SİYASET
Giriş Tarihi : 05-04-2023 21:43   Güncelleme : 06-04-2023 13:03

EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ 15.000 TL VAADİ HÜKÜMETTE RAHATSIZLIK YARATTI

KAYNAK VAR MI YOK MU?

EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ 15.000 TL  VAADİ HÜKÜMETTE RAHATSIZLIK YARATTI

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun emekli ikramiyelerini asgari ücret seviyesine yükselteceğine yönelik vaadine tepki gösterdi. Erdoğan, "Birileri emeklilerimizin maaşları ve ikramiyeleri üzerinden istismar siyaseti yürütüyor.. Bu kişi verdiği sözü yerine getirmiyor." ifadelerini kullanmasınının yanı sıra Maliye Bakanı’da bu işin maliyetinin 300 Milyar TL olduğunu, bunun kaynağının olmadığı yönünde açıklamada bulundu. Seçime saatler kala emekliye bahse konu olan ikramiyeyi, verirseniz hiç şaşırmayız…

UNUTMAYIN…

-Siz daha önce EYT hakkında ,  “EYT çıkarsa ülke batar,  sonuç seçim kaybetmekte olsa EYT çıkmaz” dediniz mi dediniz. SONRA???

- Emeklilere bayram ikramiyesi öneren Kılıçdaroğlu’na; “ nerden vereceksin, para mı var? “ dediniz mi dediniz, peki sonra neden, nasıl verdiniz ?

-KKM’a 1 yılda 200 MİLYAR TL ödediniz mi, ödediniz. Yani bankalarda o tarihte parası bulunan mudi sayısı 600 bin civarındaydı. Yani fakir milletten aldınız mudi sahiplerine, bankada parası olanlara verdiniz. Bugün bu sistemi rafa kaldırdınız, neden ? Çünkü muhalefetin bütün uyarı ve ikazlarına rağmen devam ettirdiniz en sonunda yanlışınızın ayırdına vardınız ve bundan da vazgeçtiniz.

HÜLASA;

 Türkiye Cumhuriyeti zengin bir devlettir. Döviz bazlı garanti verilerek yapılan GARANTİLİ ödemeleri TL’ye çevirsek bugün muhalefetin her emekliye bayram ikramiyesi olarak vermeyi vadettiği 15 bin TL’nin kaynağı kendiliğinden ortaya çıkar…

 

 

AdminAdmin