GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-12-2022 14:48   Güncelleme : 03-01-2023 09:33

HENDEK BELEDİYESİ 35 BİN TON PATATES DAĞITMIŞ!!!

Sakarya genelinde Patates üretimi resmi verilere göre 5 bin ton iken Hendek Belediyesinin üretip vatandaşa dağıttığını iddia ettiği 35 bin ton patates rekorlar kitabına girmeli!!! İlçemiz basınına Hendek Belediyesi tarafından servis edilen haber bize KÜÇÜK DİLİMİZİ YUTTURDU!!! Servis edilen haberde açıklanan miktar tam tamına 35.000 ton patates dağıttık!!! Demek ki biz Hendek’te değil uzayda yaşıyoruz!!! Maşallah yerel basında okumadan, kontrol etmeden haberi geldiği gibi servis etmeyi beceri sanmış...Ya hesap bilmiyorlar ya da sayı saymayı...

HENDEK BELEDİYESİ 35 BİN TON PATATES DAĞITMIŞ!!!

Zira pandemi döneminde dağıtılan 20 ton olduğu iddia edilen patatesler kamera kaydı eşliğinde  ilçe merkezinde vatandaşlara dağıtılmış bu konu gazetelerde böyle haber olmuştu.

İŞİMİZ GÜCÜMÜZ HENDEK!

PROJELERİ TEKER TEKER HAYATA GEÇİRDİK

Ayrıca yine Sakarya Valiliğimiz ile birlikte Akova’da muhtarlık binasının temelini atarak Akova Mahallemize muhtarlık binası kazandırdık. Çalışmaları devam ediyor Yeni yılda hizmete başlayacak. Bir başka mahallemiz olan Çamlıca mahallemizde ise Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş. (AGDAŞ) ile işbirliğimiz neticesinde Çamlıca Mahallemizi Doğalgaz ile buluşturduk.

HENDEK, SAKARYA OVASININ BİLE ÖNÜNE GEÇTİ!

PATATES İHRACAAT MERKEZİ HENDEK

1992 yılında dönemin Başbakanı Süleyman Demirel, Arifiye ilçesinde kurulu olan Toyota fabrikasının temel atma töreninde 'Patates yerine otomobil üreteceğiz' demişti, öyle de oldu! 1996 yılında ilimizde 100 bin ton üretilen patatesin üretim miktarı 20 yıl içerisinde hızla çakılarak, 5 bin tondan aşağıya düştü. Türkiye'de ilk patatesin üretildiği ilimizde, 'Meşhur Adapazarı Patatesi' böylece tarih olurken Hendek, Patates ihracaat merkezi oldu!

35 BİN TON PATATES DAĞITTIK!!!

1900 vatandaşımıza hasta nakil hizmeti verdik. Konferans ve panellerin yanı sıra 7 bin adet fidan diktik, toplamda 35 bin ton patates dağıttık. Hayvan barınağımızda şartları iyileştirdik, daha iyisini yapmak için düğmeye bastık. 9 bin 565 vatandaşımızı işe yönlendirdik. İşçi kardeşlerimizle büyük bir aile olduk. Sporun her alanında başarılı çalışmalar gerçekleştirerek sporun ve sporcunun yanında olma gayretimiz ilk meyvesini verdi ve 2022 yılının son çeyreğinde Hendek Belediyesi Karate Kulübü sporcumuz Yusuf Eren Temizel göğsümüzü kabarttı ve Dünya Şampiyonluğu elde ederek bizleri gururlandırdı. Karatoprak mahallemizde tarihi çeşmeyi ve köy konağını restore ettik. Yeşilyurt iş merkezlerini, Ulaşım Eylem Planı 1 ve 2.etaplarını tamamladık. Her bebek bir fidan projesini ise bu yılda devam ettirdik. Sıfır atık çalışmalarını başlattık.

AdminAdmin