GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2023 18:27   Güncelleme : 04-03-2023 13:09

CUMHUR İTTİFAKINDAKİ ÇATLAK MECLİSTE SU YÜZÜNE ÇIKTI

BABAOĞLU AK PARTİ MECLİS ÜYESİNE: “ BURADA TRİBÜNLERE OYNAMA ,BU SORULARI BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE ONLARA SOR”

CUMHUR İTTİFAKINDAKİ ÇATLAK MECLİSTE  SU YÜZÜNE ÇIKTI

Mart ayı olağan meclis toplantısı öncesi meclis başkanı meclisi  saygı duruşu ve dua ile açtı.  Her mecliste gündem maddelerine ilave yapılırken bu kez  gündem maddesi çıkartılarak 8 gündemli meclis 7 gündem maddesi ile tamamlandı. Gündem maddeleri oy birliği ile geçti.

FEN LİSESİ YETİŞİRSE BURADA ,YETİŞMEZSE HEMEN YANINDA BULUNAN OKULDA 3 SINIF OLARAK ÖĞRENCİ KABUL EDECEK

Meclis başkanı Babaoğlu, önceden hazırladığını ifade ettiği metni okuyarak meclis üyelerini bilgilendirdi. Babaoğlu, Fen Lisesi konusunda yaptığı açıklamasında; “ inşaatı halen devam eden ve 31 Ekim 2022 tarihinde  temelini attığımız Devlet Bahçeli Fen Lisesi 20 derslikli  okulumuzun inşaat çalışmaları o günden bu güne ara vermeden devam ediyor. Sürekli artan maliyetler nedeni ile kamunun iş yaptırmakta zorlandığı, yüklenici firmaların inşaat için fiyat ve değer biçemediği böyle bir dönemde çok şükür son katın tabliyesine kadar geldik. Standartalarında çok çok üstünde bir bina inşa ediyoruz. Bodrum üzeri 4 kata ulaştık. Kaba inşaatın en geç bir ay içinde tamamlanmasını hedefliyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımızla birlikte bu okulumuzu yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirmeyi planlıyoruz.

Zira Hendek Devlet Bahçeli Fen Lisesi bir dahaki dönem öğrenci alımına başlayacak. Binamız yetişirse burada, yetişmezse hemen yan okulda bulunan 3 sınıfta planlandığı gibi eğitim ve öğretim başlayacak. “ bilgisini paylaşarak geçmişte yaşanan 28 Şubat’ı kınadığını belirtti.

Meclis üyesi tarafından gelen bir soruyu yanıtlayan  meclis başkanı; “ Hendek lisesinin olduğu yer hazineye ait bir yer.  Biz sadece Hendek Belediyesi olarak  Hendek Belediyesinin Yenimahalledeki alanının okul yapılmak üzere devrini gerçekleştirdik. Yıkılan lise alanında bizim ticaret ya da belediyeye ait bir bina , herhangi bir şey yapmamız söz konusu değil. Burada mevcuttaki otoparkımızla birlikte Hendek meydanıyla alaklı bir projemiz var. Otopark ve mydanla ilgili çalışmalarımız olacak ve sizlerle paylaşacağız. “dedi.

İÇÖZ MAHALLESİNDEKİ SORUNU DİLE GETİRDİ, GETİRDİĞİNE PİŞMAN OLDU

Mecliste söz alan AK Parti meclis üyesi Lokman İçöz beldesinin eksikliklerini şu sözlerle dile getirdi. İçöz; “  SAYIN BAŞKANIM, Hüdaverdi başkanımıza söylüyoruz ama tabi doğalgaz geçtikten sonra mahallemizde en azından şu an asfalt dökemeyiz ama en azından stabilize malzemeyle sorunu çözebiliriz, teşekkür ediyorum” demesi karşısında eleştiriye tahammül gösteremeyen başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır’ın çıkışı ortamı gerdi. Söz alan Bahadır; “başkanım ben söz almayacaktım amma, meclis üyem Lokman İçöz, söylemi ile gündem oluşturmak istiyor, tribüne oynuyor! Şu anda bütün ekiplerimiz Çamlıca’da. Çalışmalar hakkında kendisine telefonla bilgi verdim. Laf olsun diye konuşmaya gerek yok. İkimiz aynı bölgedeniz, yan yanayız. Şu anda Çamlıca’mızın 4 sokağı kilitli parke taş olacak. Çamlıcamızda eskiden 4 mahalle vardı şimdi 2 mahalle oluyor ancak bu durum vatandaşlarımızda tepkiler oluşturdu. Çalışmalarımız Çamlıca’da devam ediyor, Lokman beyde bunu iyi biliyor” demesi üzerine söze giren Lokman İçöz;

İÇÖZ BİR GERÇEĞİ DİLE GETİRDİ: "VATANDAŞA CEVAP VEREMEZ DURUMA GELDİK!"

“ sayın başkanım 4 mahallemizide bizzat gezdim, arabalar kütür kütür altlarını vuruyor. Allah rızası için bugün asfalt dökülmez ama geri dönüşüm malzemesi ile bunu yaparız dedim. Bu sorunu bugün yine söylememe rağmen , ben bunu bugün söylemekten zevk duymuyorum ama orada insanlar camiye giderken, caddede yürürken “ Lokman başkan sizler ne işe yarıyorsunuz?” sorularına muhatap oluyorum. Bunu dediklerinde artık cevap veremez duruma geldik.” Diyerek karşılık verdi.

BURADAN TRİBÜNLERE OYNAMA!

Bu söylemine  cevap veren meclis başkanı Babaoğlu; “ Lokman abi, vatandaşımızın bütün isteği eksikliklerin tamamlanması noktasındadır. Bizler siyaset yapıyoruz. Vatandaşımızın sorununu tabiki çözeceğiz ama her söylediğinden de etkilenip, ordan aldığını buraya taşımak , sizin bu konuda amotisör göreviniz olacak yani. Sen burada sadece Çamlıca’nın meclis üyesi değilsin. Burdaki 25 meclis üyesi Hendeğin tamamını temsil ediyor. Bizim söylemimiz şu. Önce Çamlıca’nın sorunu çözülsünde diğerleri ne olursa olsun değil. Çık meydana halka sor derler ki bütün ekipler Çamlıca’da, Çamlıca’dakilere sorsan farklı söylerler. Şimdi siz burada söylüyorsunuz ama BURADAN TRİBÜNLERE OYNAMANIN BİR ANLAMI YOK! Zamana dayalı işleri bekleyeceğiz. Öyle bir dünya yok. “cevabı mecliste tansiyonu yükseltti.

BUNLARI BÜYÜKŞEHİR NEDEN YAPMIYOR DİYE BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE SORMANI BEKLİYORUM!

Bununla da yetinmeyen meclis başkanı Babaoğlu ses tonunu yükselterek Lokman İçöz’e; “ Pazartesi günü Büyükşehir meclisinde BÜYÜKŞEHİR BUNLARI NİYE YAPMIYOR  diye konuşmanı bekliyorum senden!” söylemi Cumhur İttifakı içerisinde su yüzüne vurulmamış duyguları su yüzüne çıkardı.

Şimdi, yapılacak olan Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisinde Hendek meclis Üyesi Lokman İçöz’ün  Babaoğlu’nun talimatını mecliste dile getirip getiremeyeceği merakla bekleniyor.

AdminAdmin