SİYASET
Giriş Tarihi : 03-11-2022 11:38   Güncelleme : 03-11-2022 17:03

BTP İL BAŞKANI SAĞLAM’DAN 6’LI MASA AÇIKLAMASI

BTP İl Başkanı Sağlam, “Biz altılı masanın sağduyulu bir karar vereceğini ve buradan olumsuz bir karar çıkmayacağını düşünüyoruz.

BTP İL BAŞKANI SAĞLAM’DAN 6’LI MASA AÇIKLAMASI

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Sakarya İl Başkanı Mehmet Sağlam partisinin altılı masaya katılma talebi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

AK PARTİ İKTİDARININ DEĞİŞMESİNİ İSTİYORUZ

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın altılı masaya açık bir çağrıda bulunarak, ‘Ben, partimiz, tüm teşkilatımız 20 yıllık AKP iktidarının değişmesini istiyoruz, bu anlamda kendimizden fedakarlık yapmaya hazırız, bizi parti olarak o masaya alın almıyorsanız da bunun nedenini açıklayın” diye açık bir çağrıda bulunduğunu belirten Sağlam, “Bu Türk siyasi tarihinde görmeye alışık olmadığımız dobralıkta bir açıklamaydı. Bu açıklamaya İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener hemen bir tepki verdi ve parti genel merkezimizde genel başkanımızı ziyaret etti ve 14 Kasım'da yapılacak altılı masa toplantısına bu konuyu götüreceğini ifade etti” dedi.

MASANIN İRADESİNE SAYGI DUYUYORUZ

BTP’nin altılı masaya katılım talebi konusunda İYİ Parti Sözcüsünün ifadesiyle Sayın Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu arasında da bir görüşme olduğu belirten Sağlam, “Biz şunu söylüyoruz; 14 Kasım'da yapılacak olan toplantıdan olumsuz bir sonuç çıkacağını düşünmüyoruz. Bu toplantıdan çıkacak karara saygı duyuyoruz, liderlerin iradesine saygı duyuyoruz. Biz altılı masanın sağduyulu bir karar vereceğini ve buradan olumsuz bir karar çıkmayacağını düşünüyoruz. Zaten hem İYİ Parti tarafından hem de CHP tarafından gelen olumlu açıklamalar da bunu ifade ediyor” dedi.

 

AdminAdmin