİA ETMELERİ SİZCE İNANDIRICI MI?

PÜSKÜLLÜ; “ 31 MART’TA SANDIKLAR PATLAYACAK”

2019 YILI SELMAN DEDE GÜREŞ AĞASI VE BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ; “ PKK’NIN SİYASİ UZANTILARI DOĞU VE GÜNEYDOĞUDA SEÇİM KAZANMASIN DİYE ADAY ÇIKARMADIK”

BİRİCİNCİ, İLK KİTABI FEYİZ KIZI ROMANINI ÇIKARDI

ECEVİT KELEŞ: VERGİ VERDİĞİMİZ TRT'NİN TEK PARTİYE ÇALIŞMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ!

Uyuşturucu operasyonu! 1 tutuklama

ÖZ, ANNE SİNİ ZİYARET ETTİ, HAYIR DUASINI ALDI

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ HENDEK’E GELİYOR

CHP’li Curoğlu’ndan Atatürk heykeline saldırıya kınama

BAYRAKTEPE MUHTAR ADAYI FAİK İSLAM İNCİ’Yİ ZİYARET ETTİ

BBP’DE İLK KONGRE

SEÇİMİN ARİFESİNDE BELEDİYEDE NELER OLUYOR?

İNCİ’YE ZİYARETÇİ AKINI

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ HENDEK’DE!

FEYİZ KIZI ROMANI TANITIM VE İMZA GÜNÜNE DAVETLİSİNİZ

HENDEK, SİYASET MÜHENDİSLERİNİN PROJE ALANI MI?

Hendekli karateciler terfi etti

BAYRAKTEPE’Yİ YÖNETMEYE TALİP KADRO İSTİŞAREDE

PÜSKÜLLÜ, RAKİP ADAYLARI PROJE MANYAĞI MI! YAPACAK?

İNCİ BAŞKAN KAZA GEÇİRDİ, SAĞLIK DURUMU İYİ

HENDEK OLİMPİK SPOR KULÜBÜ AFYON'DAN KUPA İLE DÖNDÜ

TRAFİK ÖNEMLİ KONU!

BERAT KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN

BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

HAYIRLI KANDİLLER

HAYIRLI KANDİLLER

HAYIRLI KANDİLLER

BERAT KANDİLİNİZİ TEBRİK EDİYORUM

Yükleniyor

5 YILDIR SOKAKLARA DOKUNAMAYANLARIN KALPLERE DOKUNDUKLARINI İDDİA ETMELERİ SİZCE İNANDIRICI MI?

BİRİCİNCİ, İLK KİTABI FEYİZ KIZI ROMANINI ÇIKARDI

CHP’li Curoğlu’ndan Atatürk heykeline saldırıya kınama

BAYRAKTEPE MUHTAR ADAYI FAİK İSLAM İNCİ’Yİ ZİYARET ETTİ

İNCİ’YE ZİYARETÇİ AKINI

FEYİZ KIZI ROMANI TANITIM VE İMZA GÜNÜNE DAVETLİSİNİZ

HENDEK, SİYASET MÜHENDİSLERİNİN PROJE ALANI MI?

BAYRAKTEPE’Yİ YÖNETMEYE TALİP KADRO İSTİŞAREDE

BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

HAYIRLI KANDİLLER

YRP SON DÜZLÜKTE DAĞILDI!

GÖREVDEN ALINAN BAYKAL GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

PÜSKÜLLÜ; “ 31 MART’TA SANDIKLAR PATLAYACAK”

2019 YILI SELMAN DEDE GÜREŞ AĞASI VE BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ; “ PKK’NIN SİYASİ UZANTILARI DOĞU VE GÜNEYDOĞUDA SEÇİM KAZANMASIN DİYE ADAY ÇIKARMADIK”

ECEVİT KELEŞ: VERGİ VERDİĞİMİZ TRT'NİN TEK PARTİYE ÇALIŞMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ!

ÖZ, ANNE SİNİ ZİYARET ETTİ, HAYIR DUASINI ALDI

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ HENDEK’E GELİYOR

BBP’DE İLK KONGRE

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ HENDEK’DE!

PÜSKÜLLÜ, RAKİP ADAYLARI PROJE MANYAĞI MI! YAPACAK?

Hendekli karateciler terfi etti

HENDEK OLİMPİK SPOR KULÜBÜ AFYON'DAN KUPA İLE DÖNDÜ

Hendek’ten 6 madalya

TEMİZEL’İN HEDEFİ ALTIN

SAKARYA’LI SPORCULAR ANTALYA’YA DAMGASINI VURDU

TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜYÜZ

BU SESİ DUYUN!!! SPOR AŞIĞI YAŞANANLARA İSYANINI HAYKIRDI!

İrem madalya aşkına

HENDEK KÜRSÜYE EL KOYDU!

Karate sporcumuz Temizel BALKAN ŞAMPİYONU

MUTLULUKLAR SİZLERİN OLSUN…

MUTLULUKLAR DİLİYORUZ…

ÇELEN VE EKİN AİLESİNİ EN MUTLU GÜNLERİNDE SEVENLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Sapanca 5. El Sanatları Festivalinde Coşkulu Açılış

HACIKIŞLA YAYLA ŞENLİĞİNDE BUGÜN FİNAL GÜNÜ

ONLAR MURAD’LARINA ERDİLER

ENSAR KARDEŞİMİZ BEKARLIĞA VEDA ETTİ!

BEKARLIĞA VEDA ETTİ!

FURKAN, BEYZA’SINA KAVUŞTU

ALGIYLA BİR YERE VARAMAZSIN SİYASET MÜHENDİSİ…

HENDEK’TE OKUL ÇOCUKLARINA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ

SAYIN HENDEK HALKIMIZIN DİKKATİNE!

EĞİTİMDE ÇAĞ ATLADIK!!!

İLÇEMİZDE TAŞIMALI EĞİTİM 1 GÜN TATİL EDİLDİ, YARIN BU OKULLAR KAPALI

ŞEHİT ALİ GAFFARDA VELİ TOPLANTISI YOĞUN GEÇTİ

HAYIRLI OLSUN

2023-2024 YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TÖRENLE AÇILDI

HENDEK İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN HAYAT SU FABRİKASINA EĞİTİM

HENDEK ANADOLU LİSESİNİN TEMELİ NEDEN SESSİZ SEDASIZ ATILDI!

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 28 24 1 3 43 75
2.Fenerbahçe 28 23 1 4 50 73
3.Trabzonspor 28 14 10 4 8 46
4.Beşiktaş 28 14 10 4 7 46
5.Kasımpaşa 28 11 10 7 -2 40
6.İstanbul Başakşehir 28 11 11 6 3 39
7.Rizespor 28 11 11 6 -9 39
8.Antalyaspor 28 9 8 11 2 38
9.Sivasspor 28 9 8 11 -3 38
10.Adana Demirspor 28 8 9 11 4 35
11.Kayserispor 28 10 10 8 -6 35
12.Samsunspor 28 9 13 6 -4 33
13.Alanyaspor 28 7 9 12 -6 33
14.Konyaspor 28 7 11 10 -11 31
15.Ankaragücü 28 6 10 12 -3 30
16.Fatih Karagümrük 28 7 13 8 0 29
17.Hatayspor 28 6 11 11 -7 29
18.Gazişehir Gaziantep 28 7 14 7 -10 28
19.Pendikspor 28 6 14 8 -25 26
20.İstanbulspor 28 3 18 7 -31 13