GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2023 11:05   Güncelleme : 18-03-2023 16:01

Çanakkale Zaferinin 108. Yıl dönümü törenle kutlandı.

18 Mart Çanakkale Zaferinin anma töreni ilçemiz Cumhuriyet alanında Atatürk anıtı önünde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından anıta Hendek kaymakamlığı, Hendek Belediye Başkanlığı, Muharip Gaziler Derneği ve Kuvvayi Milliye Derneği çelenkleri konuldu.

Çanakkale Zaferinin 108. Yıl dönümü törenle kutlandı.

ÇANAKKALE TÜRK’ÜN KAHRAMANLIK DESTANIDIR

Günün anlam ve önemini ifade eden konuşma ilçemiz askerlik şubesi başkanı Ast. Muhammet Ulu tarafından yapıldı. Türk’ün kahramanlık destanı olduğunun altının çizildiği konuşmada ; “ 18 Mart tarihi aslında tüm dünyanın hafızasında Çanakkale Zaferinin yıl dönümü olarak yer almaktadır. 18 Mart şartlar ne olursa olsun her  Türk askerinin her şeyi göze alabileceğinin en önemli kanıtı olmuştur” dedi.

ŞEHİT KABİRLERİ ZİYARET EDİLDİ

Tören okul öğrencisi kızımızın Çanakkale adlı şiiri okuması ile ilçe merkezindeki tören sona erdi. Tören Hendek kabristanlığında meftun bulunan şehit kabirlerinin ziyareti ile son buldu. Hendek Kaymakamlığından alınan bilgilere göre 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili ilçemiz ticaret merkezinde toplantı salonunda Pazartesi günü 18 Mart Çanakkale Zaferi temalı program düzenlenecek.

AdminAdmin