GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-01-2023 10:40   Güncelleme : 29-01-2023 09:30

HENDEK BELEDİYESİNDE YOLSUZLUK İDDİALARI…

MAAŞLI GAZETECİLER KİM ? ET KOKARSA TUZLARSIN YA TUZ KOKARSA??? Hendek Belediye Avukatı-Hendek Belediyesi Mali İşler Müdürü ve Hendek Gerçek Haber Gazetesi imtiyaz sahibi üçgeni arasında gelişen olaylar bize yazımızın başlığını hatırlattı. Kamuoyu şehrül eminden açıklama bekliyor…

HENDEK BELEDİYESİNDE YOLSUZLUK İDDİALARI…

PANDORANIN KUTUSU AÇILDI!

1-Belediyenin avukatı , önce gazetecinin yaklaşık 1 yıl önce oğluna belediye tesislerinde yapılan düğün parasının belediyeye ödenip ödenmediğini dile getirerek; “ bu tür haberleri niçin yaptığını herkes bilecek!”  diyerek bir konuyu göz önüne sermiş.

KOY ÖDEME MAKBUZUNU KONU KAPANSIN!

Bunu çözüme kavuşturmanın tek bir yolu var. Gazeteci düğün bedelini ödedi ise ödeme makbuzunu  yayınlar, iddia böylelikle ortadan kalkar yok ödemedi ise belediye borç miktarını yayınlar kamuoyuda gerçekleri öğrenmiş olur, bu kadar basit…

AYLIK 3.000-3.500 TL ÜCRET NEYİN KARŞILIĞI?

2-Avukat bey gazeteciyi MAAŞLI GAZETECİ olarak lanse etmiş. Bu çok büyük bir iddia ve itham…Doğrudur yanlıştır bu onun iddiası. Bununla da kalmamış,  “HER AY BELEDİYEYE NE HİZMET VERDİN DE 3.000-3.500 TL ÜCRET ALDIN?!” sorularını yönletmiş.

Yeri gelmişken bizde soralım: Sahi hangi reklam ve tanıtım karşılığında aylık 3.000-3.500 tl ücret alıyorsunuz?

EKİP ARKADAŞINI TRUVA ATI OLARAK  NİTELEMİŞ!

Gazeteci avukatla bir sohbetini dile getirerek; avukatın (belediye başkan yardımcısı Hızır Çağrı Güngör’ün belediyede Ali İnci’nin Truva atı olduğunu söyledi!) söylemi gerçek mi değil mi? Bu soruda cevap bekleyen sorular arasında…

3- Tabi bu arada  Mali İşler Müdürünün kurumun alacağını tahsil etmek gibi bir görevi var, nihayetinde bu para kamunun parası…Alacağını tahsil etmesi en doğal bir davranıştır.

TUZ’UN KOKMASINI NEDEN BEKLEDİN?

4-Avukatı ES geçmek  olmaz. Adama sormazlar mı; “ madem bu konulara vakıftın,  bu kadar adildin, bu kadar kamu hakkını savunuyordun, neden bu kadar zaman zarfında sessiz kaldın?” Anlaşılan o ki sende et’in değil tuz’un koktuğunun farkına vardın…

HENDEK BELEDİYESİ NE KADAR DA ZENGİN VE ELİ AÇIK! BELEDİYE İMİŞTE BİZİM HABERİMİZ YOKMUŞ

Tabi yazıyı bir bütün olarak ele aldığımızda, daha yazının başlığında BASIN ZAN ALTINDA! Diyerek ALGI operasyonunu başlatmış. Aslında basın zan altında değil sen zan altındasın… İlçemizde ben hariç 1 yazılı basın ve 6-7 tanede İnternet habercileri mevcut. Aynı tanıtım ilan ve reklamları onların sayfalarında da yayınlandı, yayınlanmaya devam ediyor. İyi güzel de kişi başına 3 bin ile 3500 tl reklam ücreti ödeniyorsa totalde aylık olarak  25 bin tl’ye tekamül ediyor. Tabi haberciler arasında ödemelerde bir ayrımcılık yapılmıyorsa…Kaldı ki bu para kamunun parası, ilçe halkının parası…

BELEDİYE SAYESİNDE ZENGİN OLANLAR KİMLER?

Gazeteci yazar farklı bir yazısında da DÜZCE’den bir esnafa kesilen faturalardan bahsetmiş. Bununla yetinmemiş Hendek Belediyesi içerisinde belediye sayesinde birilerinin ZENGİN olduğundan bahsetmiş. Bu nasıl bir ahbap çavuş ilişkisi? Bu nasıl bir ticari ilişki?

Peki her şey bu kadar mı?

Tabiki değil, bunlar önümüzdeki süreçte yaşanacak kavganın sadece AYAK SESLERİ…

Tüm bu karşılıklı iddia ve ithamlar yenilir yutulur cinsten değil.Hem belediyemizin, hem belediye çalışanlarının, hem belediye eski hukuk adamının hem de gazetecinin aklanması ve ilçemizde yeni bir sayfa açılması olmazsa olmazdır.

Avukatın da dediği gibi MAÇ BAŞLADI AMA MERAK BU YA SONUCU NE OLACAK???

Yazar bir başka makalesinde de tüm Sakarya basınını da işin içine dahil ederek; “ tüm Sakarya basını da şaibe altındadır” demek sureti ile savaş alanını genişletmek ve kendisine alan açmak, taraftar oluşturmak gibi saiklerle yazısını süslemesi sadece nefsini tatmin edecek, bir şey kazandırmayacaktır.

Hülasa işin özeti şu ve; “ Hendek Belediyesi tüm bu iddiaları cevaplamak ve varsa bir yolsuzluk, usulsüzlük konuyu yargıya taşımakla yükümlüdür.Tabi bu arada iddialar ve ithamların hedefindeki gazeteci de yapabiliyorsa kendisini aklamak adına bu iddia ve ithamları yargıya taşımak sureti ile gerçeğin ortaya çıkmasına vesile olmalıdır…”

 

   BU ÜCRET HABER BAZINDA MI YOKSA REKLAM BAZINDA MI?

Bir diğer anlı şanlı, ben malımla mülkümle arkasındayım! diyerek yerel seçimler öncesinde açıkça kendi yerini belirleyen bir diğer internet habercisi gazeteci de topa girmiş ve aklınca yazarın yazısına taraf olmuş. Bu takdir edilecek bir tavır ancak; keşke yazıyı sadece bir internet reklamı üzerinden alıp hedef küçülteceğine, sadece internet ilanı üzerinden vergisi ödenen kazanç kutsaldır tezinden hareket edip diğer iddia ve ithamları yok saymak ya da onları savunamamak  bir acziyet ifadesinden başka bir şey değildir.

HERKES ETEĞİNDEKİ TAŞLARI DÖKSÜN

O nedenle yazıda geçen diğer iddia ve ithamlarada sahip çıkabilmeliydi. Kankasını savunan kahraman!  gazeteci keşke kendisinin de belediyeden aldığı reklam ve tanıtım ilan ücretinin aylık ne kadar olduğunu açıklama cesaretinde bulunabilseydi.

UCUZ KAHRAMANLIK

Yok öyle etrafından dolaşıp kahraman rollerine bürünmek...Herşeyin sırası var gün gelir ortaya dökülür, hiçbir şey saklı kalmaz…Son söz:  Yazdığı KAMUOYUNUN DİKKANE! başlıklı makalesini  efendilerinden gelen emir üzerine gün içerisinde sitesinden kaldırması sözde  ucuz kahramanlığın ömrünü gösterdi. Kelebek ömürlü olmayacaksın...

AdminAdmin