SİYASET
Giriş Tarihi : 07-09-2022 17:53   Güncelleme : 08-09-2022 09:24

BÖYLE MECLİS CUMHUR İTTİFAKININ CANINA MİNNET!

Hendek Belediyesi’nin adli tatil sürecinin ardından beklenen Eylül ayı meclis toplantısı şehrülemin Turgut Babaoğlu başkanlığında 13 gündem maddesi ile toplandı.

BÖYLE MECLİS CUMHUR İTTİFAKININ CANINA MİNNET!

BARDAĞIN BOŞ KISMI NE OLACAK BAŞKAN?

Toplantı öncesi yeni dönemin hayırlı olsun temennisinin ardından Hendek Belediyesi’nin 41 aylık çalışma programını ve yaptıklarını slayt gösterisi altında sundu. Tabi tabiri caizse başkan bardağın dolu kısmını anlattı peki ya bardağın boş kısmı ne olacak? Yıkıpta yapamadığınız projeler, söz veripte yerine getirmediğiniz sözler bardağın doludan çok boş olduğunu gösteriyor.

CUMHUR İTTİFAKI KOL KOLA…NE ŞİŞ YANSIN NE KEBAP MİSALİ…

Gündem maddelerinin sonrasında meclis üyelerine söz veren başkana AK Parti grup sözcüsü Hamit Canlı  bazı sorular yöneltti. Yönelttiği soruların cevabını meclis başkanı tek tek verdi. Bir diğer AK partili meclis üyesi de 41 ayda yapılan çalışmalardan dolayı Babaoğlu’na teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

SUÇLAMALARA AK PARTİ GURUBU SESSİZ KALDI, NEDEN?

 Meclis başkanı Babaoğlu 41 aylık icraatlerini anlatırken kensinden önceki belediye başkanlarının ilçe genelinde yaptıkları  ve halk arasında 18. Madde olarak bilinen uygulamalarda ahbap-çavuş ilişkilerinin ön planda olduğunu , kendileri döneminde yaptıkları 18. Madde uygulamalarından en küçük bir şayia olmadığını söyleyerek geçmiş yönetimi suçlamasını AK parti gurubu duymadı, duymazlıktan geldi ve bu suçlamaları adeta kabul etti. Peki o zaman AK partili meclis üyelerine  bir kezde biz buradan soralım: “Ali İnci döneminde yapılan 18. Madde uygulamalarında ahbap-çavuş ilişkileri oldu mu? “ Evet yanıt verebilirseniz sütunlarımız size açık. Acaba bu sorumuza da sessiz mi kalacaksınız?

25 MİLYON EK BÜTÇE

Gündem maddeleri içinde yer alan 25 milyon liralık ek bütçe için belediye başkanına yetki verildi. 

2019 YILI İLK MECLİS TOPLANTISINDA AK PARTİ MECLİS SÖZCÜSÜ “ BİZ DOĞRU YAPILANI DESTEKLEYİP ALKIŞLAYACAĞIZ YANLIŞLARI DA ELEŞTİRECEĞİZ” DEMİŞTİ. İTTİFAK OLUŞUNCA BU SÖZLERDE UNUTULDU

Oysa biz beklerdik ki  Haziran ayı meclis toplantısında dile getirilmesi üzerine şehrülemin tarafından tüm dünyaya açıkladığı ; “ evet sayın meclis üyem, güreşleri yapamadık ama okuma yapıp, sünnet etkinliğini yaparak pilavları yiyeceğiz!” sözünün aradan geçen 3 aylık süre zarfında neden yapılmadığını ne yazık ki gündeme taşımadı, o da meclis başkanının dümen suyuna girerek tribüne oynamayı siyaset sandı.

BASINDAN NE SAKLANIYOR?

Gelelim meclis sonrasında meclis önünde Hendek Anadolu Lisesi öğrenci ve velilerinin Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun talimatları ile meclis salonuna alınmalarında yaşanan skandala…

YOK DEMEKLE YOK OLMUYOR VİDEO HERŞEYİ GÖSTERİYOR

Dün tepkili vatandaşların belediye binasını işgal ettiklerinde odasından salona çıkıp öfkeli kalabalığa tek söz söylemeden  odasına kapanan Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Öztürk ve şehrülemin Babaoğlu  ne hikmetse dün belediye içerisinde yaşananları tüm çıplaklığı ile yazmamızdan rahatsızlık duymuş, içlerine sindirememiş  olmalılar ki başta meclis başkanı şehrülemin Babaoğlu’nun meclisteki konuşmasında bu yazdığımız gerçeği görmezden gelmek bir yana inkara saparak “yok böyle bir şey!” demesi  ( kaldıki videoda her şey aleni olarak görülüyor.Onun yok demesi ile gerçekler ne yazık ki yok olmuyor) ve  öğrenci velilerinin meclis salonuna alınmasında meclis salonunun kapısında durup içeriye sadece öğrenci ve öğrenci velilerinin alınacağını, basın mensuplarının içeriye alınmayacağını belirtmesinin ardından biz basın mensupları  ilçe kamuoyunu  yakından ilgilendiren  bir toplantıya alınmamamız karşısında bir kişi çıkıp tek laf edemedi. Nedeni ne ola ki?  

KORKU İMPARATORLUĞU KURULMUŞ!

Düne kadar basından destek isteyen, destek bekleyen öğrenci velileri de anlaşılan korku imparatorluğuna boyun eğmişler.

MUHALEFET ORTADA YOK, UYUYOR MU?

Tabi yaşananlar  bu kadarla değil zira beklerdik ki ilçede MUHALEFETİM diye ortada dolaşan siyasi partilerin kartvizit ilçe başkanları ne yazık ki böylesi çok önemli bir konuda ilçe halkının yanında olmadılar. Meclisi takip etmediler. Adeta hepsinin üzerine ölü toprağı ekilmiş! Milletin sorununa uzak kalan siyasiler hangi yüzle yarın seçmenin karşısına çıkıp oy talep edecekler doğürusu çok merak ediyorum.  Zaten bu durum Cumhur ittifakının canına minnet…

NOT: Meclis başkanının 18. madde konusundaki suçlamalardan bir kesiti Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresi üzerinden izleyebilirsiniz. 

AdminAdmin