ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 13-05-2023 09:31   Güncelleme : 15-05-2023 17:51

BİLGİSAYAR FARELERİ TUTUKLANDI

Hendek İlçesinde Mart ve Nisan Aylarında Çamlıca Orta Okulu, Yeşilvadi İlkokulu, Akova İlkokulu, Uzuncaorman Murat Nişancı İlkokulu, Yeşilyurt İlkokulu, Adapazarı Budaklar İlköğretim Okulunda ve Hendek belediyesine ait Yeniköy mahallesinde bulunan Gasilhaneden, bilgisayarların ve elektronik eşyalarını çalan bilgisayar faresi iki kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİLGİSAYAR FARELERİ TUTUKLANDI

 

 İlçemizde peş peşe kısa aralıklarla okullardan çalınan elektronik eşyaların satıldığı yeri belirleyen Hendek Jandarması  ve  Sakarya İl Jandarma Komutanlığı JASAT Dedektiflerince​( Jandarma Suç Araştırma Timi ) yapılan araştırmada hırsızlık olayını gerçekleştiren iki şüpheli tespit edilerek şüpheli şahıslar JASAT Dedektifleri tarafından takibe alınmıştır.

Şahısların çaldıkları bilgisayar ve elektronik malzemeleri sattıkları tespit edilerek Jasat Timlerince ve Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı ile birlikte 11.05.2023 günü yapılan operasyonda İki şüpheli şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda okullardan çalınan çok sayıda televizyon, bilgisayar ve elektronik eşya ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler okul müdürlüklerine teslim edilmiştir.

Şüpheliler R.D., H.K. sevk edildiği Hendek Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuklanarak​Ferizli Kapalı Cezaevine konuldu.

AdminAdmin