YEREL
Giriş Tarihi : 29-09-2022 11:30   Güncelleme : 30-09-2022 11:41

FEN LİSESİ...BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ!!!

YÖNETMELİK Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından: SAĞLIK VE GÜVENLİK İŞARETLERİ YÖNETMELİĞİ DİYOR Kİ?

FEN LİSESİ...BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ!!!

Genel yükümlülük

MADDE 5 – (1) İşveren, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 10 uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince işyerinde gerçekleştirilen risk değerlendirmesi sonuçlarına göre; işyerindeki risklerin ortadan kaldırılamadığı veya toplu korumaya yönelik teknikler veya işin organizasyonunda kullanılan önlem, yöntem veya süreçlerle yeterince azaltılamadığı durumlarda, bu Yönetmelikte yer aldığı şekliyle sağlık ve güvenlik işaretlerini bulundurur ve uygun yerlerde kullanılmasını sağlar.

Yönetmelikte de belirtildiği üzere inşaat alanında TABELA ile inşaatın yüklenici bilgileri, inşaat mühendisi, inşaatın başlanacağı ve bitiş tarihi gibi bilgilerin bulundurulması zorunluluğu hükmü var iken, Hendek Belediyesi bünyesinde bulunan TÜRKAY şirketinin bu yönetmeliğe uymamamsı bir yana alanda şantiye binası ve güvenliğini koruyacak personelin olmaması vs.

Biz Belediyecilikten anlamıyoruz. Belediyecilik onların işi…Açıklamadan 1,5 yıl sonra gelinen NOKTA!

İnşaatı üstlenen Hendek Belediye Başkanı  ve TÜRKAY şirketinin yönetim kurulu başkanı  sıfatı ile kamuoyuna  2 Haziran 2021 tarihinde  Belediye Meclisinden yapmış olduğu açıklamayı hatırlamanız açısından bir kez daha yayınlıyoruz…

 

 

FEN LİSESİ

Hendek’in yıllardır hayalini kurduğu, eğitim alanında ısrarla talep ettiği ve sabırsızlıkla beklediği Fen Lisesine nihayet kavuştuklarını söyleyen Başkan Babaoğlu, “Hendekli gençlerimiz, yavrularımız en iyi eğitimi alsın, geleceğe güvenle baksın diye Ulusal Eğitim Kampüsü projemizi hazırlamış, göreve geldiğimiz andan itibaren bunun hayata geçmesi için adımlarımızı atmıştık. Nüfusu 1 milyonu aşan Sakarya’da 4 Fen Lisesi ve 1 Sosyal Bilimler Lisesinin olduğunu belirterek, Sakarya’mızın ihtiyacı ve Hendek’imizin avantajlarını her fırsatta anlattık. Çok şükür Fen Lisesinin Hendek’e yapılacak olması bizim için büyük bir başarı, Hendek için kazanımdır. Geçen yıl Milli Eğitim Bakanımız Sn. Ziya Selçuk’a aktardığımız, MHP Grup Başkanvekilimiz Sayın Muhammed Levent Bülbül’ün de tam desteklediği Fen Lisesinin onaylanmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Hendek bunu hak etti. Hendek başardı” dedi.

Yasal süre kendilerinin ifadesi ile 31 Aralık 2022 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına  DEVREDİLECEKTİ!!!

 

20 DERSLİKLİ OLACAK

Babaoğlu, “Bugün gelinen noktada alınan onayın ardından Hendek Orhangazi Anadolu Lisesi yanında bulunan Milli Eğitime tahsisli araziye 20 derslikli; spor, sanat, sosyal aktivitelerin rahatlıkla yapılabileceği, sınıfları son teknolojiyle donatılmış dört dörtlük bir okul inşa edeceğiz. İnşallah Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ın oluru ile kısa zamanda Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile bir protokol imzalayacağız. 20 derslikli Fen Lisesinin yapımını belediyemiz iştiraklerinden olan Türkay A.Ş. üstlenecek. Hendek Belediyesi olarak imzalanacak protokol sonrasında verilen yasal süre içerisinde okulumuzun anahtarını teslim edeceğiz” dedi.

SABIRSIZLANIYORUZ

Okul binasıyla alakalı olarak tüm teknik detayların hazırlandığını ifade eden Babaoğlu, “ Hendek’in kazandığı bu muhteşem eseri bir an evvel hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz. Hendek’in yıllardır beklediği bu eğitim yatırımına; Ben ve arkadaşlarımın gönlünden geçen bir isim var. Eğer kendisinin de uygun bulması halinde Hendek’e kazandıracağımız bu Fen Lisesine Dr.Devlet Bahçeli adını vermeyi ya da Genel Başkanımızın uygun gördüğü bir ismin verilmesini planlıyoruz. Protokolün ardından projemizle birlikte Sayın Genel Başkanımızı ziyaret edeceğiz.

 

AdminAdmin