GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2023 09:27   Güncelleme : 20-02-2023 09:11

DERS ALMAK ÜZERİMİZE FARZ OLDU. WC BÜYÜK SORUN…

GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMİYOR İlçemiz Hendek olunca haber gani tabi görmek isteyene…Dün Remziefendi caddesi üzerinde ana isale hattında meydana gelen arıza nedeni ile kısa sürelide olsu su kesintisi yaşanması münasebeti ile ilçemiz merkezindeki umumi WC’ler kullanım dışı kaldı.

DERS ALMAK ÜZERİMİZE FARZ OLDU. WC BÜYÜK SORUN…

SU OLMAYINCA WC’LERİN KIYMETİ HARBİYESİ YOK

Bildiğiniz gibi Güneydoğu illerimizden 11 ilde 6 Şubat günü meydana gelen asrın felaketi depremin ardından WC’lerin kıymeti bir kez daha öne çıktı. Zira su olmayınca açık olan WC’lerinde bir kıymeti harbiyesi olmuyor.  Deprem bölgemizde aradan 10 gün geçmesine rağmen halen bu sorun tamamen çözülemedi ve sağlık yetkililerinin açıklamalarına göre salgın hastalıkların çıkması kuvvetle muhtemel. Şu halde bizim bu yaşananlardan dersler çıkarmamız üstümüze farz…

ZAMANIMIZ VAR. 3-5 TONLUK SU DEPOLARI İNŞA EDEREK YAŞANABİLECEK OLUMSUZLUĞUN ÖNÜNE GEÇEBİLİRİZ

Bugün şükürler olsun bölgemizde deprem yok, harp yok darp yok.Ama beklenen bir deprem var!  İlçede kısa süreli yaşanan su kesintisi WC’leri işlevsiz bıraktı. Öyle ise bizim yerel yönetimimiz derhal bu işe odaklanmalı ve ilçe merkezinde mevcut olan Yeni Cami, Orta cami ve Hendek Anadolu Lisesi önündeki WC’lere 3-5 tonluk su  depoları  inşa edip sisteme entegre etmek  sureti ile yarın yaşanabilecek bir olumsuzluğun önüne geçebilmek bizim elimizde.

KULAĞINIZIN ÜSTÜNE YATTINIZ

Her ne kadar Atatürk parkında söz vermenize rağmen WC yapmaktan vazgeçtiğinizi, mevcut işletmenin WC’lerinin vatandaşa 24 saat açık olduğunu,”“ben kontrol ettim isterseniz sizde kontrol edebilirsiniz” demenizden 2 gün sonra bahse konu olan WC’lerin kapısının vatandaşa kapalı olduğunu video ile tespit edip yayınlamıştık. Buna rağmen kulağınızın üstüne yattınız.

EN BÜYÜK SERMAYE ZAMAN…

Zamanımız var, imkanımızda var. Nasıl ki Hendek Belediyesi deprem bölgesinde kullanılmak üzere seyyar WC’lerin imalatına başlamışsa ilçemizde görülen bu sorunu da bertaraf edebilir. YANILIYOR MUYUM?

NOT: Dün yaşanan isale hattı arızasının çalışma görüntülerini Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.

AdminAdmin