GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2022 11:56   Güncelleme : 01-09-2022 09:23

BOSTAN EKSEYDİNİZ ÜÇ AYDA ÇIKARDI!

YALANCIDAN ŞEHRÜL EMİN OLMAZ! Seni bu makama getiren kadirşinas ilçe halkı seni bu koltuktan indirmesini de bilir ancak kaybeden ilçe halkı ile birlikte mensubu olduğun siyasi parti olacaktır… HAZİRAN-TEMMUZ-AĞUSTOS… 3 ay geçti…Okullar 12 Eylül’de açılıyor. Olsun seneye seçim var ikisini bir yaparsınız!

BOSTAN EKSEYDİNİZ ÜÇ AYDA ÇIKARDI!

SÜNNET ŞÖLENİ OLACAK, PİLAVLAR YİYECEĞİZ!!!

    2022 yılı Haziran ayı meclis toplantısı açılış konuşmasının ardından söz alan AK parti grup sözcüsü Hamit Canlı söz aldı ve; “ sayın başkan Hendek Belediyesi olarak gelenekselleşmiş bir sosyal  etkinlik olan Selman Dede Yağlı Güreş ve Sünnet Şenlik programını bu yıl icra etmediniz. Ancak, ilçemizde çocuklarını sünnet ettirecek onlarca aile var, hiç değilse çocukların sünnet  etkinliğini yapmalıyız, bu yönde çok talep var” demesinin ardından söz alan meclis başkanı ilçemizin şehrülemini Turgut Babaoğlu; “  evet sayın meclis üyem bu yıl pandemi ve pandemi sonrasında Kırkpınar güreşlerinin başlaması ve bize etkinlik yapacak gün kalmaması!!! münasebeti ile bu yıl yağlı güreşlerimizi yapamadık ancak sünnet olacak çocuklarımız için sünnet şöleni tertip edeceğiz,  mevlidi şerif okutup pilav yiyeceğiz” diyerek   başta ilçemiz kamuoyu olmak üzere tüm dünyaya ilan etmişti.

GEÇTİ BOR’UN PAZARI SÜR EŞEĞİN NİĞDE’YE!

Haziran ayından sonra gelen  Temmuz ayı da geçti kimsede tık yok.  Ağustos ayı adli tatil sürecine girildi, derken Ağustos ayıda bugün itibarı ile sona eriyor. Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre ilköğretim okulları 12 Eylül Pazartesi günü start alıyor.  Bu açıklamaya göre önümüzde 11 gün var. Bugün sünnet olan bir çocuğumuzun iyileşme süreci 15 gün. Yani buradanda anlaşılacağı üzere bu uyarımızdan sonra yapılacak bir sünnet cemiyeti ve sünnet olacak olan yavrularımız iyileşmeden okullarına gitmek zorunda kalacaklar.

LAFLA, REKLAMLA, ALGIYLA  HİZMET GEMİSİ YÜRÜMÜYOR

   Her söyleminde şeffaflık ve hizmette ayrıcalık olmadığından dem vuran şehrül emin ne yazıkki bu sözündede durmamış, beklenti içerisine giren ailelerin ve yavrularımızın yaşamlarında bir kez yaşayacakları sünnet töreninden mahrum bırakıldılar. Dahası sloganlarla kamuoyuna duyurulan, afişlerde kocaman puntolarla; “ Belediyecilik bizim işimiz!” “Üretken Beledediyecilik !” “Bugün dünden daha güzel!” sloganları ile donatılan ilçemizde ilçenin şehrül emini konumunda olan Belediye Başkanının söylemleri ile eylemlerinin arasındaki makas farkını görmemek için kör olmak gerekir.

KAZANSIN, BEN CUMHURİYET ALANINDA ÇIPLAK GEZERİM DİYENLER NEREDE?

   Kişinin doğup büyüdüğü ilçesinde seçmenlerin her iki ittifak gücüne rağmen hatta öyle ki bazı sözde basın mensuplarının; “ eğer kazansın ben sokakta çıplak gezerim!”  bazı basın mensuplarının da “ paramla pulumla bütün mülkümle arkasındayım”  sözlerinin havalara uçtuğu 2019 yılı Mart ayındaki söylemleri bir kez daha hatırlayalım.

115 YILLIK BELEDİYEYE BİR İLKİ YAŞATTINIZ

  Yaşananlar karşısında belediye başkanının kazanamaz denilen bir seçimi kazanması 115 yıllık Belediye tarihinde bir devrim olmuştur. Ona düşen gerek seçim sürecinde gerekse halk ile yapılan akitinde beyan buyurduğu seçim beyannamesinde  halka verilen sözlerin yerine getirilmesi, halkın yaşam düzeyinin yükseltilmesi olmalıydı. Ancak seçimlerden bu güne geçen 41 aylık süreç sadece konuşmak, reklam ve algı operasyonları ile geçti.

İLÇE HALKI VE MENSUBU OLDUĞU PARTİDE KAYBEDİYOR

    Dolayısı ile kaybeden ilçe halkı olduğu gibi, seçimler öncesinde TV programında; “ benim için seçimden sonra parti değiştirecek diyorlar, buradan ilan ediyorum. Başladığımız günden bitireceğimiz son güne kadar partimdeyim. Sizlerin aracılığı ile buradan ilan ediyorum, Lütfen kayıt altına alınsın!” sözleri internet sitemiz üzerinden videosu peyderpey yayınlanıyor isteyen arzu eden izleyebilir.

İTİBARSIZLAŞTIRMA POLİTİKASI SİZE BİR ŞEY KAZANDIRMIYOR, KAZANDIRMAYACAK

   2019 Mart’ından günümüze ilçemizdeki bazı siyasi partilerin gerek ilçe başkanlarınca gerek parti sözcülerince cevaplanması istemiyle gündeme taşıdıkları soruların hiç birine cevap verilmedi bir yana, gündem dahi edilmedi adeta yok hükmünde sayılarak sözde siyasi parti ilçe başkanı ve temsilcileri itibarsızlaştırma politikası yol haritaları oldu. Düne kadar vatandaşların dert ve sorunlarını anlatmak gayesi ile makamda arayıp bulamadıkları şehrül emin ne hikmetse bugünlerde esnafları geziyor; “  dert ve sorunlarını yerinde dinliyoruz!”  gibi yaldızlı sözler ve onların şakşakçı basınınca da bolca reklamı edilerek oluşturulan algının ucu bucağı yok.

SEÇİM, SEN HER ŞEYE KADİRSİN!

   41 aydır seçmene yabancı olan şehrül eminin sahaya çıkmış olması  görev aşkından değil olsa olsa yaklaşmakta olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri zaruretinden. Çünkü ilçede en azından halen devam eden Cumhur İttifakının alacağı toplam oy, şehrül eminin geleceğini, gelecekte nasıl konumlanacağını da belirleyecek yegane etken olacak.

BULUNMAZ HİNT KUMAŞI

   Her şeye rağmen kendisi, gelecekte ittifakın ortak adayı yapılmasa da Hendek Belediyesi tarihinde devrim yaratan  bir kişi demokrasi dışı zorlamalarla saf dışı edilmemeli, seçimle gelen seçimle gitmeli. Nasıl ki dün küçük bir partinin amblemi ile seçime girmişti yarında aynısını yapabilir bu çok zor değil…Bulunmaz hint kumaşı misali sahiplenecek siyasi partiler olacaktır…

AdminAdmin