YEREL
Giriş Tarihi : 18-10-2022 09:09   Güncelleme : 18-10-2022 09:14

ETE KEMİĞE BÜRÜNMÜŞ ADAM GİBİ PROJE…

Teşbihte hata olmaz! Hani bir söz vardır: Kedi olalı bir fare tuttun! Gibi… Kurumlarla ortaklaşa imza altına alınan işbirliği protokolüne göre 3-6 yaş arası yaklaşık 250 ana okulu öğrencileri eğitim görecekler.

ETE KEMİĞE BÜRÜNMÜŞ ADAM GİBİ PROJE…

Hendek Belediyesi , Sakarya Üniversitesi, Hendek Jimnastik Kulübü ve Hendek İlçe Spor Müdürlüğünün ortaklaşa hazırladıkları projenin, protokol antlaşması yapılarak imza altına alındı.

BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATIYORUZ

Hendek Belediyesi nikah salonunda gerçekleşen imza protokolünde konuşma yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu; “  bir çoğumuzun evlatları şu anda jimnastik kulübümüzde öğrenci olarak bulunuyorlar. Biz burada ağırlıklı olarak jimnastikçi yetiştirmek adına bir program yapmıyoruz. Tabiki öğrencilerimiz arasında  çocuklarımızın hangi eğilimlere daha yatkın olup olmadıkları hocaları tarafından tespit edilecektir. Bebeklikten yeni çıkmış evlatlarımıza spor yapmayı sevdirmek, spor yapma alışkanlığını kazandırmak, çocuklarımızı doğru alanlara yönlendirecek, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ; “ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” sözü bu projede hayat bulacak. Çocuklarımızın küçük yaşya spora başlamaları adına tüm kurumlarımızla iş birliği halinde böyle bir programın yapılmasına hep beraber karar verdik. Bunu kıymetli buluyorum. Coğrafi yapımız ve genç nüfusumuzun fazla olması sebebi ile ilçemizde 4 binin üzerinde sporla uğraşan lisanslı sporcularımız mevcut. Spor yapmayı seven yapıları nedeni ile çok büyük başarılara imza atıyoruz, atmaya da devam edeceğiz. Güreş, Karate, Hentbol ve Futbol bunların başında geliyor. İçine girdiğimiz her spor dalında çok başarılı olduğumuzu görüyor bundan sonra da olmaya devam edeceğimize gönülden inanıyorum.

HİZMETLERİMİZİ ADİL VE EŞİT ŞEKİLDE VERİYORUZ!

Hendek Belediyesi olarak biz bu projede gerek hoca tedariğinde gerek ulaşımda, gerek salon tedariğinde gerekse ihtiyaç halinde malzeme tedariğinde kıymetli hocalarımızın ve ailelerin yanında olduğumuzu, buradan bir kez daha ifade ediyorum. Belediye olarak bunlarla sınırlı kalmıyor, ilçemizde faaliyet gösteren tüm kulüplerimize bütçemiz ve yetkimiz oranında imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. Hizmetlerimizi herkese eşit ve adil biçimde sunuyoruz. Hendek Belediyesi kurumlarla dost bir şekilde  ilişkilerini sürdürmektedir. Bizim çocukluk dönemlerimizde spor yapmak biraz daha güçtü ancak günümüzde bu daha da kolaylaştı. Bugün ailelelr çocukları ile birlikte gelerek antrenmanlarını izlemelerini çok kıymetli buluyorum. Bu çocuklarla ilgilenmeniz onların gelişimleri adına çok büyük bir motivasyondur. İnşallah bunun meyvalarını çocuklarımız büyüdükçe almaya devam edeceksiniz. “diyerek yeni bir müjde verdi.

EKİM SONU  FEN LİSESİ VE SEBA SPOR KOMPLEKSİNİN TEMELİNİ ATACAĞIZ

Babaoğlu, Hendek Atatürk Stadyumu yanındaki Süleyman Seba Spor Kompleksinin yapımınada ay sonunda başlayacağız. Bu projemizin içerisinde jimnastikçilerimizin istekte bulundukları aletli jimnastik salonuda inşa edilecek. Sadece bununlada kalmayıp ilçemizin farklı bölgelerine de bu manada tesislerin kazandırılması için çabalarımız devam ediyor. İlk etapta Süleyman Seba Spor Kompleksimizi geçte olsa inşa edeceğiz, ilçemize hayırlı olsun” dedi.

AdminAdmin