YEREL
Giriş Tarihi : 14-10-2022 16:18   Güncelleme : 15-10-2022 12:11

FESTİVALE BEKLENEN İLGİ OLMADI

Yaklaşık 5 gün sürecek olan Hendek Karadeniz Havalisi Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 1. Kültür Sanat Festivali törenle başladı.

FESTİVALE BEKLENEN İLGİ OLMADI

Hendek Belediyesi ve bazı işadamlarının maddi katkıları ile düzenlenen Karadenizliler Derneği  1. Kültür Sanat Festivali ilçemiz Ticaret Merkezi  (Pazaryeri) nde başladı.

DERNEKÇİLİK GÖNÜL İŞİDİR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrasında kürsüye gelerek katılımcılara hitaben konuşma yapan dernek başkanı Mehmet Paslı; “  “derneğimizin amacı kardeşlerimiz arasındaki muhabbeti artırabilmek, düğünler gibi güzel anıları ve anları paylaşmak, cenazeler gibi moral desteğinin  ihtiyaç görüldüğü durumlarda  kardeşlerimize destek vermeye çalışmak, ihtiyaç sahibi olan ailelerimize  ve öğrencilerimize destek sağlamak gibi sosyal projelerin yanı sıra  sosyokültürel ve mesleki projelerle kültürümüzü,derneğimizi ve göreneklerimiz gelecek nesillere aktarmaktır” diyerek vizyonlarını açıkladı.

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Başkan Paslı, “ bu vesile ile desteğini esirgemeyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na,  bizlere desteklerde bulunan sponsorlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize , bizlerden desteklerini esirgemeyen esnaflarımıza teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” diye konuştu.

BEKLENEN KATILIM OLMADI

5 gün sürcek olan festival programına 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu,  AK Parti İlçe Başkanı H.Serdar Baykal,  CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar, Hendek Belediye personeli ile birlikte bir kısım mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

MEHTER TAKIMI DAMGA VURDU

Program Sakarya Büyükşehir Bünyesinde faaliyet gösteren Mehter Takımı sahne aldı ve Çırpınırdı Karadeniz olmak üzere değişik parçaları seslendirdiler. Protokol ve katılımcılar mehteran takımına eşlik etttiler.

NOT: Festivalden görüntülerin olduğu videomuzu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.

 

AdminAdmin