GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2023 14:46   Güncelleme : 25-01-2023 14:56

BU AYIP BİZE YETER!

Şehidimiz Ali Gaffar Okkan’ın şehadet şerbetini içmesinin üzerinden 22 yıl geçti. İlçemizde adına çalıştaylar, konferanslar düzenlendi. 2001 yılından günümüze acısı yüreklerimizde olan şehidimiz Ali Gaffar Okkan her yıl 24 Ocak günü olumlu ya da olumsuz hava şartlarına rağmen kabri başında dua ve niyazlarla yad ediliyor.

BU AYIP BİZE YETER!

ŞEHİDİMİZE VERİLEN ÖNEMİN KÜÇÜK BİR KESİTİ!

Geçmiş yılları kısaca hatırlayacak olursan anma günün öncesinde şehidimizin posterleri hazırlanır ve zabıtalar eşliğinde ilçemiz esnaflarına dağıtılır, işyerlerinin camlarına asılırdı. Özellikle kabristan yolu olarak bilinen Bağdat caddesindeki esnafkarın camlarını şehidimizin posterleri ile donatılırdı.

SÖYLEMLE EYLEM ÖRTÜŞMÜYOR

Gelin görün ki kürsülerde atıp tutmakla;  “ kıymetli büyüğümüz, şehrimizin medarı iftiharı, şehit Ali Gaffar Okkan’ı doğduğu bu topraklarda her yıl olduğu gibi bu yılda saygı, rahmet ve dua ile anıyoruz. Şehidimiz yaptıklarıyla önce bizlerin sonra tüm ülkemizin örnek alması gereken bir devlet adamıydı. Şehitlerimiz bizim ilhamımızdır, iftiharımızdır, itibarımızdır, istikbalimizdir. sözleri doğruları ifade ederken bugünkü  programın sahipliğini yapan Hendek Belediyesi bugün söylemleri ile eylemlerinin örtüşmediğine şahitlik ettik.

BU VURDUMDUYMAZ DAVRANIŞINIZLA  TARİHE GEÇTİNİZ!!!

Tıpkı Bayraktepe tesislerinin hemen altında bulunan şehitlerimizin temsili resimlerinin yer aldığı şehitlikteki isimleri okunamaz halde, resimlerinin tanınmaz bir halde olması gibi...Kabristanlık yolu caddesindeki esnaflarımızın hiç birinin camında  şehidimizin posterinin asılı olmaması bizi bir kez daha düşündürdü. Sakın baba işyeri Ekmek Fırınındaki poster sizleri yanıltmasın o poster yıllardın o camda asılı vaziyette...

Bir kez daha hatırlatmak isteriz ki vatandaş sizlerden SÖYLEM değil, söylemlerinizle eşit EYLEM  bekliyor.

NOT: Bağdat caddesinin esnaflarının görüntülerinin yer aldığı videoyu Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz. YORUM SİZİN…

AdminAdmin